SHADOWS OF DESTINY || 3. Kapitola

31. března 2014 v 21:38 | LussyNda |  Shadows of Destiny
3. Kapitola
KAPITOLA: 3. DÍL: I. SERIE: Shadows of Destiny AUTOR: LussyNda ŽÁNR: Fantasy***
Hodina proběhla dá se říct v klidu, ale já jsem ji skoro nevnímala. Nevěděla jsem proč, ale něco mě k tomu novému klukovi táhlo a já to nechápala.
Něco jako takové zvláštní pouto. Seděl přede mnou a pozoroval učitele. Jeho výklad byl sice zajímavý, ale tuhle látku už jsem slyšela a slyšet jsem to znovu opravdu nemusela. Spíš jsem si něco kreslila do sešitu a pozorovala toho kluka. Zaujalo mě tetování na jeho krku ve tvaru jakéhosi obrazce z kruhu. Bylo to zvláštní. Hodně zvláštní, protože jsem o ničem povědomém nikdy neslyšela.
Slyšela jsem o několik spolků, kteří byli na škole, kteří si přezdívali wiccani a mysleli si, že pochází z tajných rodin čarodějů z našeho města, ale byla to spíš jen zástěrka pro kouření a braní drog a nikdo je nebral vážně.
Naše město je proslulé legendami a povídačkami, ale to už dnes skoro nikdo nebere vážně. Až tedy na nejstarší občany tohoto města. Ty si na těchto báchorkách potrpí. Stejně jako moje babička, která tedy s námi nežije a já ji nikdy neviděla, ale máma mi o ní hodně často vyprávěla.
Nevím, kde vlastně babička žije, ale asi to nebude tak daleko odsud. Docela by mě zajímalo jak se má a jestli je vůbec ještě na živu. Nechápejte mě špatně, mámu miluju, ale celý život žiju jen s ní. Otce jsem nepoznala a žádnou jinou rodinu než je ona nemám a je to pěkně pitomé vám tedy řeknu.
Třídou se rozezněl zvonek a všichni si úlevně povzdechli. Tyhle nudné začátky nebyli nic pěkného a všechny to jen unavovalo. Vážně, proč si učitelé nenajdou někoho jiného, koho můžou nudit svými hloupými znalostmi, které stejně všichni už znají.
Vážně to na začátku roku nemají nic zajímavějšího, co by nám mohli říct?
Sbalila jsem si věci a společně se Sophii se vydala do další třídy. Tentokrát to byla historie, kterou jsem nikdy moc neměla ráda, ale jestli ten kluk zase bude sedět předemnou mohla by být zajímavá. Vešla jsem do třídy, ale tentokrát nejspíš nebudu mít šanci sedět za ním, protože seděl v lavici přímo za mnou. Sakra.
Sophia začala klábosit s kluky od nás ze třídy, ale já jsem na to neměla náladu a tak jsem se posadila na své místo přímo před toho nového kluka.
O dalších několik minut později zazvonilo a do třídy vešel profesor. Ruce se mi potili a já nevěděla proč. Cítila jsem na sobě jeho upřený pohled, který mě přímo propaloval a po mém těle se rozlévalo příjemné teplo.
"Tak vážení vítám vás všechny na naší první hodině v tomto Roce." Začal profesor, otočil se k tabuli a začal na ni něco kreslit. "Dneska jsem se rozhodl zvolit trochu jiné téma naší hodiny." Otočil se opět na nás. "Jak všichni víte, v letošním roce bude naše město slavit 1.000 let od jeho založení a to je opravdu velké výročí a proto budeme v dnešní hodině a v několika dalších probírat právě historii našeho města." Dodal, přešel ke stolu a začal nám něco rozdávat a přitom dál povídat o historii města.
Sakra copak už toho nevíme dost? Vždyť celý druhý ročník jsme probírali jen a jen historii města a už toho bylo až moc, tak proč jen nemůže zopakovat pár věcí a začít s něčím novým?
No popravdě slovo NOVÉ se do hodin historie opravdu moc nehodí, ale stejně si můžeme stěžovat, jak chceme a není nám to vůbec nic platné, tak proč se mám vlastně rozčilovat. Učitel rozdal poslední papíry a pokračoval s výkladem.
"Naše město bylo od jak živa známe svojí kulturní rezervací, kterou založili zakladatelé tohoto města." Začal psát jména rodin na tabuli. "Merborne, Blacknowell, Raymond, Stells.A v neposlední řadě rodina, která se o kulturu tohoto města, ale i o jeho zviditelnění zasadila nejvíc. Harthrone." Vydechl a začal opět něco psát na tabuli. "Tyto rodiny stály po celé generaci nejvýše na řebříčku představitelů tohoto města. Ještě nyní několik rodin v tomto městě žije."
Založila jsem si ruku pod hlavu a kreslila si do sešitu. Nevím proč, ale nezajímalo mě to, asi protože je to až moc staré a historie není nic pro mě.
"Pod vedením těchto pěti rodin toto město zažilo největší rozkvět, který kdy mělo, ale i taky největší pád." Napsal na tabuli letopočet. "rok 1765 byl klíčovým mezníkem v historii našeho města a zapříčinilo rozpad rady zakladatelských rodin. Ví někdo, co tento rozpad způsobilo." Zeptal se a rozhlédl se po třídě. No jak jinak. Já vůbec nechápu, že se na tuhle otázku ještě pořád ptá a nebo, že ho to baví, vždyť přece ví moc dobře, že na otázku typu, VÍTE CO SE STALO?? Nikdo neodpovídá. Už jen z principu.
"Vyvraždění všech žen z rodiny Harthrone." Ozval se hlas za mnou. Viděla jsem jak sebou všichni trhli a podívali se na toho nového kluka. Všichni na něj koukali jako by se zbláznil.
"Přesně tak pane Blackwell." Řekl učitel s úsměvem. "Vyvraždění žen z této rodiny vzedmulo obrovskou vlnu v této rodině a brzy na to, tato rodina opustila toto město a zavládl chaos." Učitel se otočil k tabuli a napsal ní něco. Všichni zalapali po dechu.
Zvedla jsem hlavu a podívala se na tabuli, kde se jasně značilo slovo. ČARODĚJNICE.
Sakra to jako fakt???
"Vyvraždění všech žen z rodiny Harthrone bylo z důvodu čarodějnictví. I když celá rodina tvrdila naprostý opak." Učitel napsal ještě několik letopočtů, ale pokračoval. "Lidé z města pobouřili zvláštnosti, které se kolem této rodiny děly a začali se bouřit. Velký díl na zátahu proti této rodině měla rodina Blacknowell, která podle všech dokumentů, jako první poukázala na odlišnosti této rodiny a zapříčinila tak její pád. Zvláštní, ale bylo že po opuštění rodiny Harthrone to byla právě tato rodina u které se začali dít podivné věci." Dokončil profesor. "Otázkou po staletí zůstalo, jestli udání bylo pravdivé nebo ne. Třeba jen chtěli utajit svá vlastní tajemství.." řekl profesor, ale z ničeho nic Matyáš zvedl ruku. "Ano pane Northe?" zeptal se profesor.
"Pokud vím, Blacknowellové byli podle všech taky ztělesněním zla a historie mluví o dalších rodinách zakladatelů." Řekl Matyáš a já nevěděla proč, ale z jeho hlasu byla cítit hořkost.
"Pane Northe nevím, kde jste v takovému tvrzení přišel, ale jak všichni víme obviněna byla pouze rodina Harthrone a ty se už do města nikdy nevrátili. Proti Blasknowellovům nevzniklo nikdy oficiální obvinění, byli jen domněnky, ale ty byli zahnány, když tato rodina začala postupně vymírat a koncem 18 století se odstěhovali z města." Profesor střílel skoro až dýky z očí na Matyáše, který se tvářil naštvaně. "Proti ostatním členům zakladatelů nevznikli nikdy oficiální obvinění ani domněnky."
"To neznamená, že v tom neměli prsty." Vyprskl Matyáš. "Podle vyprávění které jsem slyšel od členů mé rodiny, rodiny zakladatelů, byli všechny zvláštní a na všech se stoprocentně něco našlo, ale vůbec se nedivím, že se o tom nikdy nikdo nezmínil, kdo by chtěl aby se vědělo, že zakladatelské rodiny měli kolem sebe temnotu a byli to monstra."
"Pane Northe!!!" vykřikl pobouřeně profesor. "Na toto tvrzení nemáte žádné důkazy jen povídačky, které se ve vaší rodině dědí, ale nic víc."
Podívala jsem se na Sophii, která nervózně těkala očima mezi profesorem a Matyášem a podle všeho byla stejně rozhozená jako já a všichni ostatní ve třídě, jež mlčky poslouchali jejich slovní napadání.
"Nepatřila rodina Northová k tichým členům zakladatelských rodin, kterým se nelíbilo, že je nikdo nebere vážně a tak roznášeli pomluvy." Ozval se hlas zamnou a já se na toho nového kluka otočila, stejně tak jako všichni ostatní.
"Co to kecáš!!!" vykřikl na něj Matyáš a vypadal jako když se na toho nového kluka vrhne.
"Pane Northe!!! Chovejte se slušně, když jste v mé třídě." Řekl pobouřeně profesor. "Historie tohoto města, tak jak byla napsaná tak se stala a nikdo jí nikdy nezpochybnil, takže prosím. Pokud nemáte jediný důkaz, který byste předložil, tak prosím držte se faktů." Řekl a v ten moment zazvonilo. Matyáš se nasupeně zvedl a vyrazil ze třídy.

No kdo by si pomyslel, že hodina historie bude tak moc zábavná? No já tedy rozhodně ne.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tessinka Tessinka | 1. dubna 2014 v 10:04 | Reagovat

Tohle začíná být čím dál zajímavější !!!! .... co nejdříve nám sem hoď další kapitolku protože takhle byla naprosto úžasná.... fakt mě odrovnala a nutně potřebuju vědět co bude dál :D

2 sissa sissa | 1. dubna 2014 v 11:55 | Reagovat

zaujímaví koniec ti poviem....super kapitola ale už by sa tam mohla začať niečo diať :-D ...inak sa fakt teším  na pokračovanie :-D  :-D  :-D

3 Ella Monurová Ella Monurová | Web | 1. dubna 2014 v 19:12 | Reagovat

Super kapitola :3

4 Já | 2. dubna 2014 v 14:53 | Reagovat

Líbí se mi to víc a víc :-D

5 bara bara | 5. dubna 2014 v 22:44 | Reagovat

super uz se tesim na dalsi :-)

6 Kačíí Kačíí | Web | 6. dubna 2014 v 14:19 | Reagovat

Hezky..!! :-D  :-D
Nádherná kapitola :-)  :-)

7 elena elena | 2. srpna 2016 v 20:04 | Reagovat

Ahoj asi je už pozdě,ale chci se zeptat ten nový kluk se jmenuje jinak než rodina Bleknowellových,že jo ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama