ANGEL FROM HEAVEN || 8. Kapitola: Strach různých druhů

4. listopadu 2013 v 17:33 | Lady Rosana |  Angel from Heaven
8.Kapitola: Strach různých druhů
AUTOR: LussyNda ŽÁNR: Fantasy

DIMITRI POV:

bolest, kterou mi způsobila svými ránami nebyla nic ve srovnání s bolestí, kterou měla v očích a za kterou jsem mohl já. Bože co jsem to s ní udělal?
Nikdy v mém životě jsem nečekal, že se tohle může stát zrovna jí. Byla tak silná, když byla na Akademii a já jsem všechnu tu sílu zničil.
Začal jsem uvažovat o tom jestli návrat po tolika letech je dobrý nápad. Proč bych měl ničit svět, který si pro sebe vytvořila. Nemůžu po ní žádat, aby se ke mně vrátila. Prostě nemůžu.
Pomalu jsem se dobelhal do koupelny, kde jsem se umyl, když jsem z obličeje smil stopy krve konečně jsem mohl jít vyzvednout svého andílka, kterého na odpoledne slíbila pohlídat Lissa s Christianem. To je další věc, kterou nemůžu dělat, ale byl jsem zoufalý, když školka nemohla jí hlídat až do noci a Christian se nabídl. Nejspíš si ho už taky otočila kolem svého prstíčku jako každého.
Došel jsem až k bytu Královny Dragomír a zaklepal. Čekal jsem asi dvě minuty než se dveře otevřeli a v nich se objevila Lissa, která na mě vytřeštila oči a zalapala po dechu.
"Panebože co se stalo?" zeptala se. Povzdechl jsem si a mávnul rukou.
"To je něco co jsem si zasloužil." Řekl jsem ji a její oči bleskli v pochopení.
"Pojď vyléčím tě. Christian vzal malou pro zmrzlinu tak máme čas, aby tě takhle neviděla." Vydechla Lissa a donutila mě ať se posadím na pohovku. Položila mi ruce na mé modřiny a vyléčila je.
"Říkala jsem ti, že to nebude snadné."
"Já vím, ale stále jsem si nemyslel, že to je až tak špatné." Povzdechl jsem si. Lissa se nadechla, šla do kuchyně a o pár minut později se vrátila s dvěma kouřícími šálky kávy.
"Díky, ale to si nemusela." Vydechl jsem a prohrábl si vlasy. "Nechci být neuctivý, ale myslím, že tohle není vůči Rose fer. Nechci, aby si myslela, že jsem jí vzal ještě tebe."
"To se neboj to si myslet nebude." Řekla Lissa a napila se. "Protože ona sem jen tak nepřijde."
"Jak to? Vždyť si její nejlepší kamarádka skoro sestra." Zeptal jsem se ji.
"bejvávalo. Od té doby, co si odešel se distancovala ode všech a uzavřela se do sebe. Jediný s kým se opravdu baví je Adrian." Řekla a já si povzdechl.
"Je mi líto, že se tohle všechno stalo. Kdybych to věděl, co jsem udělal vrátil bych se." Řekl jsem ji.
"Já ti věřím."
"Měli jsme se vrátit. Tasha po roce už nemohla snést moje pití a tak se rozhodla vrátit na akademii, jenomže pak jsem zjistil, že budu mít dítě a všechno se změnilo."
"Je to krásna a roztomilá holčička." Usmála se Lissa.
"Já vím. Taky díky ní jsem se postavil na nohy a nespadl jsem úplně na dno. I když to byla všechno moje vina, kdybych neodešel nic z toho by se nestalo."
"to nemůžeš vědět." Řekla mi.
"Ale ano. Je to tak. Odešel jsem v době, kdy mě nejvíc potřebovala. Byla zlomená ze smrti Masona a to bylo právě to co mě nejvíc děsilo."
"Co tím chceš říct?" Zeptala se mě a já si povzdechl a pustil se do vyprávění.
Bylo to několik dní, poté jsme se vrátili na akademii i se studenti, kteří byli uneseni ve SpokaneStrigoji.
Všude byl chaos a připravoval se pohřeb pro Masona. Ještě si moc dobře pamatuji tu tíseň, když jsem se dozvěděl, že má Roza je pryč a nemůžou jí nikde najít. Bál jsme se o ní víc než o kteréhokoliv jiného moroje a to bylo špatné.
Neměl bych dát své city do své práce. Bylo to špatné. A zvláště bych neměl být zamilovaný do své studentky, ale co můžu dělat? Svému srdci prostě poručit nedokážu je to nemožné. V ten den jsem seděl u jezera, které bylo vedle kabiny, ve které často přebývala Tasha a díval se na hladinu.
Byl jsem rozhodnutý zůstat tady a nikam nikdy neodejít. Roza na tom byla špatně, ale já věřil, že z toho dostane. Byla bojovník a nikdy by nedala nic před Lissu, svojí sestru a nejlepší přítelkyni.
"Soudruhu?" zeptal se hlas za mnou. Otočil jsem se a viděl svého anděla. Musel jsem se usmát, její vlasy vláli ve větru.
"Co tady děláš?" zeptal jsem se ji. "Ještě je noc a zákaz vycházení k tomu."
"Nemohla jsem spát." Řekla polohlasně a šla ke mně. Sledoval jsem ji jak se posadila na zem vedle mě.
"Co se děje?" Zeptal jsem se ji, ona pokrčila rameny a začala si hrát s rukávem od mikiny. Povzdechl jsem si a chytl jí za ruku. "Roza víš, že semnou můžeš mluvit o čem budeš chtít vid?" zeptal jsem se ji a ona přikývla. "Tak co se děje? Špatný sen?" zeptal jsem se.
"Jo. Zdálo se mi o Masonovi. Nemůžu se zbavit těch snů, kdy ho zabijí pořád a pořád dokola a on se na mě pak podívá a řekne, proč si mě nezachránila." Řekla a z očí ji začali téct slzy. Zavřel jsem oči a přitáhl si jí do náruče.
"ššš ty za to nemůžeš. Nemohla si to ovlivnit." Pohladil jsem ji po vlasech a ona se ke mně přitiskla jako by se bála, že zmizím.
Objímali jsme se několik hodin, něž si lehla a hlavu mi dala do klína. Hladil jsem ji po vlasech a šeptal uklidňující slova.
"Někdy se mi zdá jako bych padala do tmy a nebyl nikdo, kdo by mě odtamtud vytáhl."
"Neboj se to se nikdy nestane." Řekl jsem ji a políbil do vlasů. Podívala se na mě a její oči mě prosili, ale nejhorší je na to, že jsem nevěděl o co a to mě děsilo.
"Slib mi, že mě nikdy neopustíš." Vydechla. "Slib, že vždycky zůstaneš semnou a ochráníš mě před vším." Vydechla.
"Slibuji." Vydechl jsem, sklonil se a jemně ji políbil. Vím, že jsem si teď hrál s ohněm, ale nemohl jsem s tím nic dělat. Musel jsem jí ujistit, že se o ni postarám, ale měl jsem pocit, že chtěla daleko víc, protože se usmála a dlouze mě políbila.
"Miluju tě a chci být jen s tebou." Řekla a to byla chvíle, když jsem si uvědomil co po mě chce. Ona nechtěla, jen abych jí chránil, ale abych jí dal všechno, co jsem měl a to bylo to co mě děsilo. Ano miloval jsem ji, víc než bych měl, ale stačilo to? Mohl jsem ji dát všechno, když jsem byl Dhampýr a měl povinnost vůči morojům?
Odpověď byla jasná. Ne nemohl.
Skončil jsem vyprávění a podíval se na Lissu. "Páni." Vydechla. "Nikdy bych nečekala, že Rose, kterou znám bude chtít normální život, ale na druhou stranu je to logické potom co prožila."
"Já vím a chápal jsem ji, ale měl jsem v té době strach. Bál jsem se, že nedokážu být tím co po mě chce a to bylo právě to proč jsem odešel. Věděl jsem, že je silná a že se z toho dostane, ale netušiljsme, že se až takhle uzavře před světem." Podíval jsem se na Lissu. "Přísahám, že udělám cokoliv bude v mé moci, abych to napravil."
"Já vím." Usmála se na mě Lissa a v tom se otevřeli dveře a dovnitř vběhl jako hurikán můj maličkatý andílek.
"Tati, tati!!" vběhla mi do náruče. "Strýček Christian mi ukazoval, jak to umí s ohněm." Vydechla vzrušeně. Podíval jsem se na ni a musel jsem se usmát, když jsem viděl jak je upatlaná od čokoládové zmrzliny.
"No a koukám, že ti ukazoval i jak papat správně zmrzlinu, co?" řekl jsem pobaveně a Christian jen pokrčil rameny. Rozaline se na mě roztomile usmála a pokrčila rameny.
Podíval jsem se na Lissu, která měla zářivý úsměv na tváři. "Myslím, že bych věděla, jak bys to mohl provést bezbolestně." Řekl a já se na ni zamračil. Její úsměv se rozšířil a podívala se znova na malou. Podíval jsem se na svojí dceru, která se na mě usmála a v tu chvíli jsem pochopil co Lissa myslí a byl to ten nejlepší nápad.
Moje dcera si dokázala okolo prstu omotat každého tak proč ne ženu, kterou jsem miloval. Možná to nebylo fér jít na Rozu přes mého andílka, ale rozhodně to tak bylo bezbolestné.
© LussyNda || http://dark-shadows-of-roses.blog.cz
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sincerity sincerity | 4. listopadu 2013 v 19:42 | Reagovat

wau, to jeho vyprávění...no super :d jsi zlatá že tak často přidáváš :)

2 supercrazy7 supercrazy7 | Web | 4. listopadu 2013 v 19:42 | Reagovat

ty jooo, moc pěkné :-)

3 Tessinka Tessinka | 4. listopadu 2013 v 19:52 | Reagovat

božííííí :D pane jo :D ty tvoje povídky jsou čím dál lepší !!! :D moc povedená !!!! rychle další prosím ;)

4 vali vali | 4. listopadu 2013 v 20:01 | Reagovat

proste bozi,proim dalsí :-D

5 stvoreni-noci stvoreni-noci | Web | 4. listopadu 2013 v 20:21 | Reagovat

nedokážu přestat číst :D musíš dát co nejdřív další prosím :D jinak umřu :D je to užasná kapitolka :D

6 Arwen Arwen | Web | 4. listopadu 2013 v 21:15 | Reagovat

Vazne uzasny :D. Zajimalo by me, jak to Dimitri udela - jestli Rose rekne, ze je to jeho dcera, nebo ji s ni seznami a teprve, kdyz si ji Rose oblibi... Tak ci tak bych byla rada, kdyby se Rose prece jen tak snadno nedala - vazne me hodne nadchnul napad, ze by se vyspala s Adrianem :D...

7 Thálí Thálí | 4. listopadu 2013 v 22:23 | Reagovat

Vážně úžasný!! :-D Rozaline je moroj nebo dhampýr? Já nechci šťourat, jen mě to zajímá.
Jinak, už se nemůžu dočkat další kapči, píšeš fakt skvěle :-D

8 Mika Mika | 5. listopadu 2013 v 10:44 | Reagovat

[7]: spojením Moroje a Dhampýra se narodí vždy Dhampýr :-D
Super kapča :-D já bych taky byla pro, aby se Rose vyspala s Adranem :-D

9 kača29 kača29 | 5. listopadu 2013 v 11:16 | Reagovat

[6]: souhlasím :-D  :-D  :-D

10 Anet Anet | Web | 5. listopadu 2013 v 16:51 | Reagovat

No hele...XD rtak samozřejmmě úžasná kapča:DD jináč je fakt, že by nebylo od věci, kdyby se rose vyspala s adrianem...třeba jen takovej úletm, ale aspon by si byli s dimitrim fér...D nevím, ale myslím, že sice i kdyby si rose zalíbila tu malinkou prcinku tak, že dimitrimu stejně nepadne kolem krku...si to hoch moc plánuje...xDDD a ještě jakmile seš dozví, že je jeho..áá to pozná teprv taneček..xD nemohla by se třeba do příběhu připlést nový´á postava? že by se rose znovu zamilovala..? nebude to třeba ani adrian s kým bude mít to dítě...třeba mi se mohla vyspat s vlkodlakem..nebo něčím novým...a pak by se mohlo psát i s pohledu té dcery...nebo tak...samozřejmě vždycky musí skončit s dimitriem což neschvaluju, ale tady zhřjejmě všichni zbožnujou toho blbca :/ jináč...se omlouvám jsem sse rozepsala..trošku..XD a fakt moc suprově napsaný! :D

11 Marketitinka Marketitinka | 5. listopadu 2013 v 18:27 | Reagovat

[6]: souhlas :-)  super kapča! Už se těším na další!! ;-)

12 Tessinka Tessinka | 6. listopadu 2013 v 16:31 | Reagovat

Dej nám prosím další ;) !!!

13 Veronika Veronika | 7. listopadu 2013 v 8:29 | Reagovat

pěkné,jsem zvědavá na další kapču... :-)  8-)  :-D  :-D

14 Tessinka Tessinka | 7. listopadu 2013 v 15:38 | Reagovat

Ja vim, ze itravuju, ale dej nam prosin dalsi kapitolku ;)

15 Kačíí Kačíí | Web | 7. listopadu 2013 v 16:52 | Reagovat

Úžasná kapitolka, zase :D :D :D :-D

16 DelusH DelusH | Web | 7. listopadu 2013 v 20:19 | Reagovat

Achoooj, nominovala jsem Tě v Liebster Blog Award, byla bych moc ráda, kdyby jsi jej vyplnila: http://lays-delush.blog.cz/1311/liebster-blog-award-2-3-4

a poté mi dala vědět:) Díky moc:)
DelusH

17 DelusH DelusH | Web | 8. listopadu 2013 v 19:01 | Reagovat

Achojky, dělala jsem si pořádek v SB, prosím napiš koho na ikonku: http://lays-delush.blog.cz/1311/poradek-v-sb#komentare díky

18 Sára Sára | 12. listopadu 2013 v 11:53 | Reagovat

Ahojík, chtěla jsem se zeptat, kdy bude další kapitola..? Nemůžu se dočkat pokračování.. 8-)

19 Meri Meri | 13. listopadu 2013 v 20:35 | Reagovat

další, prosím,prosím

20 sissa sissa | 14. listopadu 2013 v 7:21 | Reagovat

kedy už dáš ďalšiu??? prosím nech je to čo najkôr prosím :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama