THE GURDIAN OF THE HEART || 9. Kapitola: Jeho Bratr, její sestra

26. června 2013 v 16:38 | Lady Rosana |  THE GURDIAN OF THE HEART

9. Kapitola: Jeho Bratr - Její sestra

AUTOR: LussyNda ŽÁNR: Fantasy, Romantika, Dobrodružství

DIMITRI POV:


Vystupuju z letadla a rozhlédnu se po mé rodné zemi.Je to už dlouho, co sem tu byl. Naposledy sem odtud odcházel se svými strigoji a teď?
Teď jen doufal, že napravím svoje chyby, tam kde začali.U letiště si půjčuji auto, kterým se chci dostat až do Baie.
Sakra nedokážu si představit, co bude moje rodina říkat na to, že sem živý.No zjevně už to všichni ví. Když tam Rose nejspíš je a moje babička si nikdy nic nenechá pro sebe.
Sem na cestě něco přes tři hodiny, když dorazím do mého rodného města.Bože zde sem byl naposledy, když zemřel Ivan. A to už je pěkně dlouho.Všechno se to ve mně najednou semkne. Co když už mě Róza nebude chtít.
Co když tím, co sem udělal, sem ztratil jak jí tak i naše dítě.Ale na druhou stranu nemůžu jí to mít za zlé, po tom všem co se stalo.
Technicky to co sem udělal jako strigoj není nic ve srovnání s tím, co sem udělal, když sem byl zase Dhampýr.Vždyť já se zachoval hůř než můj vlastní otec.Ten se aspoň staral o svých 5 dětí. Choval se sice k naší matce jako ke krvavé děvce, ale o své děti se staral.Nějakým způsobem.
I když sem nevěděl, že je těhotná, ale to mě neomlouvá.
Měl sem na to všechno zapomenout a jít přímo do její náruče. A zůstat tam.Slíbil sem jí, že jí budu vždycky milovat a chránit, že nikdy nedovolím aby přišla o rozum jako stínem políbená Anna, ale svůj slib sem nesplnil.
Za to ona?
Ona vždycky své sliby plnila.
Šla kvůli naší lásce, kvůli mně přes půlku světa, aby dostála svému slibu a nakonec dokázala s menší pomocí princezny zachránit nejen moji duši, ale i tělo a všechno ostatní.
Vždycky mi půjčovala sílu.
Když byl zabit Ivan, nedokázal sem si představit, jak budu dál fungovat a vykonávat službu strážce, ale jakmile sem se podíval do očí mojí krásné Rózy, věděl sem hned, co budu dělat.
Půjčila mi svojí sílu, abych se dokázal vyrovnat se smrtí mého nejlepšího přítele a půjčila mi svojí sílu, i teď když jsem byl přeměněn v Dhampýra zpět.
Měla pravdu. To, že sem se zavíral ve svém pokoji a odmítal lásku svých blízkých.
Sem jen zůstával tím monstrem, co sem byl, když sem byl strigoj.
Měl sem si uvědomit hned, že mám začít normálně fungovat a ne být zbabělec, jak řekla moje babička.Ale už to nebude jako dřív. Začnu bojovat za svojí duši, za svojí rodinu, a lásku k ženě, která vlastní celé mé srdce.Zastavím u našeho domu. Vyndám klíčky se zapalování, a vystoupím.Je načase se postavit a podívat se do očí své rodině a ženě, kterou miluji více než svůj vlastní život.Chci zaklepat, ale vidím, že je odemčeno. Pokrčím rameny a vejdu dovnitř.
Z kuchyně se ozývají zvuky hlasů mých sester, matky, babičky a mého bratra.
Vejdu do kuchyně a vidím celou mojí rodinu a ženu s červenými vlasy, kterou jsem nikdy neviděl.
"Můžete mi laskavě vysvětlit co tu děla Rosemarie Mazura? Sestra mojí ženy?" Zeptá se můj bratr. Zalapám po dechu, když slyším jméno, které použil pro Rose.
"Které sestry?" Zeptám se. Žena s červenými vlasy se na mě otočí, zalape po dechu a její oči se rozšířili stejně tak jako moje.
Vypadá úplně stejně jako moje Róza až na vlasy. Ty má stejné jako Janine. Prohlédnu si jí ještě jednou a vidím, že drží v náručí malé dítě. Chlapečka.
Krucinál co to má zase znamenat.?Podívám se do očí svého bratra, jehož oči se rozšíří.
"Co to…" vydechne a strhne, ženu tak podobnou Róze za sebe. "Co to má znamenat!!" Zařve. "Ty máš být mrtvý!!!" vykřikne znovu. Podívám se po své rodině a nevypadají překvapeně jako můj bratr. Spiš vypadají, že mají slzy na krajíčku.
No vypadá to, že můj bratr zase zjistí všechno poslední.
"To je dlouhý příběh bratře." Řeknu jen. Dívá se na mě šokovaně a žena za ním ho chytne za ruku.
"No dobře." Řekne naše babička. "To je příjemné setkání rodiny, ale teď tu máme jiný problém." Dořekne nabroušeně.
"Jo přesně tak." Přitaká Karoline. "Halo jedná Hathawayová na podlaze a já jí tedy zvedat nebudu." Trhnu sebou a podívám se na ženu ležící na zemi.

Róza.

Panebože co se stalo, ale pak se podívám na svého bratra. A možná mi došlo, co se stalo.Udělám pár kroků, ale můj bratr mi stoupne do cesty.
"Dovolíš?" řeknu, ale on se na mě dívá s nedůvěrou.
"Nech ho jít. Alexeji." Řekne Yeva.
Podívám se na ní a pak na svého bratra, který ustoupí z cesty.Vzdychne úlevou. Dojdu až k mým sestrám a sehnu se pro Rózu.Vezmu její bezvládné tělo do náruče a odnesu jí do obýváku, kde jí položím na gauč.
Samozřejmě celá moje rodina jde za mnou.Alexej se dívá nechápavě a žena, kterou se stále snaží držet za sebou, se na mě dívá zkoumavě.
Moje sestra Karolíne se vydá ke mně a myslím, že mě přišla obejmout, ale místo toho mě od ní přilítla pořádná facka.
"Ty víš, za co to je!" vykřikne a dívá se na mě nesouhlasným pohledem, ale pak se usměje. "Ale jinak vítej doma, bráško." Protočím oči a obejmu jí a ona si sedne vedle Rózy.
"Ode mě facku nečekej, na to sem až moc tlustá." Řekne Soňa a pohladí si svoje velké těhotné bříško. "Ale zastávám stejný názor jako Karoline, ale sem ráda, že tě vidím, bráško." Usměje se na mě mile.
"Taky jsem rád, že tě vidím." Řeknu a podívám se na svojí matku.
"My dva si spolu promluvíme, potom v soukromí." Řekne odměřeně.
"Samozřejmě." Řeknu, ale pak slyším naštvaný hlas svého bratra.
"Sakra můžete mi někdo vysvětlit, co se tady děje?" vykřikne a žena ho chytí znovu za ruku. "Ještě před měsícem, jste mi všichni tvrdili, že můj bratr je mrtvý. Tedy lépe řečeno strigoj, takže jak je možné, že ho tady teď vidím, živého a zdravého." zakřičí Alexej.
"Byla to pravda." Řeknu. "Byl jsem strigoj, ale pomocí Éteru jsem byl změněn zpátky na dhampýra." Řeknu a žena za ním zalápá po dechu.
"Byla to pravda." Vydechne. "Pamatuješ si, co říkal otec?" Podívá se na mého bratra.
"To myslíš vážně?" Zeptá se jí.
"Hele." Bouchne ho do ramene. "Neopovažuj se tvrdit, že můj otec je starý blázen." Řekne.
"Samozřejmě, že náš otec je starý blázen." Slyším ten nejkouzelnější hlas, co jsem kdy slyšel. Rosin hlas. Podívám se na ni a pak na ženu, která vypadá jak její dvojče a zalapám po dechu.
Její sestra. Musí být.
"Jak můžeš říct, že náš otec je starý blázen?" Zeptá se jí naštvaně.
"Protože je to starý blázen. Blázen, ale pomůže, když se potřebuje." Řekne Róza. Její sestra vypadá, jak každou chvíli praskne vzteky, a mě přijde jako Róza.
Jo musí to být její sestra.
Můj bratr se začne smát.
"No jo oni se geny nezapřou."
"Hele!!!" řekne Rose a její sestra najednou.
Rose se podívá na mého bratra a pak na mě. "Co to sakra je?" Zeptá se a podívá se na mé sestry, matku a babičku.
"No pokud sem zapomněla. Róza, představuju ti svého druhého vnuka. No vlastně toho staršího Alexeje." Řekne Yeva jako by nic.
Roza těká pohledem ze mě a pak na mého bratra.
"Proboha." Vydechne.
"Hele mám otázku." Řekne Rosina sestra. "Co tady vlastně děla moje sestra?" Zeptá se.
"Spíš otázka co tady děláš ty?" Zeptá se Rose.
"Odpověz na mojí otázku, a neuhýbej." Řekne a Rose vypadá jako by jí chtěla jednu vrazit. Bože tohle bude ještě zajímavé.
"Anno." Zasténá můj bratr.
Vytřeštím očí na svého bratra.
"Anna? Jako tvoje přítelkyně Annamaria?" Zeptám se a můj bratr se na mě nechápavě podívá.
Otočím svůj pohled na Rose, jejíž oči se rozšířili stejně jako ty moje.
Její sestra je vdaná za mého bratra
© LussyNda || http://dark-shadows-of-roses.blog.cz
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama