SHACKLED FATE || 19. Kapitola: Korunovace

8. července 2013 v 12:00 | Lady Rosana |  Shackled Fate

19. Kapitola: Korunovace

AUTOR: LussyNda ŽÁNR: fantasy

LISSA POV:


V posledním měsíci bylo všechno tak strašně rychlé, že jsem ani nestačila sledovat. Rose musela odejít a dát dohromady všechno v Rusku před korunovací a já jsem byla nucena zůstat tady a pomáhat královně.
Podle královniných slov jsem se musela naučit všechno co ona a Rose nadrbou stranu musela v Rusku vytvořit zázemí pro drampírskou vládu jako správná královna.
S královnou jsem navštěvovala všechna zasedání rady a byla přítomna u všech jejích rozhodnutí. Bylo to úžasné co všechno měla na starosti a já se začínala docela bát co se stane až nastoupím na její místo.
Taková zodpovědnost a já nevěděla jestli jsem na to připravená a stejně jako jsem se bála já se bála Jill. Měla převzít po mě titul Princezny Dragomírové a měla z toho hrozný strach. Před měsícem jsem nikoho neměla a teď mám mladší sestru jo a abych nezapomněla taky snoubence.
Christian mě před několika měsíci požádal o ruku. Bylo to unikátní a já milovala jediné co mi chybělo u toho večera byla Rose. To je na tom všem to špatné. Chtěla jsem Rose, aby byla zde po mém boku, ale taky jsem věděla, že to nejspíš nebude tak možné. Královna tvrdila, že první rok bude nejhorší a obě budeme mít hodně málo času a to mě děsilo, ale jsme to přece my.
My. Já a Rose vždycky našli způsob jak vyřešit věci a nepochybovala jsem, že způsob najdeme i teď.
Byla jsem netrpělivá už od rána zítra je den, kdy se můj a Rosyn život nadobro změní a dneska měla Rose přijet z Ruska. Nemohla jsem se dočkat. Ten měsíc byl něco mezitím co Rose měla povinnosti v Rusku my s královnou mimo mé povinnosti připravovali oslavu korunovace.
Myslím, že to byl trochu záměr, dostat Rose ze všech příprav, vzhledem k tomu, že jsem Královně naznačila, že Rose není zrovna typ na přehnaně honosné akce a tak většina toho co se bude dít Rose ani neví a doufám, že to nezjistí dřív než bude korunovace.
Letadlo se konečně zastavilo a po pár dalších minutách se konečně otevřeli dveře. Rose se objevila hned jakmile se dveře otevřeli. Usmála se a šla rychlím krokem po schodech dolů. Podívala jsem se na Christiana a rozeběhla se k ní.
Setkali jsme se někde v polovině cesty. Byl to měsíc, ale mě připadalo, že to byli roky.
"Bože můj mě se po tobě tolik stýskalo." Vydechla jsem ji do vlasů.
"Ani nevíš jak mě se stýskalo." Vydechla Rose a podívala se na mě. "Slyšela jsem novinky." Řekla Rose vzrušeně. "Musíš mi všechno povykládat." Řekla se smíchem a já jsem ji znovu objala.

***

ROSE POV:

Včerejšek byl úžasný. Celou cestu z Ruska jsem se nemohla dočkat až uvidím Lissu. Nakonec jsem se tedy dočkala, ale stejně mi hrozně chyběla. Nevím, jak přežiju Rusko bez mé nejlepší kamarádky a navíc ke všemu když Victoria si pokouší prosadit ochranu nějakého moroje. I když Dimitri s tím moc nesouhlasí, ale mě se ten nápad líbí.
A možná, kdybych jí dala chránit Lissu. Victoria si zaslouží příležitost a myslím, že tohle by pro ni bylo to pravé. Získala by vlastní zkušenosti a navíc bychom jí měli pod kontrolou díky Lisse. Musím se o tom s ní poradit.
Teď jsem stála před zrcadlem ve svých korunovačních šatech. Čekala jsem, že budu muset mít šaty, ale opravdu jsem nečekala, že to budou muset být korzetové šaty. Tohle prostě mi s Královnou Lissa udělala naschvál.
Šaty byli bez rukávu a pevně obemkli můj pas a prsa a dolů byla mírně vystouplá sukně. Šaty byli rudé. Barva, kterou jsem milovala. Sukně šatů byla tvořena ze dvou vrstev látky. Spodní byla pevnější a tvořila základ sukně a ta horní byla z průsvitné látky s výšivkou. Bylo to krásné šaty, ale pomalu mě zabíjeli, jak byli pevně stáhnuté.
Ozvalo se zaklepání na dveře a já jsem obrátila svojí pozornost na dveře, ve kterých stál Dimitri a usmíval se.
"Proč se na mě takhle díváš?" zeptala jsem se ho. Usmál se a šel ke mně blíž.
"Nikdy mi nepřestane udivovat tvá krása." Řekl a pohladil mě po tvářích. Začervenala jsem se a objala ho.
"Už, aby tohle všechno bylo za námi." Řekla jsem mu a já se k němu přitiskla a on se zasmál.
"Ale no tak." Podíval se mi do očí, usmál se a v očích mu zajiskřilo zvláštní vzrušení.
"Co se děje?" zeptala jsem se ho s úsměvem.
"Roza." Vydechla a pohladil mě po mých zkudrnacených vlasech a podíval se mi do očí. "Zažili jsme toho spolu spoustu. Spoustu dobrých i špatných věcí, ale přesto jsme všechno překonali. Ztratil jsem tě tolikrát, že už bych další ztrátu nezvládl." Usmál se na mě a pohledl mi hluboko do očí. "Rosemarie Hathaway-Mazur prokážeš mi tu čest a staneš se mojí ženou?" zeptal se mě a já byla zmrazená v šoku.
"Ano." Přikývla jsem. "Ano. Ano. Ano, vezmu si tě moc ráda." Vykřikla jsem, on se zasmál, objal mě a zatočil semnou kolem dokola a políbil mě. Usmála jsem se na něj, když mě položil zpátky na zem a nasadil mi na prst zásnubní prsten.
Políbila jsem ho, když se znovu ozvalo zaklepání.
"Slečno Hathawayová, královna říká, že už je čas." Vydechla služebná a já kývla.
"Tak je na čase se postavit realitě." Řekla jsem a Dimitri mě políbil.
"Jsem tu vždycky pro tebe. Moje královna." Vydechl a políbil mě. Nakonec mě doprovodil až před korunovační sál, kde už stála Liss. Usmála jsem se na ní. Měla na sobě podobné šaty jako jsem měla já, akorát neměli výšivku po celé sukni, ale jen na pase a živůtku. Její vlasy byli do pevného drdolu.
"Moc ti to sluší Rose." Usmála se na mě Lissa, když jsme se objali.
"Ne to tobě to sluší." Usmála jsem se na ní. Nějakou dobu jsme tam spolu stáli v tichosti, když se ozval zvuk hudby, byli oznámena naše jména, když se otevřeli dveře a my obě vstoupili do sálu. Podívala jsem se na všechny okolo, kteří stáli v řadách a usmívali se na nás. Zhluboka jsem se nadechla a začala chodit vedle Lissy směrem ke královně.
Obě jsme vystoupili ke královně, která nám oběma pokynula, abychom si klekli na polštářky, které byli pro nás připravené. Královna držela v ruce korunovační korunu a předčítala v ní. Oběma nám bylo položeno přesně dvanáct otázek. Nakonec královna odložila knihu, vzala do rukou Korunu, která byla z bílého zlata s zelenými diamanty v ní. Postavila se před Lissu a usmála se. Královna umístila korunu na Lissyně hlavě a požehnala jí. Poté se královna otočila a vzala do ruky korunu taktéž z bílého zlata posázenou bílými a červenými diamanty a umístila ji na mé hlavě a požehnala.
"Povstaňte." Usmála se královna. S Lissou jsme se postavili vedle královny. "Představuji vám Morojskou Královnu Vasilissu Sabinu Reu Dragomír a naší první Drampírskou královnu Rosemarii Hathaway-Mazur. První svých jmen." Vydechla královna.
Všichni najednou se poklonili až k zemi na znamení naší úcty. "Povstaňte." Vydechli jsme s Lissou současně. Královna nás obě nechala podepsat několik papírů, které z nás dělali královny.
Všechno se najednou bylo jiné. A to mě docela děsilo, ale kdykoliv jsem se podívala na Dimitrie, který mi věnoval jeho krásný hřejivý úsměv. Věděla jsem, že pokud bude dál semnou tak všechno bude perfektní.
© LussyNda || http://dark-shadows-of-roses.blog.cz
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Thálí Thálí | 8. července 2013 v 12:21 | Reagovat

Moc pěkná kapitola :-D

2 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | Web | 8. července 2013 v 12:21 | Reagovat

Moc moc pěkná kapitolka :-D

3 sissa sissa | 8. července 2013 v 12:54 | Reagovat

super kapitola a som zvedavá na pokračovanie :-D  :-D  :-D

4 Jassy R. Blake Jassy R. Blake | 8. července 2013 v 14:31 | Reagovat

Pěkná kapitola:)

5 Sincerity Sincerity | 8. července 2013 v 15:43 | Reagovat

Pěkné :-)

6 Tessinka Tessinka | 8. července 2013 v 15:57 | Reagovat

ooo ... to byla romantická kapitola !!! moc to přeju Rose a Lisse... konečně můžou být šťastné !!! ... ale jak tě znám tak se tam stane jěště pár zvratů že ?? :D kolik kapitol ještě zbývá do konce ?? :D

7 Lady Rosana Lady Rosana | Web | 8. července 2013 v 17:38 | Reagovat

poslední je 25 kapitola :-) takže ještě dost :D

neodpovídám jestli tam bude nějaký zvrat, ale stále můžete hádat kdo je osoba na obrázku vedle dimky a lissy?

mám pro vás nápovědu:

a) je docela dost známá
b) každým příchodem nadělá paseku :D

jj a jinak přemýšlim o nějaké nové povídce co byste říkali na tom, kdybych napsala povídku podle některe pohádky s hlavními postavami Rose a Dimka?

8 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | Web | 8. července 2013 v 18:25 | Reagovat

[7]: nemohla by to být Taša???

9 Arwen Arwen | 8. července 2013 v 23:22 | Reagovat

Taky me napadla Tasa...

10 Nikol Nikol | 9. července 2013 v 21:56 | Reagovat

jj tasha

11 kača29 kača29 | 11. července 2013 v 17:06 | Reagovat

skvěla kapitola a taky si myslím že to bede Tasha.....jinak v kolik tu bude další kapitolu? :-D  :-D  :D  :D  :-)  :-)

12 Tessinka Tessinka | 11. července 2013 v 19:30 | Reagovat

[7]: To by mohlo být zajímavé :D jako malá jsem milovala pohádky... asi jako každé dítě :D bylo by hezké se k tomu vrátit....a ještě ke všemu v podání VA ?? :D já jsem pro !! mohlo by to být vážně úžasné !

13 Romitri Romitri | 16. dubna 2015 v 13:03 | Reagovat

Myslim ze ta na obrazku bude Tasa ktera kazdym prichodem udela paseku.Jinak super kapitola :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama