21. Kapitola: V temnotě vzteku || VYKOUPENÍ DUŠE

30. června 2014 v 21:24 | LussyNda |  Vykoupení duše

21. Kapitola: V temnotě vzteku

KAPITOLA: 21. DÍL: I. SERIE: VYKOUPENÍ DUŠE AUTOR: LussyNda ŽÁNR: Fantasy, Romantica


***
DIMITRI POV:

Čím víc jsem hledal, tím víc jsem vzteklejší. Vzali mi jí přímo před nosem a to si zaslouží trest. Nikdo nemá právo na ní vztáhnout ruku, nikdo!

Našel jsem jí první a tak mám na ní přece právo!!!

Až najdu toho, kdo mi jí ukradl tak ať se těší na bolest, kterou mu způsobím, budu trhat, každou jeho část a prodlužovat tak jeho konec.

Sakra vážně už začínám bláznit, v první řadě je to moje vina, nikdy jsem jí neměl zavírat, měl jsem jí zabít jako každou jinou ženu, ve které jsem viděl svojí mrtvou manželku, tak proč tahle byla tak jiná?

Protože je jiná. Odpověděl vnitřní hlas v mé hla
vě a měl pravdu. Vážně byla jiná. Byla jiná než všechny ostatní ženy a dokonce byla jiná než moje žena, ta, kvůli které to všechno začalo. Měla její podobu, to ano, ale cítil jsem v něčem jiného. Čistotu. Její duše byla tak čistá, proto mě k sobě tak přitahovala. Za to moje byla černá, prosklená hříchy nevinných objetí. Jako by moje duše, se k ní přitáhla a chtěla čerpat tu čistotu do sebe. Zničit ji, protože nic tak čistého by nemělo existovat.

Vjel jsem si prsty do vlasů a zasténal ve frustraci. Nebylo fér, abych se cítil takhle. Neměl bych se takhle cítit. Mělo by být všechno pro mě snadnější. Proč mi tohle udělala?

Proč zničila celý můj život? Nebo jsem to byl já.

Nechal jsem jí ovládnout celý můj život, dal jsem jí celé mé tělo, duši i srdce a ona to všechno vzala, pošlapala a zahodila. Udělala ze mě muže, jakým jsem teď. Krvelačnou stvůru, která se nestará o city jiných lidí a dělá si jen to, co chce a neohlíží se na ostatní. Na jejich city, na nic. Jenomže to byla jen část jejího trestu.

Druhá část jejího trestu byla moje duše, tu kterou bych měl jako strigoj ztratit, ale to byl omyl, tohle byl přesně její plán, vraždit nevinné lidi, ale přesto mít výčitky svědomí, ale něco bylo zvláštní.

Nikdy jsem svoje objeti neušetřil, vždycky jsem je zabil a až potom jsem měl výčitky, ale s ní?
S ní jsem měl výčitky už jen, protože jsem jí zavřel do podzemí a držel jí za kovovými mřížemi. Neměl jsem to dělat. Měl jsem jí uložit do té nejměkčí postele, vyléčit ji a pak jí nechat jít.

A DOST!!! Křičel jsem na sebe v duchu. Vzchop se Belikova!!! Začínáš tu fňukat jako nějaká malá ustrašená holčička. Začni se konečně chovat jako chlap, jako to co ve skutečnosti jsi a přestaň brečet.

Tyhle stavy jsem nenáviděl. Když se můj mozek pral s mojí duší. Ničilo mě to, ale v jednom měla moje hlava pravdu, musel jsem přestat brečet a začít něco dělat, i když mám duši, tak jsem pořád strigoj a i když je pro mě těžké jí zabít, tak nikdo mi jí nebude brát a dělat s ní věci, které já nemůžu to tedy ne.

ROSE POV:

Dívala jsem se na muže, který mě sjížděl se zaujetím pohledem.

Co se to s těmi strigoji vůbec děje? Nikdy jsem neviděla žádného strigoje, který by šetřil svojí oběť. Nebo, co jsem tak slýchávala od ostatních, spíše bych čekala, že mě popadne za krk a v další vteřině ho zlomí anebo ze mě vysaje veškerou krev a přemění mě, ale tihle na mě věčně jen koukají, jako na svatý obrázek a já vůbec nemám ponětí proč. Nechápu to. Prostě to nechápu.

"Pořád stejně krásna." řekl strigoj a šel ke mně blíž. Zacouvala jsem dál a přitiskla se zády ke stěně, ale on se jen zasmál, šel ke mně a pohladil mě po tváři. "Stále tak plachá?" ptal se s úsměvem. "Bojíš se mně malička?" řekl a blýskl na mě svými dlouhými tesáky. "Mě se bát nemusíš. Neublížím ti. Aspoň ne moc." řekl s úsměvem a dál mě hladil po tváři. Byla jsem zhnusená, jak sem mohla nechat tohohle nechutného bastarda na mě jen položit ruce. Než jsem, ale stihla cokoliv udělat, jeho ruce byli pryč. "Zavolejte Nasťu, ať jí vyčistí a převlékne a pak jí přiveďte ke mně." řekl Strigoj a odešel. Zůstala jsem sedět zmateně na zemi.

Sakra proč by mě měli vyčistit a přivést k němu? Co je to zatraceně za kraviny?

"Má paní." oslovila mě dívka asi v mém věku. Podívala jsem se na ní. Měla blond vlasy, které měla spletené do copu a její šaty vypadali jako něco co se nosilo v naší minulosti, když ženy nosili dlouhé šaty.

Byla jsem zmatená, že jsem nemohla vůbec mluvit natož se hýbat. Dívka si povzdechla a naznačila něco strigojům. Ti jí hned poslechli a šli ke mně. Ucukla jsem, jakmile se mě dotkli, ale jim to nezabránilo mě vytáhnout na nohy a táhnout mě pryč. Nevím, kde se to vzalo, ale najednou jsem měla svojí starou sílu zpátky a pořádně jsem se po jednom z nich ohnala, ale moje rána mu nic neudělala. Spíš to vypadalo, jako bych do něj jen šťouchla prstem.

Zatracená slabost Morojů.

On, ale vypadal, jako kdybych ho naštvala, ohnal se po mně, chytl mě pod krkem a mrštil mnou o zem.

"Ty idiote!!!" vykřikla na něj dívka. "Pán řekl, že se na ní nesmí šáhnout!!!" přispěchala ke mně a kontrolovala mně puls. Bylo mě jedno, jestli mě zabiji nebo co semnou mají v plánu, jen jsem chtěla mít konečně pokoj.

Chtěla jsem být volná a ne vázaná všemožnými pravidly.

"Pomozte mi a odveďte jí do pokoje nahoru a modlete se, aby byla v pořádku, nebo vás pán zabije." co bylo nejvíc zvláštní, bylo, že dívka byla člověk, ale strigojové jí přesto poslouchali.

Co se to tady se všemi děje? Jako bych se ocitla v jiném paralelním světě, který jsem nechápala a zjevně nikdy nepochopím, protože tohle co se tady dělo, bylo nepochopitelné pro každého.


Moje bolavé tělo bylo zvednuté ze zemně a neseno někam dál po schodech, ale já jsem to nějak nevnímala, protože moje mysl začínala být, otupěla a začínala se nade mnou uzavírat opět temnota, ať sem bojovala, jak jsem chtěla.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám povídka vykoupení duše???

Ano, líbí se mi
Nevím
Ne, nelíbí se mi

Komentáře

1 meri meri | 1. července 2014 v 1:15 | Reagovat

:-D super kapča

2 Kačíí Kačíí | Web | 1. července 2014 v 6:52 | Reagovat

Ten strigoj jí taky zná, to je fakt divný :-D  :-D Krásná kapitola :-)  :-)

3 Kikča Kikča | E-mail | Web | 1. července 2014 v 21:24 | Reagovat

Prostě super kapitolka :-) :-3

4 Tessinka Tessinka | 1. července 2014 v 22:30 | Reagovat

Super :)

5 Lena Lena | 1. července 2014 v 23:13 | Reagovat

Ahoj chtěla jsem se zeptat kde mám najít tvoje starý povídky chtěla jsem si něco přečíst znova ale nemůžu to najít???? A samozřejmě úžasná kapitola

6 LussyNda LussyNda | Web | 2. července 2014 v 6:51 | Reagovat

[5]: všechny povídky jsou tam jako vždycky kdyžtak tady ke odkaz
http://dark-shadows-of-roses.blog.cz/rubrika/vampire-academy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama