VA - Probuzení || 18. Kapitola: Všechno zlé je pro něco dobré

26. června 2013 v 14:57 | Lady Rosana |  Probuzeni

18. Kapitola: Všechno zlé je pro něco dobré

AUTOR: LussyNda ŽÁNR: Fantasy, Romantika, Dobrodružství

Tohle byla snad poslední kapka toho všeho co kdy byla Kirová schopná udělat.
Měla jsem chuť se do ní přede všemi pustit a dát jí par ran. Co si to kurva dovoluje!! Ječela jsem v duchu.
Prudce jsem se otočila na Dimitrije a tázavě jsem se na něj podívala, ale jeho pohled mi naznačoval, že si tímhle přiřazením není zrovna jistý. Jistým způsobem mě od Jesseho musel odvést násilím. No dobře zase to nebylo tak hrozný, ale předtím jsem Jesseho děsně zřídila a díky Dimitrijovi jsem z toho vyvázla, ale tohle mi ani v nejlepším nepřipadalo jako dobrý nápad a navíc když mi Dimitrij bude muset být po ruce tudíž nebude moc se plně věnovat ochraně Lissy. Připadalo mi to jako ten největší blbej vtip, ale to jsem ještě nevěděla co přijde teď.
"Během terénní praxe budete mít za úkol se od svých morojů nehnout ani na krok po dobu 24 hodin, 6 dnů. Během dvou týdnů." Prohlásila Kirova. Super tohle začíná čím dál líp a líp ne jen že ho budu mít na krku, ale budu muset být přes noc v jeho pokoji a to se mi ani trochu nezamlouvalo.
Už jsem chtěla něco začít namítat, ale k mému překvapení mě předběhl Dimitrij. "Ze vší úctou paní ředitelko. Nemyslím si, že je zrovna nejlepší nápad dávat pana Zeklose ke slečně Hathawayové vzhledem k jejich neshodám v minulosti." Musela jsem se usmát. On mi prostě někdy musí ty myšlenky číst i když jsem netušila jak.
Kirová ale moje nadšení nesdílela. "Na váš názor nejsem zvědava pane Belikove. Slečna Hathawayová jako budoucí strážkyně má povinnosti bez ohledu koho bude chránit. Takže je úplně jedno jestli bude chránit pana Zeklose nebo někoho jiného" prohlásila Kirová a probodla ho pohledem. Vážně jsem měla chuť jí zakroutit krkem.
"Dobře dobře," řekla jsem nakonec a Dimitrij se na mě tázavě podíval. "Možná, že to je pravda. Možná, že i dokážu s panem Zeklosem." Hodila jsem po něm nenávistným pohledem a pak se podívala zpátky na Kirovou. "Možná sním dokážu vycházet aniž bych ho zabila, což bude docela přemáhaní, ale budiž. To všechno dokážu pochopit. Ale nedokážu pochopit proč je mým konzultantem zrovna on." Ukázala jsem na Dimitrije, který se zatvářil šokovaně. "Nechápej mě špatně soudruhu, jako strážce a trenér si skvělý, ale přece jen strážce Belikov je taky strážcem princezny Dragomírové. Neměl by tudíž zůstat v její přítomnosti?" Podívala jsem se na ní. Kirová vypadala jako, že snad dostane infarkt z mého chování. A ne jen ona se zatvářila šokovaně. Stejný pohled měli i Alberta se Stanem, ale Dimitrij už se tak netvářil protože nejspíš mu došlo, že v tomhle mám pravdu.
"Chcete tím snad říct slečno Hathawayová, že strážce Stan Alto a váš spolužák Mason nedokaží dát na princeznu Dragomírovou pozor.?" Zeptala se mi a tím mě docela vyvedla z míry. Tak jsem to samozřejmě nemyslela, ale v jistém smyslu bych radši byla kdyby Dimitrij zůstal v její přítomnosti. Aspoň kdyby se jí něco stalo bych mu mohla ublížit. To byla naše dohoda, ale takhle?
"Tak jsem to nemyslela. Ale prostě nechápejte mě špatně kvůli tomu co se tady v poslední době dělo bych prostě byla klidnější kdyby …" to už jsem ale nedokončila protože mi Kirová skočila do řeči.
"Tak dost slečno Hathawayová!!" vylítla na mě. Překvapeně jsem se na ní podívala. Kirová vypadala jako kdybych jí tím co jsem řekla vrazila kudlu přímo do zad. Čekala snad že vylítnu a budu se sní hádat. "To co jsem řekla je moje poslední rozhodnutí a pokud se vám to nelíbí nemusíte terénní cvičení vůbec absolvovat!!" vyštěkla po mě naštvaně a já měla pocit, že zachvili začne plivat sýru.
Chtěla jsem něco říct, ale než jsem něco vypustila z pusy instinkt mě nabádal podívat se na Dimitrije a tak jsem to udělala. Díval se na mě v očích mu jiskřily plamínky hněvu a pochopení zároveň a to mě přesvědčilo. Na znamení, že chápu jsem jen kývla.
"Fajn v tom případě to udělám." Odpověděla jsem a přímo jsem se zadívala Kirové do tváře, ale ta se pořád tvářila naštvaně a podrážděně.
Kirova ještě chvíli prskala a poučovala nás, ale po chvíli s tím přestala a tak jsem mohla konečně vypadnout. Otočila jsem se a vyšla ze sálu a k mému překvapní Dimitrij šel za mnou. Praštila jsem na chodbě do zdi. "Krucinal tohle mě štve!" vykřikla jsem.
"Měla by jsi se uklidnit." Řekl klidně a pozoroval mě. "Víš co dokážeš když se naštveš." Podíval se mi do očí. Otočila jsem se na něj a chvíli ho pozorovala. "Co?" zeptal se nechápavě.
"Chtěla jsem se zeptat." Začala jsem. "Liss říkala, že…" Začala jsem, ale vedle mě se objevil Zeklos.
"Hej Krásko," Vzal mě kolem ramen a přitáhl si mě k sobě. "Musíme jít mám se sejít s klukama určitě si je pamatuje." Prohlásil s úsměvem. Tak tohle teda nevím jak zvládnu. Pohlédla jsem zoufale na Dimitrije.
"Pokud nevidíš tak tu vedu velice vážný rozhovor s mým opatrovníkem." Ucítila jsem na sobě Dimitrijův silný pohled.
"Jo zlato to vidím." Ušklíbl se Jesse. "Ale ty mě máš teď chránit takže mě nemůžeš nechat ani na chviličku samotnýho, aby si prošla." Usmál se na mě tím jeho sladkým úsměvem. "A myslím, že večer se mi strážkyně bude rozhodně hodit." Prohlásil s úsměvem a olízl si rty. Měla jsem silné nutkání mu dát par po hubě. Co si sakra o sobě myslí!!! Ječela jsem v duchu.
"Ehm, Ehm… Pane Zeklosi myslím, že by jste se měl chovat slušně a nedělat problémy." Podíval se na něj Dimitrij přísně. Sledovala jsem ho a viděla jak jsou jeho očí o odstín tmavší a zvláštní zabarvení v jeho hlase. Kdo ho zná líp tak jako já. Teda vlastně teoreticky. Ví, že tenhle jeho tón naznačuje, že by se ho měli všichni bát.
"Ne, ne myslím, že ona by si měla dávat pozor pokud chce projít. Tak jdeme zlato." Strčil do mě Jesse a táhl mě pryč. Tak tohle bude ještě zajímavý, pokud to přežiju.
Celý den jsem běhala za Jessem a snažila se ho ochránit. Odrazila jsem dva útoky ´strigojů´ a přečkala narážky všech Jesseho kamarádů.
Bylo to šílený neboť jsem ho musela doprovázet úplně všude. Lissa po mě v jídelně házela soucitným pohledem.
Vlastně jsem si sní nemohla ani normálně promluvit a totéž bylo s Dimitrijem.
Tak strašně ráda bych sním probrala to co jsme řešili s Lissou, jenomže když teď musím být s Jessem nevím kdy se k tomu dostanu. No holt budu muset počkat a pak to sním pořádně probrat.
Seděla jsem na pohovce v Jesseho pokoji. Tedy vlastně v předsíni, která vedla do Jesseho pokoje. Jelikož jsem ho měla teoreticky vzato chránit musela jsem sním být i během noci. Čehož jsem se docela obávala. Kdysi jsem s Jessem chodila a tak vím co dokáže když mu o něco jde.
A i když trval na tom ze musím být sním a sedět u jeho postele řekla jsem ne. Když už by někdo chtěl sehrát útok šel by dveřmi a ne oknem. Takže jsem se uvelebila na gauči a otevřela knihu ruštiny. Jesse byl zrovna ve sprše takže jsem měla klid.
Ozvalo se zaklepaní a pak se otevřeli dveře a v nich stál Dimitrij.
"Seš tu aby si sehrál útok a nebo si jdeš popovídat soudruhu?" Usmála jsem se byla jsem ráda, že přišel.
Zakroutil hlavou. "Ne, nejsem tu abych sehrál útok to mají nestarosti jiní." Oplatil mi úsměv a posadil se proti mně do křesla. "Jo na. Myslím, že ti to přijde v hod." Hodil po mě mléčnou čokoládu s oříšky.
Chytila jsem jí a pohledla na něj s úsměvem. "Díky, ale jak víš že mam zrovna tuhle rada?" Ptala jsem se ho a začala otvírat čokoládu.
"Lissa se zmínila a navíc říkala, že jí asi po dnešku budeš potřebovat." Usmál se na mě a pohledem sjel k mé učebnici Ruštiny.
"Jo Liss je skvěla. Děkuju .. Ehm chceš taky?" nabídla jsem mu. Chvíli váhal, ale pak si ode mě vzal.
"A já myslel, že si to stou ruštinou jen tak plácla před ředitelkou, ale jak vidím myslela jsi to vážně." Konstatoval.
"Jo myslela. Rozšiřuju si trochu obzory však víš. Přece jen jako strážkyně se budu muset dorozumět, když Lissa bude chtít někam odjet ne?" Odpověděla jsem mu. No dobře dělala jsem to hlavně kvůli němu.
Z vedlejší místnosti se ozvali kroky a otevřeli se dveře, ve kterých stál Jesse a těkal pohledem mezi námi dvěma.
"Strážce Belikove, jaké překvapní." Usmál křečovitě. "Co je důvodem vaší návštěvy." Prohlásil sarkasticky. Zřejmě nebyl vůbec rád, že ho tu vidí.
"Jsem konzultant slečny Hathawayové a zrovna tu probíráme záležitosti terénního cvičení a jejích dalších zkoušek. A vypadá to, že to bude na hodně dlouho." Nenápadně na mě mrkl.
Usmála jsem se. Takže nakonec Dimitrij mě sem přišel zachránit před Jessem.
Otočila jsem se na Jesseho, ale ten nevypadal, že by se mu to líbilo.
Nejspíš měl semnou plány, ale ty mu překazil Dimitrij. No ještě že tak. Projelo mi hlavou.
Jesse se zatvářil naštvaně. "Aha." Podíval se na mě a sjel mě pohledem. "No tak nebudu rušit." Otočil se a prasknul za sebou dveřmi.
Neudržela jsem se a vyprskla smíchy.
Dimitrij se na mě podíval a zatvářil se zvláštně.
"Myslím, že si mu zkazil náladu."Zasmála jsem se. K mému překvapení se on zasmál taky.
"Jo a myslím, že jsem udělal dobře. Za tu dobu co jsem tady jsem si dokázal na něj udělat obrázek." Podíval se na mě.
Usmála jsem se. "Jo, ale nejsem si jistá jestli to ty dva dny zvládnu." Vzdychla jsem.
Dimitrij mě chvíli pozoroval a pak vstal z křesla a sedl si vedle mě na pohovku. "Zvládneš to." Podíval se mi do očí. "Dneska si to zvládla. A nic se nestalo. Musíš být jen trpělivá a snažit se to potlačit." Promluvil tlumeně a celou dobu se mě díval do očí. Věděla jsem o čem to mluví.
"Proč?" zeptala jsem se ho. Nejspíš věděl na co se ho ptám protože vzdychnul.
"Nevěděl jsem jak ti to mám vysvětlit. Už tak si z toho byla špatná a kdybych ti řekl co vím a proč tohle všechno nejspíš by si zareagovala nějak přehnaně. Stejně jako v té jídelně. A tomu jsem se chtěl vyhnout." Znovu se mi podíval upřeně do očí. "Víš vím, že je to pro tebe zvláštní a připadáš si divně a přijde ti, že jsi jiná než ostatní. Chápu to, ale musíš si uvědomit, že i když máš to co má jen málo z nás. Jseš stejná jako všichni ostatní." Natáhl ke mně ruku a dal mi neposlušný pramen z očí. Podívala jsem se mu do očí.
Do těch jeho krásně tmavých, teplých očí a začínala jsem se v nich pomalu topit.
Bože co ten chlap semnou dělá to je úplně neskutečné.
Dimitrij se mi dál vpíjel do očí a na prst si začal namotávat můj pramen vlasů. Usmála jsem se a ani jsem si nevšimla, že se otevřeli dveře a v nich stál Jesse.
Dimitrij zareagoval rychle a dal ruku dolů, takže jsem docela pochybovala, že Jesse něco zahlédl.
"Takže myslím, že by sis měla dat větší důraz na výslovnost." Podíval se na mě a pak upřel pohled do učebnice. Nechápala jsem ho a tak jsem se na něj tázavě podívala a pak mě sjel pohled k učebnici.
Otočila jsem hlavu a dívala se na mračícího se Jesseho. Bylo na něm poznat, že něco přece jen viděl a to něco se mu teda podle jeho výrazu nelíbilo.
Jesse ke mně stočil pohled a propaloval mě nenávistným pohledem a pak se beze slova otočil a zavřel se v pokoji.
Protočila jsem oči a podívala se na Dimitrije. "Myslím, že ho tu pěkně štveš." Usmála jsem se a podívala se mu do tváře. V jeho tváři bylo najednou vidět tolik emocí až mě to doslova srazilo na kolena.
Díval se na mě a sjížděl mě pohledem. Jeho tmavě hnědé oči byli zase tmavší a jiskřil v nich plamen. Sledovala jsem každý jeho pohled a každý jeho pohyb. Zvedl ruku k mé tváři a přejel mi po ní konečky prstů. Z toho doteku jsem zalapala po dechu. Skousla jsem si spodní ret a srdce mi div nevyskočilo z hrudi.
Pořád se na mě díval upřeným pohledem a jeho ruka, která mě ještě před chvíli hladila na tváři se přesunula k mým vlasům.
Zabořil své prsty do mých vlasů a druhou rukou mě pohladil po tváři a v ten samý moment se k mě naklonil a lehce přejel rty po těch mých. Jen jsem zavřela oči a slastně vzdychla. Znovu svými rty přejel po těch mých a pak mě hladově, ale stále něžně políbil.
Rukou mě hladil po vlasech a druhou po zádech a náš zprvu něžný polibek přešel do vášnivého líbání. Ani nevím jak dlouho jsme se líbali jen vím, že ani jednomu z nás se to nechtělo ukončit. Když pak vše skončilo, ještě chvíli jsme si hleděli do očí a nic neříkali.
© LussyNda || http://dark-shadows-of-roses.blog.cz
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 wheroes wheroes | Web | 15. ledna 2016 v 13:28 | Reagovat

půjčka na občanku olomouc :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama