SHACKLED FATE || 16. Kapitola: Moroi & Dhampýr odlišné druhy

27. června 2013 v 12:00 | Lady Rosana |  Shackled Fate

16. Kapitola: Moroi & Dhampýr odlišné druhy

AUTOR: LussyNda ŽÁNR: fantasy

ROSE POV:

Dny u dvora běželi neuvěřitelně pomalu a mě začínali už lézt pěkně na nervy. Nebyl den, kdy se má znovu objevená babička semnou nepohádala, samozřejmě její hádky byli vždy kvůli blbostem.
Například se jí zdálo nevhodné, abych sdílela pokoj s Dimitriem. Taková blbost sakra.
Co je jí do toho s kým spím a s kým ne. Tuhle babu mi byl čert dlužen. Nechápu co jsem komu udělala za takovou babičku, ale její matka moje prababička byla něco úplně jiného. Nemluvila jsem s ní pořádně sama, ale něco v jejím pohledu se mi líbilo.
Moje matka byla na konci šestého měsíce těhotenství s mým bratrem. Ano slyšeli jste dobře já Rosemarie Hathawayová budu mít bratra a jak to tak vypadá, má matka se rozhodla zůstat tentokrát s otcem a vzdát se strážení. Měla jsem radost. Aspoň můj vlastní bratr nebude mít takové dětství jako jsem měla já. To bylo jedině dobře.
Jenomže má rodina nebylo jediné co mi dělalo starost. Mé starosti byli taky kvůli Dimitriovi. Nezvládal představu, že bude žít v blízkosti jeho otce.
No popravdě jeho otec taky nepomáhal, když ho v jednom kuse popichoval pokaždé když ho uviděl a stejně tak Adrian. Nikdy jsem nemyslela, že to řeknu, ale jablko nepadlo daleko od zapovězeného stromu.
Adrian byl vždycky milý i když jsem ho někdy měla chuť zabít, ale to co předvádí teď, je něco nevídaného. Vyhledává konflikty jak semnou tak i s Dimitriem, který je už toho docela na prášky. Má strach jak o mě tak i o svojí rodinu.
Mluvila jsem o tom s Lissou a ta zakázala Adrianovi vstoupit do našeho domu a v blízkosti nás obou, jenomže pak vyhrožoval Nathan telefonáty Oleně.
Proto teď stojím před komnatou královny a čekám až mě pozve dál. Dveře se otevřou a královnina nejlepší přítelkyně Eleonor Voda mě pustí dál a odejde.
Královna stojí u okna ve svém tmavě šedivém kostýmku. Vstoupím do jejího pokoje a ukloním se.
"Vaše Veličenstvo." Řeknu a ona se na mě otočí.
"Rosemarie. Jak milé překvapení. Prosím." Pokyne mi ať se posadím a sama si sedne. "Tak mi pověz co je tak neodkladného, že to nemůže počkat až po zasedání parlamentu a veřejném prohlášení?" Zeptá se a dívá se na mě.
"Vaše Veličenstvo, omlouvám se, ale kdyby tato záležitost se dala vyřešit i jinak udělala bych to, ale všechno, co jsme doposud zkusili nestačilo." Vydechla jsem a ona mě sledovala se zájmem.
"Prosím, mluv dál." Pokynula mi ať pokračuji a já se nadechla.
"Jde o spor mezi vaším bratrem Nathanem Ivaškovem a synovcem Adrianem Ivaškovem s rodinou Dimitrie Belikova." Vydechla jsem a ona se zamračila. "Jde o to, že od té doby, co jsme se vrátili z Ruska. Adrian v jednom kuse Dimitrie slovně napadal a potom, co mu Lissa zakázala chodit do jejího domu." Nadechla jsem se. "Váš Bratr volal Oleně Belikove s výhružkami k její rodině a přátelům." Podívala jsem se na ni. "Vaše Veličenstvo vím, že po vás žádám moc, ale přece Olena Belikova porodila vašemu synovi syna a dcery, kteří mají v sobě krev Ivashků. Olena nikdy po nikom by nic nechtěla, ale ona si nezaslouží takové zacházení." Podívala jsem se na ní a zjistila, že se usmívá.
"Musíš ho moc milovat." Vydechla a já se usmála a přikývla jsem. "Dobrá tedy. Zaručuji ti, že můj bratr ani jeho syn se už k Dimitriové rodině nepřiblíží. To ti mohu zaručit." Usmála se a pak si mě znovu prohlédla. "Ale to není jediné proč jsi sem přišla. Vypadáš ustaraná. Pověz mi o co jde Rosemarie?" zeptala se mě.
"Jde jen o to, že mám pochybnosti o vašem rozhodnutí, co se týká mého vládnutí." Vydechla jsem. "Vaše Veličenstvo, já nevím jestli mohu přijmout takovou zodpovědnost. Jsem strážkyně. To je moje práce neumím nic jiného než bojovat." Řekla jsem, ale královna se usmála a chytla mě za ruku.
"To já vím a právě proto jsi tou nejlepší volbou. Mohla bych tuto možnost dát komukoliv jinému, ale já jsem zvolila tebe. Už několikrát si prokázala, že si hodna být v královských službách. A to jak se staráš o rodinu mého drampířího synovce Dimitrie jen ukazuje, že máš srdce na pravém místě." Usmála se na mě znovu. "A já pevně věřím, že mě nezklameš a navíc na to nebudeš sama. Věř mi mé rozhodnutí je správné." Usmála se a já přikývla. No popravdě nic jiného jsem dělat nemohla.
Nakonec jsem odcházela od královny na zasedání rady, kam jsme se měli všichni dostavit, ale já jsem šla dřív, abych se setkala s královnou. Vím, že Dimitri nechtěl, abych se pletla do jeho vztahu s otcem, ale já jsem to nemohla nechat jen tak. Jeho rodina je i moje rodina a já stejně jako on jí budu chránit, ať to stojí co to stojí.
Konečně jsem došla do hlavního sálu, kde už byli všichni. Lissa spolu s mojí rodinou a přáteli seděli ve přední řadě a já šla k ním. Dimitri mi držel místo vedle sebe a já se usmála.
"Co to má znamenat?" zavrčela má babička Hürrum. "Proč nemáš na sobě šaty vhodné pro tuto příležitost." Zavrčela. Usmála jsem se. Stejně jako Lissa si myslela, že by bylo vhodné, abych na sobě měla šaty jako Lissa, ale mě se zdála uniforma strážců lepším řešením, vždyť mám být Královnou Drampírů a to znamená něco jiného.
"Já, ale jsem oblečená vhodně. Stále jsem strážkyní a toto oblečení je vhodné a pokud se vám to nelíbí Babičko tak bych vám radila se dívat někam jinam." Usmála jsem se na ni a ona začala červenat vzteky, ale já se usmála. Neměla jsem chuť se s ní teď o něčem dohadovat. Posadila jsem se mezi Lissu a Dimitrie a oba se na mě podívali.
"Kde si byla?" Zeptala se mě Lissa. Podívala jsem se na ní a usmála jsem se.
"Potřebovala jsem jen něco důležitého vyřešit, ale už je to v pořádku." Usmála jsem se na ni a stiskla ji ruku.
Rose, co si udělala? Zeptal se mě Dimitri v mé mysli. Podívala jsem se na něj a chytla ho za ruku.
Neboj nic neuváženého. Řekla jsem mu prostřednictvím pouta. Bylo super moc spolu takhle mluvit. Aspoň nás nemusel nikdo slyšet.
Ozvali se fanfáry, všichni jsme se zvedli a do sálu vstoupila královna. Šla uličkou a vypadala krásně. Nikdy jsem v ní takovou krásu neviděla, ale teď z ní přímo zářila. Nevěděla jsem jak to co po mě žádá, zvládnu, vždyť co jsem byla já? Ona měla poctu všech, ale já?
Já byla jen řadová strážkyně, ale nadrbou stranu ona věděla, co jsem ochotná udělat pro své blízké a na lidech, kteří mi záleží.
Královna se postavila k mikrofonu a podívala se na všechny. "Vítejte." Vydechla. "Jistě se divíte co je důvodem tohoto výjimečného setkání." Začala. "V poslední době se tady objevilo spoustu rozporů, že některá mé rozhodnutí nejsou správná. Nejvíce špatných odezev bylo na můj zákon, který zatím nebyl schválen o maturování drampírských dětí v 17-letech. Několik odezev říkalo, že nemůžu rozhodovat o někom, o kom nevím nic. Nejdřív jsem tyto odezvy nebrala moc vážně, ale ve světle nedávných útoků a událostí, které se stali." Řekla a pohledla směrem ke mně. Zhluboka jsem se nadechla, protože mi došlo, že mluví o útocích v Rusku. Dimitri mi stiskl ruku a já se na něj usmála. "Mi došlo, že já ani nikdo jiný nemůže rozhodovat o životě strážců a všech Drampírů našeho světa. Jeden panovník tuto práci nemůže zvládnout a proto jsem se rozhodla, pravidlo jednoho následovníka změnit." Vydechla a sálem se začalo šeptat. "A proto jsem se rozhodla rozdělit naše království na vládu morojů a vládu Drampírů." Vydechla a sálem se rozezněl ještě větší šrumec. "TICHO!" vykřikla a všichni se na ní podívali. "A z tohoto důvodu jsem rozhodla opustit svůj post jako královna a zvolit mladší generaci, která tuto funkci bude zastávat. Po vyslechnutí návrhů jsem nakonec rozhodla, že mým nástupcem v pustu královny morojů se stává Princezna Vasilissa Sabina Rea Dragomír." Vydechla a podívala se ke mně. "A to je také důvod, proč jsem se rozhodla pro drampíří královnu s řad našich strážců. Chci, aby naše rasy žili v jednotě a to půjde jedině tak, že obě královny budou jednotné. A proto jsem se rozhodla zvolit ženu, jejíž prozatímní skutky a laskavost jejího srdce dokázali, že jen ona může rozhodovat o světě, ve kterém sama vyrostla." Řekla a podívala se na mě. "A proto se novou Drampírskou královnou stane Strážkyně Rosemarie Hathaway-Mazur." Vydechla královna a sálem se začalo šeptat. Několik morojů i drampírů provolávalo sláva. Podívala jsem se směrem k Adrianovi a jeho otci, kteří se mračili. "A z toho důvodu jsem zvolila, že Drampíří dvůr bude na místě, kde kdysi žil jeden z našich drampířích strážců a byl prohlášen za svatého. V rodišti Sv. Basila. Nový drampíří dvůr bude v zimním paláci v Rusku, které se začne nyní připravovat na vládu naší nové královny." Vydechla královna a dav propukl v jásot.

Podívala jsem se na Dimitrie. Možná, že tenhle náš život nebude tak špatný jak jsme si původně mysleli a my konečně budeme moct být opět šťastní…

KVÍZ:

1. TAK CO SI MYSLÍTE, ŽE SE STANE TEĎ, KDYŽ ROSE ODJÍŽDÍ ZPÁTKY DO RUSKA ?
2. CO PODLE VÁS UDĚLÁ DIMITRI AŽ SE DOZVÍ CO PRO NĚJ ROSE UDĚLALA???

další kapitola má být v pondělí, ale stále zůstává pravidlo, že pokud tu nebude minimálně 10 komentářů nebo hvězdiček :-) a budu ráda, když budu slyšet vaše názory a to co by se mohlo dít dopředu :-)
© LussyNda || http://dark-shadows-of-roses.blog.cz
 

17 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 ☮Alča☮ ☮Alča☮ | Web | 27. června 2013 v 12:20 | Reagovat

Máš nádherný blog, miluju Školu Noci a Vampýrskou Akademii :-)

2 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | Web | 27. června 2013 v 12:35 | Reagovat

Moc pěkná kapitolka :-)

3 Tessinka Tessinka | 27. června 2013 v 12:52 | Reagovat

Božííí !!! to znamená že Rose a Lissa nebudou bydlet u sebe ?? To je škoda ... ale jinak parádní kapitola !!! jsem moc šťastná, že jsi nesekla se psaním úplně !! :) ale změna je život !!

4 Jassy R. Blake Jassy R. Blake | 27. června 2013 v 13:19 | Reagovat

Zajímavá kapitola :-)
1. nic mě nenapadá, ale asi se něco stane než nastane "a žili šťastně až do smrti"
2. myslím, že se nejdřív naštve, ale nakonec jí odpustí a bude rád:-)

5 Lady E. Dark Lady E. Dark | Web | 27. června 2013 v 13:38 | Reagovat

Na tvém blogu jsem se byla podívat dneska, jelikož jsem byla včera mrtvá a předevčírem jsem byla celý den a celou noc ve škole... Neříkám, že mě nemrzí, že tvůj minulý blog skončil, ale jelikož pokračuješ, tak je to snad jen změna adres, kterou jsem provedla i já, takže přepíšu adresu a i nadále budeme aff

Pěkný den :)Pa

6 Tessinka Tessinka | 27. června 2013 v 13:52 | Reagovat

TeĎ jsem si přečetla že by jsi chtěla zůstat mým AFFS, taky bych ráda, ale na blog už nechodím a je zrušený ... možnáá .... a nepřišlo by mi v pořádku, že mě tu budeš mít napsanou a já ne, když na blog už nechodím, takže taky bych moc ráda, ale blog se ruší ;) doufám, že se nezlobíš ;)

7 Terka Terka | 27. června 2013 v 17:10 | Reagovat

Skvělé! :-D  :-D  :-D  :-)  :-)  :-)

8 sissa sissa | 27. června 2013 v 18:17 | Reagovat

perfektná kapitola :-D  :-D  :-D

9 Tali Tali | 27. června 2013 v 18:44 | Reagovat

pěkná kapitola :D škoda jen že budou Rose s Lissoou rozdělené...
1.bude smutná že musí opustit svojí rodinu...nebo pojedou s ní???
2.bude rád

10 Anet Anet | 27. června 2013 v 19:07 | Reagovat

No podle me to skonci tak ze jeste se tam stane nejaky  dilema...ale stejak to nakonec skonci tak ze rose s dimitriem budou stastni spolu a budou mit decko....bodou vldnout....blablabla..no a myslim ze dimitri bude nasranej kvuli svoji hrdosti a nebo bude nadcenj ze to pro nej udelala....no to se rozhodne podle toho jakej je debil xDDD

11 jess jess | 28. června 2013 v 7:24 | Reagovat

Úžasné :-)  :-)  :-D  :-D  :D  :D

12 Marketitinka Marketitinka | 28. června 2013 v 21:45 | Reagovat

Hezké ;-)
1: nemám tušení :-)
2: asi se dost naštve, ale pak jí
Odpustí :-)  ;-)

13 gotička gotička | 29. června 2013 v 19:57 | Reagovat

hezká kapitola
1: nemám tušení
2: buť se naštve a pak jí odpustí nebo to vezme normálně a poděkuje jí :D  :D  :D  :D

14 Kačíí Kačíí | Web | 1. července 2013 v 10:18 | Reagovat

suprová a prostě ta nejdokonalejší kapitolka :D :D

15 Meri Meri | 1. července 2013 v 14:18 | Reagovat

uža
1) Babičku Hu...nevim jak je to dál to asi moc nepotěší a udělá parádní scénku
2) přidá další dávku zenovýho myšlení :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama