ZA HLASEM LUNY || 1. Kapitola: Život na Akademii sv. Vladimíra

26. června 2013 v 20:44 | Lady Rosana |  Za hlasem luny

1. Kapitola: Život na Akademii sv. Vladimíra

AUTOR: LussyNda ŽÁNR: Fantasy


Můj život se zdál zvláštní. Někdy jsem si připadala jako bych byla někdo jiný než jsem si myslela. Moje učitelka Alberta, která byla pro mě jako má vlastní matka mi říkávala, že paralelní. Moc o všem přemýšlím.
No možná to tak bylo, ale já k tomu měla důvod. Má matka mě nechala jako nemluvně několik dnů staré před branami Akademie.
Samozřejmě, že si tu noc nemůžu pamatovat, ale vždy jsem chtěla vědět jak jsem se na akademii vlastně dostala a tak mi Alberta nakonec neochotně řekla pravdu. Umím být dost otravná pokud chci zjistit nějakou informaci.
Pamatovala si to prý naprosto přesně.
Počasí bylo v poslední dny hrozné, vítr drásal větvemi stromů a nekontrolovatelně sněžilo a silnice k akademii měli být zavřené.
Alberta říkala, že měla zrovna službu a obcházela zdi Akademie, když uslyšela křik dítěte a tak našla mě, zabalenou v dece v přepravní tašce úplně promrzlou a mokrou od sněhu.
Podle jejích slov a doktora byl prý zázrak, že jsem takové počasí vůbec přežila.
Od té doby Alberta nade mnou vzala ochranou ruku a stala se matkou ke mně, ale mě občas přepadal splín.
Co jsem udělala tak špatného, že mě má vlastní matka opustila??? Co to muselo být za ženu, která opustila své vlastní dítě a nechala ho na pospas chladné zimě a dešti??
Nevím proč, ale jedna část mě ji nenáviděla a nechtěla ji nikdy poznat a ta další část chtěla vidět ženu, která mi nejdřív dala život, ale v zápětí se mi ho snažila vzít.
Ve slabých chvílích se dívám na fotku, kterou mi Alberta sehnala. Nevím jak zjistila kdo je má matka, ale podařilo se jí to. A jak jsem pochopila má matka a má babička jsou jedny z nejlepších strážkyň naší doby. A Alberta mojí matku znala velmi dobře a sama mi to povídala, to bude nejspíš důvod proč mě vzala pod svá ochranná křídla, ale i přesto nemůžu své matce jen tak odpustit.
Proč bych měla mít pro ní nějaký cit, když ona se o mě od malička nezajímala. Vlastně mě bezcitně odložila na prahu bran akademie a bylo ji jedno, že jsem mohla zemřít zimou, tak proč bych měla jí odpouštět???
Ale zase na druhou stranu ta jedna z mé části ji chápe. Přece jen je strážkyní, jednou z nejlepších v našem světě, ale jediné co nevím koho vlastně stráží, ale nejspíš někoho důležitého. Třeba dokonce i mého otce, o kterém toho moc nevím akorát to, že o něm musím mít vlasy a oči. Vzhledem, že má matka je zrzka se zelenýma očima.
Nevím proč, ale když o tom tak teď uvažuju docela ráda bych ho poznala.
Možná se mi jednou poštěstí.
Povzdechnu si a zadívám se zase do zrcadla, které je připevněné na mé zdi.
Zajímalo by mě jací doopravdy mojí rodiče byli a proč náš drampíří život musí být tak těžký.
Nemůžeme nic, vlastně ani vychovávat své potomky, pokud chceme žít a pracovat jako strážci a pokud si zvolíme, že rodina bude přednější než kariera, jsme označovány za KRVAVÉ DĚVKY.
Tohle je věc, kterou nechápe. Drampíří už od útlého věku se učí jak bojovat a ochránit moroje, před zlem a nebezpečí, ale přesto nemáme vůbec žádná prává.
Zajímalo by mě kdo vymyslel takové blbosti.
Drampíří jsou stejní jako Morojové, tak proč se máme jim podřizovat, nejsme přeci podřadná rasa.
Všichni jsme stejní a snažíme se zbavit náš svět strigojů, tak proč náš svět je takový jaký je???
tyhle otázky mě pořád vrtají hlavou, ale nikdo se nikdy neobtěžoval mi na ně odpovědět vzhledem k tomu, že nejspíš na ně odpovědi nemají.
Povzdechnu si a zadívám se na fotky, které jsou pověšeny na zrcadle.
Fotky jsou v průběhu let a jsem na nich já se svými přáteli.
Je zvláštní jak jsem se v průběhu let změnila. Někdy mi to přijde, že je až divné že jsem dospěla k téhle mojí podobě, ale je to záležitost mých genů.
Zaměřila jsem se víc na fotky, na kterých byli mojí přátele.
Je zvláštní, že ať mam spoustu přátel stále se cítím neúplná. Něco mě chybí v mém životě.
No popravdě oni ti mojí přátele jsou každý jiný a nesnesou se u sebe. Někdy si připadám jako mezi mlýnskými koly.
Na jedné straně jsou mojí drampíří přátele společně s Christianem Ozerou, v další je má nejlepší kamarádka Lissa, která mi v poslední době přijde jako, že mě má spíš na okrasu jako kamarádku a pak jsou tu neustále neshody mezi Lissou a její nevlastní sestrou Jillian.
Nikdy jsem nepochopila proč vlastně Lissa vlastně má takovou nechuť k ostatním drampírům, které nejsem já.
Vždyť přece jsme všichni stejní, tak proč sakra dělat rozdíly??? Rozdíly nedělá ani André, Jill ani dokonce Lissyny rodiče nedělají rozdíly, tak proč je Lissa tak jiná.
Někdy mi přijde, že Lissa se moc do té rodiny nehodí, ale nevím někdy mám pocit, že Lissa vlastně na Jill žárlí a přitom k tomu nemá jediný důvod.
Její rodiče jí milují. Jill přišla o matku, když byla hodně mala a nechci říkat, že Rea ji nemá ráda to rozhodně ne, ale rozhodně ji nemiluje tolik jako třeba Andrého nebo Lissu.
Něco takového je nejspíš genově založené. Máme rádi děti, které nejsou naše, ale nemáme k nim takový vztah jako k vlastním dětem, které pocházejí z nás, které jsou naše krev, tělo a část naší duše.
Tohle by měla Lissa vědět, ale ona se stále chová ublíženě. Dokonce i mě několikrát vynadala za to, že se nechovám jako dobrá kamarádka, když s ní nesouhlasím, ale řekněme si to, jak se můžu chovat jako dobrá kamarádka, když vím, že nemá pravdu???
Já ji prostě nedokážu lhát a musím jí říct pravdu, Jill si taky zaslouží, aby se k ní chovala z náležitou úctou a ne jako k odpadkům.
Ozve se zaklepání na mé dveře.
"Ano." Odpovím a dovnitř nakoukne můj nejlepší kamarád Mason a za ním nakukuje Eddie.
"Tak co vaše Veličenstvo půjdeme na snídani?" řekne se smíchem a já musím protočit oči.
"Jistě že jdeme." Řeknu a obléknu si na sebe svojí koženou bundu a jdu za nimi.
Oba se usmějí a pokloní se.
"Nechte toho šašci a pojďte." Vzdychnu se smíchem.
"Jistě vaše veličenstvo." Řeknou oba se smíchem, a já je praštím oba do zadní části hlavy.

"Au." Zaskučí oba a pak se pustíme do smíchu, a odcházíme společně směr jídelna.
© LussyNda || http://dark-shadows-of-roses.blog.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama