BLOODY REVENGE || 27. Kapitola

26. června 2013 v 19:55 | Lady Rosana |  BLOODY REVENGE

27. Kapitola

AUTOR: LussyNda ŽÁNR: fantasy

DIMITRI POV:

Můj svět se zdál roztřísněn, když jsem si uvědomil, že nic nebude tak jako to bylo dřív.
Už od malička můj život nebyl normální. Musel jsem se vypořádat se starší sestrou a dvěma mladšími sestrami a to bylo něco neuvěřitelného.
Pak zase jsem se musel vypořádat se svým otcem, kterého ještě teď nenávidím a kvůli, kterému jsem mohl mít velké problémy, zvlášť potom co jsem ho zmlátil a vyhodil z domu.
Jen málo lidí ví, kdo vlastně můj otec je. A já jen doufám, že se to nikdo nikdy nedozví, ale teď když je Ivan znovu s námi? No nevím, nevím. Asi budu muset s ním promluvit.
Další na řadě byl Ivan, se svými výstřednostmi, první těhotenství mé sestry Karoliny, o kterém ani dnes nevím, co a jak ani kdo je otec.
Další mým problémem, co mi zkomplikovalo život, byla moje přeměna ve strigoje, ubližování lidí a nakonec Rose.
Rose. Zasmál jsem se pro sebe. To byla kapitola sama o sobě. Nikdy jsem ve skutečnosti nevěděl, co si mám o ní myslet. V jednu chvíli byla milující, rozdávala kolem sebe lásku a v druhou chvíli by nejradši všechny zabila, ale ta druhá strana byla způsobována poutem s Lissou a příjmem temnoty z pouta.
Tenkrát, když se to stalo, poprvé jsem slíbil, že ji budu chránit a chtěl jsem to dodržet, ale co se stalo pak??
Nic z toho jsem nikdy nedodržel. Chtěl jsem, ale nemohl. Dřív než jsem mohl začít, byl jsem násilně otočen na Strigoje, ale jedná má část, věděla, že ji musím chránit a proto jsem odešel co možná nejdál od ní a zůstal s Galinou.
No jo, ale holt nezměním všechno, co bych chtěl. Je to nemožné. Povzdechl jsem si a opřel jsem se o zeď mého rodného domu. Už to byli dvě hodiny, co jsme se všichni vrátili k nám domu a já tu celou dobu stál a přemýšlel o tom co dělat a jak to udělat.
Věděl jsem, že si dříve či později budu muset jít s Ivanem konečně promluvit a zjistit tak co se vlastně ve skutečnosti stalo a proč mě tolik nenávidí.
Vím, že za poslední hodinu byl vzhůru, protože za ním byla Lissa si promluvit, ale když přišla netvářila se moc nadšeně, zjevně sní nechtěl komunikovat a jak ji znám, chtěla mu pomoct stejně jako mě, ale Ivan byl tvrdohlavý a nenechal si nikdy pomoct, tak proč by to měl taky dělat teď, že?
Jenomže vysvětlete to někdo Lisse, která to bere až moc osobně a nic si nedá vysvětlit.
Konečně jsem se odpoutal od dveří a vešel do domu. Bylo až podezřelé, jak je v domě klid. Většinou je tu ještě večer živo, ale dnes bylo ticho a klid. Že by všichni šli tak brzy spát? Ptal jsem se sám sebe.
No možná je to dobře, že nebudeme mít svědky. Potřebuju s Ivanem mluvit o samotě, bez toho, že by nás někdo poslouchal.
Vyšel jsem schody nahoru a šel jsem rovnou k pokoji, kde byl Ivan, chtěl jsem zaklepat a vstoupit, když jsem slyšel tichý hlas Ivana a mé sestry Karoliny.
"Ty to prostě nechápeš." Řekl Ivan a slyšel jsem povzdech.
"Možná, že ne, ale to přece nemůže jen tak …" začala, ale Ivan ji znovu přerušil.
"Co chceš, abych řekl?" Zeptal se. Zajímalo by mě docela o čem to mluví, že by místo Lissa zkoušela se k Ivanovi dostat přes mou sestru??? No je to možné. "Chceš, abych řekl, že je mi to líto nebože jsem to tak nechtěl." Vydechl silným, ale stále tichým hlasem.
"Ty víš, že o tom jsem mluvit nechtěla." Vydechla Karolina.
"Neměli bychom o tom mluvit vůbec." Řekl zarputile Ivan.
"Ivane.." vydechla má sestra zoufale. "Musíme si o tom promluvit."
"Ne nemusíme, už ne." Vydechl a z jeho hlasu bylo znát naštvání. "Chtěl jsem mluvit. Chtěl, tenkrát, ale ty si nechtěla. Tak proč bych měl mluvit ted? Proč po pěti letech chceš mluvit o minulosti?" Zeptal se. Teď už jsem nevěděl co si myslet. Co se sakra stalo před pěti lety.
"Víš sám moc dobře, že to nešlo." Vydechla Karolina. "Kdyby to Dimitri zjistil…" vydechla a zmlkla. Co kdybych zjistil???
"Ano a to je přesně ono. Podívej se řekl jsem ti to tenkrát a říkám ti to i teď. Je a bylo mi jedno o tom co si Dimitri myslí." Vydechl Ivan.
Slyšel jsem povzdech od mé sestry. "Neměla jsem sem chodit." Vydechla a slyšel jsem kroky ke dveřím. Schoval jsem se za závěs a sledoval jak otevřela a zavřela dveře s bouchnutím a odešla pryč.
Počkal jsem několik sekund než jsem šel ke dveřím a zaklepal.
"Karolino už jsem ti řekl, že nebudu…." Zarazil se když se podíval na mě. "Aha to si ty." Řekl zklamaně a podíval se znovu z okna.
"Jak se cítíš?" Zeptal jsem se ho, když jsem zavřel dveře.
"Do toho tobě není nic." Vyprskl. "Nechápu co se vůbec staráš o to jak mi je."
"Proč mě nenávidíš Ivane co jsem ti tak hrozného udělal?" vydechl jsem. Chtěl jsem vědět co to bylo a zkusit to třeba napravit, ale nemohl jsem když jsem nevěděl co sem vlastně udělal.
"Nejde o to co si udělal." Vydechl podrážděně a pak se na mě otočil. "Vlastně udělal a ne jen ty." Vydechl a podíval se na mě.
Chvíli jsem ho pozoroval a dumal nad tím o čem to může mluvit.
"Ivane… Co se stalo mezi tebou a mou sestrou Karoline před pěti lety?" Zeptal jsem se ho. Podíval se na mě v šoku, asi ho překvapilo, že jsem o něčem věděl.
"T-ty to víš?" Zeptal se mě v šoku.
Zakroutil jsem hlavou. "Nevím, jen jsem vás před chvíli slyšel mluvit." Přiznal jsem se.
Ivan se ušklíbl a zatleskal. "Výborně, velký strážce Dimitri Belikov. A teď co? Živíš se odposlechem lidí nebo co?"
"Ivane já se nepřišel hádat. Já si přišel promluvit a zjistit pravdu." Vydechl jsem.
"Fajn." Zavrčel. "Chceš slyšet pravdu? Opravdu to chceš?" Zeptal se mě a v jeho očích zářil vztek. "Před pěti lety jsem spal s tvou sestrou." Vydechl a díval se mi do očí. "Spal jsem s tvou sestrou a přivedl jsem ji do jiného stavu." Dodal.
© LussyNda || http://dark-shadows-of-roses.blog.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama