24. Kapitola: Lovná zvěř || VYKOUPENÍ DUŠE

18. července 2014 v 16:02 | LussyNda |  Vykoupení duše

24. Kapitola: Lovná zvěř

KAPITOLA: 24. DÍL: I. SERIE: VYKOUPENÍ DUŠE AUTOR: LussyNda ŽÁNR: Fantasy, Romantica
Já vím, že jsem řekla, že bude v pondělí, ale dneska mám výmečně dobrou náladu, takže jí dám už dneska. Uvidím jak to bude s tím zveřejňováním jejště, ale stoprocentně budu pokračovat dál.***

Běžela jsem pořád dál chodbou a najednou se proti mně objevil strigoj. Zastavila jsem a nevěděla, co mám dělat, strigoj se rozeběhl proti mně, ale já jsem uhnula do postranní uličky a běžela pořád dál, když najednou jsem se ocitla na konci chodby a na začátku schodiště. Za mnou se ozýval křik strigoje, na nic jsem nečekala a rozeběhla jsem se po schodišti dolů, ale to byl špatný nápad, nohy se mi zamotali do dlouhých šatů a s výkřikem jsem se skutálela dolu ze schodů.

Všechno mě bolelo a stoprocentně jsem si musela něco zlomit. Zvedla jsem hlavu a ze všech koutů ke mně scházeli strigojové a syčeli na mě. Tedy jestli strigojové syčí. Zavřela jsem oči a čekala to nejhorší, když najednou domem se ozval hlas.

"To stačí!!" strigojové se rozestoupili a odhalili, jejich vůdce. Měl na tváři neutrální výraz, ale jeho oči byli naplněné vztekem, šel ke mně a poklekl vedle mého těla. "Myslím, že jsem ti už tolikrát ukázal, že je chyba, když ode mě utíkáš ne?" Zeptal se a sjížděl mě pohledem, když najednou jeho ruka vystřelila a popadl mě pod krkem. "Na něco jsem se tě ptal!!!!" vytáhl mě na nohy a přirazil mě ke zdi. "Budu ti muset ukázat, že si nedělám legraci." Zavrčel na mě, chytl mě a táhnul mě za ním po schodech nahoru, když na něj zavolali.

"Můj pane. Máte návštěvu." Ozvala se Nasťa, která mě připravovala.

"Teď ne!!!" vykřikl a výhružně se na ní podíval. "Musím tady slečně ukázat, jak se má chovat."


"Můj pane, ale on je velice netrpělivý a vyhrožuje…" začala koktat a bylo vidět, že je vyděšená.

"Kdo on?" zavrčel vztekle, ale najednou se rozrazily dveře a do dveří spolu s větrem vešel muž v dlouhém černém kabátu s hnědými vlasy po ramena a rudýma očima. Sakra kdyby nebyl strigoj byl by jako bůh. Můj bůh.

CO!!!


Kde se to sakra vzalo. On přece není můj. Je to strigoj proboha.


"DIMITRI BELIKOV." Zaburácel hlas mého věznitele. "Jaké potěšení tě znovu vidět synu."


"Nejsem tvůj syn." Zavrčel na něj.

"Možná ne pokrevní, ale já jsem ten kdo z tebe udělal to co si, stvořil jsem tě, tak bys ke mně měl mít trochu úcty a neděsit moje zaměstnance." Ušklíbl se na něj.

"Spíš krevní banku." Zavrčel Dimitri v odpovědi.


"Čemu vděčím za tak milou návštěvu."


"Není to milá návštěva." Zavrčel znovu Dimitri a jeho oči se zaměřily na mě. Nevím proč, ale najednou jako by mě zkoumal.

"Tak co žádáš?" Zeptal se.

"Ty to víš." Jeho očí se leskli vztekem. "Máš něco, co patří mě"


"Vážně a co je to? Nejsem si ničeho vědom."


"ONA." Řekl Dimitri a já cítila, jak se za mnou napjal. "Ona patří mně."

"Vážně a odkdy?" zavrčel na něj můj věznitel. "Pokud vím, posledně ses jí vzdal a docela jasně. Teď se vrátila a já už ti jí znovu nevrátím." A bylo to tu zase. Proč sakra mám pocit, že mluví úplně o nikom jiném.

"Nebudu se tady s tebou dohadovat Mariusi. Vrať mi ji a nikomu se nic nestane. V opačném případě." Začal.

"Co v opačném případě?!" zavrčel na něj Marius.

"V opačném případě, si jí vezmu zpátky. Může to jít po dobrém anebo po zlém vyber si."


"Víš, že si vždycky zvolím stejně, ale tuhle bitvu nevyhraješ." Jeho pohled sjel ke strigojům. "Zneškodněte ho." Zavrčel na něj. Strigojové ho hned poslechli a vydali se na něj. Marius mě znovu popadl za ruku a táhl mě pryč od schodiště. Byla jsem unavená, všechno mě bolelo a nejspíš sem měla i něco zlomeného, ale jemu to bylo jedno. Dole se ozývali zvuky boje a mě najednou napadlo, že nejsem tak bezmocná. Pokusila jsem se ho zastavit v pohybu, ale nepovolil svoje sevření, vytáhla jsem tedy kůl a jednou ranou jsem ho sekla do ruky. Marius zakřičel bolestí a pustil mě.


Prudce se otočil a zuřivě se na mě podíval.

"Kdes ho vzala!!!" vyštěkl po mě zlostí a vyrazil proti mně. Vyhnula jsem se jeho úderu a dokonce jsem ho znovu trochu škrábla. Znovu zavrčel a bylo vidět, že je opravdu naštvaný. No kdo by taky nebyl. Je to strigoj a kůl ho může zabít. "Ty si pěkně koleduješ, holčičko!!!" vyštěkl po mně. "Zahoď ten kůl a nic se ti nestane, v opačném případě si můžeš začít kopat svůj vlastní hrob."

"V tom případě volím ten hrob." Vydechla jsem roztřeseně. Znovu vykřikl zlostí a vyrazil proti mně. Tentokrát jsem udělala krok dozadu a hrot kůlu se nabodl do jeho ruky, když mě chtěl popadnout. Ozvalo se křupnutí a moje zápěstí se stočilo na špatnou stranu. Marius zakřičel bolestí, ohnal se po mně a jedinou ranou mě odhodil na protější stranu chodby. Moje hlava se srazila se zdí a svezla jsem se po stěně dolů.

Marius s bolestným výkřikem vytáhl kůl a hodil ho stranou. Díval se na mě a tentokrát to nebylo s údivem, ale se zlostí, kterou jsem nikdy neviděla.

"Mohlo to proběhnout v klidu." Říkal a šel pomalými kroky ke mně. Začala jsem se z poslední sil sunout pryč, ale on se jen usmál. "Máš strach? Zajímavé, ještě před chvíli si ho neměla. Ne holčičko, vybrala sis to sama." Rozeběhl se proti mně a já jsem vykřikla a ve stejnou chvíli se v jeho hrudi objevila čepel meče. Zvedla jsem hlavu a setkala se s rudými oči Dimitrie. Marius se otočil, ale ve stejnou chvíli Dimitri vytáhl meč a svojí ruku zarazil do jeho hrudi.

"Tohle!!" řekl mu a díval se na něj s nenávistí. "Tohle jsem chtěl udělat, už hodně, hodně dlouho." Jakmile to dořekl, tak vytrhl jeho srdce z hrudi, Marius padl mrtvý k zemi. Zalapala jsem po dechu a moje tělo, začala převládat temnota. Dimitri zvedl hlavu a šel ke mně. Pokusila jsem se posunout, ale už sem na to neměla sílu.Natáhl ke mně ruku a já jsem ucukla, ale on se nenechal odradit, odstranil pár vlasů z mé tváře, chvíli se na mě díval a pak mě prostě nabral do náruče. Vykřikla jsem bolestí a ve stejnou chvíli jsem upadla do černočerné tmy. A doufala jsem, že tentokrát už se z ní neprobudím.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ ...

UPOUTÁVKA NA DALŠÍ DÍL:

"Kdo je to?"

" .... tvým předkům."

"Ale to přece…"

"Protože od té doby jsem strigojem."
Tak co myslíte??? Příběh se nám už pomalu blíží ke konci.... Jak myslíte, že to všechno dopadne?
Skončí Rose jako Strigoj? Nebo mrtvá?
Co myslíte???
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám povídka vykoupení duše???

Ano, líbí se mi
Nevím
Ne, nelíbí se mi

Komentáře

1 Jackie Jackie | 18. července 2014 v 22:41 | Reagovat

Mrtva určite nie, ale na strigoja by ju mohol premeniť... Alebo by ona mohla premeniť jeho späť na dhampýra :-? Nad tým už rozmýšlam odkedy si predstavila postavy...
A keď máš takú dobrú náladu, nehodíš sem ešte jednu ?? Prosííííím ????????????????
A ak nie, dáš ju sem prosim v pondelok?
Opäť prosiiiim :-D

2 LussyNda LussyNda | Web | 18. července 2014 v 22:53 | Reagovat

[1]: no to uvidime jakou budu mít naladu :-) a znaš mě moje nalada a psací dovedností se odvijí od vaší aktivity :-)

3 Pisatelka Pisatelka | Web | 19. července 2014 v 10:07 | Reagovat

Těším se na další díl a příběh byl super!Už jsem myslela že ji zabije,ale naštěstí ne :)

4 Veronika Veronika | 19. července 2014 v 21:11 | Reagovat

Moc krásné pokračování :-)  Rose by mohla Dimitrie přeměnit zpět a žili by spolu šťastně až do smrti :-D  8-)  :-P  :-)

5 Jackie Jackie | 20. července 2014 v 0:59 | Reagovat

[2]: no? Bude zajtra kapitola? Alebo aj dnes...

6 LussyNda LussyNda | Web | 20. července 2014 v 7:20 | Reagovat

[5]: to ještě uvidim ještě jsem se nerozmyslela

7 Jackie Jackie | 20. července 2014 v 13:12 | Reagovat

[6]: Prosiiiiim

8 Kačíí Kačíí | Web | 21. července 2014 v 7:20 | Reagovat

Doufám, že to skončí jako Happyend... :-D  :-D Oba by mohli být hodní strigojové :-D  :-D Krásná kapitola :-)  :-)

9 LussyNda LussyNda | Web | 22. července 2014 v 12:33 | Reagovat

[8]: už si někdy  viděla hodné strigoje? Nehledě na Dimitrie, protože on má Duši, ale pokud by byla Rose strigoj tak by rozhodně duši neměla

10 Eliza Eliza | Web | 25. července 2014 v 20:07 | Reagovat

To "Vážně a od kdy?" mě dostalo, jsem se chlámala...xDD Prostě Dimka a jeho milé návštěvy a setkání :D Ale viděla jsem ho ráda, kluka jednoho xD
Pro Rose, z možnosti A a B volím C. Rose já nevím...třeba vycvičí Dimku na povely a budou spolu až navěky :D Nebo oba mrtví, to by taky šlo. Bylo by to poetický :) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama