Svět Tryllů 1 - Dědička

27. června 2013 v 11:28 | Lady Rosana |  Recenze Knih


Název: Dědička I.
Serie: Svět Tryllů
Autor: Amanda Hockingová
Rok vydání: 2012
Datum Vydání: 11/2012
Počet stránek: 312
Anotace:
Vstupte do světa Tryllů!
Když bylo Wendy pouhých šest let, matka se ji pokusila zabít. Tvrdila jí, že je monstrum. O jedenáct let později se Wendy začíná obávat, že matka měla tehdy možná pravdu. Dochází jí, že asi není tím, kým si po celý život myslela, že je. Toto poznání jí pomáhá odhalit Finn Holmes.
Finn, záhadný spolužák, zprvu Wendy jen neustále pozoruje. Něco na něm Wendy neskutečně přitahuje, ale zároveň děsí. S jeho pomocí se dozví i pravdu o sobě a svém životě: Jako miminko byla zaměněna s jiným dítětem, chlapcem. Ještě v šoku se Wendy vydá s Finnem za svou pravou matkou. Netuší ale, co ji tam čeká...
Nový domov Wendy nutí nechat dosavadní život za sebou, zapomenout na školu jí problém nedělá, ale jak se vypořádá se ztrátou svého bratra a tety? Wendy se musí poprat se svým novým údělem a s tím, že ani u své pravé matky nenajde city, které celé dětství tak moc postrádala.
RECENZE:

Na tuto knihu jsem narazila v knihkupectví úplnou náhodou a bylo to poprvé co jsem si knihu vybrala podle jejího obalu a né podle obsahu, ale byla jsem velice příjemně překvapená.
Kniha pojednává o dívce jménem Wendy, která žije se svým starším bratrem a Tetou. Za posledních několik let se stále stěhují, protože Wendy nedokáže vydržet v jakékoliv škole, tedy až do teď.
Wendy jde znovu do nové školy a je to poprvé v jejím životě, kdy upoutá něčí pozornost a ještě ke všemu kluka, ale jak se později dozvídá všechno není takové jaké se zdá.
Fin totiž nemá zájem v ní (tedy aspoň si to ze začátku myslí), ale v tom kdo je. Fin je totiž stopař a vyhledává děti z jeho království. Tryllské děti.
Jak se Wendy později dozvídá i ona jedním s těch dětí a ještě ke všemu dcerou Královny Tryllů. Zmatená Wendy nevěří tomu co jí Finn vykládá a odmítne s ním odejít.
Její rozhodnutí se, ale změní, když je napadena a na poslední chvíli jí Finn zachrání život a nakonec jí i odvádí do jejich světa.
Wendy si myslí, že konečně najde místo, kde by mohla být konečně šťastná a kam by mohla zapadnout, ale ne všechno je procházka posetá růžemi.
Dokáže se Wendy vyrovnat se svým životem a smířit se svojí matkou, kterou nikdy neviděla a která se zdá být chladnější než ledovci v atlantiku?

Jo tak na tuhle otázku si budete muset odpověďět sami přečtením této knihy a z mé vlastní zkušenosti to stojí za to.

Hodnocení: 10/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivuš Ivuš | 5. srpna 2013 v 20:12 | Reagovat

Jéé, to vypadá hezky, to by se mi taky líbilo.. :DD*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama