28. Kapitola: Dar světla a temnoty || VYKOUPENÍ DUŠE

4. srpna 2014 v 14:00 | LussyNda |  Vykoupení duše

KAPITOLA: 28. DÍL: I. SERIE: VYKOUPENÍ DUŠE AUTOR: LussyNda ŽÁNR: Fantasy, Romantica


***
DIMITRI POV:

Nevěděl jsem, co si mám myslet. Všechno to co jsem viděl v podzemí. Bylo to neskutečné se vrátit na místo, kde se mi zhroutil celý život. Zajímavé bylo, že když jsme se strážci prohlíželi jeskyni, tak jsme na nic nepřišli.

Věděl jsem, že nemá cenu se pitvat v minulosti, protože to jen víc bolelo, ale Rose se do zkoumání všech těch věcí pustila s mnohem větším zápalem, než jsem čekal. Věděl jsem, že nevěří tomu, že její předchůdci byli ztělesněné zlo, protože by to znamenalo, že i ona je ztělesněné zlo, ale nedokázal jsem si to představit, že by v ní bylo nějaké zlo, ale u Rozalin bych to taky neřekl.

Jenomže jsem měl pocit, že to neděla jen kvůli mé ženě, ale jen kvůli sobě. Něco v sobě nosila, něco co nechtěla, aby někdo věděl.


Každý den za světla chodila do té místnosti a vracela se těsně předtím, než se stmívalo. Celý den jsem seděl a bál se jestli se vrátí. Vím, že to ke mně nesedělo. Byl jsem strigoj, neměl bych jí litovat ani se o ní bát a už vůbec jí nechat bydlet a svobodně odejít z mého domu.
Přední dveře se otevřely a moje oči se zaměřily na její postavu, která vešla dovnitř. Hned mě upoutalo, co měla na sobě.


Poté co jsem jí zachránil z Mariusových rukou, tak nosila šaty z mého století, ale teď je na sobě neměla.

Měla kalhoty, tílko, které bezvadně předvádělo její postavu. Na morojku byla opravdu dobře vyvinutá. A na tílku měla džínovou bundu.

"Co to je?" ptal jsem se jí.

"Co?" zeptala se a já se podíval na její oblečení. "Jo aha. No už mě nebavilo nosit to, co si mně dal. Nechápej mně špatně, šaty od tebe byli krásné, ale nemůžu je nosit pořád a tak jsem zašla do města a koupila jsem tohle." Vytřeštil jsem na ní oči a nemohl uvěřit tomu, co jsem slyšel.

"Šla si do města? Pěšky a sama?" vykřikl jsem na ní.

"Dimitriji jsem soběstačná a navíc je den. Není to velký problém, musíš se uklidnit, nic mi nehrozí." Řekla a smutně se na mně usmála.


"Fajn." Řekl jsem ji a kopnul do sebe skleničku vodky.

"S tím pitím bys měl přestat." Řekla mi a přešla ke stolku a z tašky, kterou měla přes rameno, vytáhla knihu a notes.

"Co to je?" ptal jsem se jí.


"Moje poznámky." Řekla mi a pokrčila rameny. "Ta historie, co jsem našla v té kryptě je mnohem zajímavější než to co si mi dal jako oficiální verzi." Řekla mi.

"Jak to?" nechápal jsem.

"Vypadá to, že tu knihu někdo upravil pro veřejnost, ale všechno ostatní podle všeho je ve všech knihách, co jsou v jeskyni. Je to fascinující aspoň ten kousek co jsem zatím přečetla. A navíc jsem na něco přišla." Řekla mi, sedla si na zem a rozložila všechny papíry a knihy kolem sebe. Vypadala úžasně, když tady tak seděla v záři plamenů. Zvedla hlavu a podívala se na mně, v jejích očích jiskřili plamínky, které vycházeli z krbu. "Chceš slyšet, co jsem zjistila?" ptala se. A vytáhla z kapsy ten kůl.

"Hej, Hej… Uklidni se s tím." Řekl jsem.

"Proč nic ti neudělám." Protočila oči. "Kdybych těch chtěla probodnout, tak to udělám a nebudu na to čekat. A navíc viděl si, co jsem dokázala minule, takže ne nezabiju tě spokojený?" Ptala se mně. Obrátil jsem oči v sloup a sedl si vedle ní.

"Fajn tak prosím. Ohrom mně." Založil jsem si ruce na prsou.

"No našla jsem spoustu věci, ale jedině tohle mělo nejvíc cenu v naší situaci." Řekla mi a otevřela knihu. "Vždycky mi přišlo zvláštní, že nikdo z žen našeho rodu neměli specifikovaný prvek. Žádná ani tvoje žena ho neměla. Muži měli většinou prvek jako oheň anebo vítr nic jiného." Prohlásila. Nevěděl jsem, proč tohle vůbec vytahovala.


"No a co to dokazuje? Třeba měli ten znovu nalezený element… jak že se jmenuje éter?" ptal jsem se.

"To ano, ale tohle je něco jiné než éter." Řekla mi. Nechápal jsem vůbec nic, o čem mluví. "Ve skutečnosti je to mnohem složitější, než je éter samotný. Všichni si vždycky mysleli, že existují čtyři elementy, tudíž voda, země, oheň a vzduch. Ty byli oficiální a tyhle čtyři elementy nikdy nikdo nezpochybňoval. Nemohli. A pak se objevil éter. Prvek, který existoval v dávné historii a pak byl zapomenut, ale tohle je něco úplně něco jiného. Něco neobjeveného a často se to zaměňuje za čarodějnictví." Nadechla se. "Víš v ten den… v tvém vězení, když jsem utekla… Něco se stalo." Nechápal jsem, o čem mluví. Nic z toho dne jsem si nepamatoval anebo to bylo rozostřené. "Když si mně kousl a já vykřikla, jako by si ztuhl. Jako by si zkameněl a tak se mi podařilo utéct. Ve stejný den, sem měla sen éteru s mým kamarádem, a když se začal rozčilovat, tak se mu stalo úplně to samé co tobě. Myslela jsem, že je to kvůli jeho éteru, éter totiž způsobuje šílenství, ale nebylo to ono. Totéž se stalo u Mariuse. Zkameněl stejně. Jako by ho něco nutilo. Jako by mu něco zakazovalo se hýbat. Nevěděla jsem co to je. Myslela jsem si… ani nevím, co jsem si myslela, ale pokaždé se mi podařilo utéct. Stoprocentně byli i další případy těchto situací, ale už si je nepamatuju. Jde o to, že naše ženy. Ženy z naší krve mají velice specifický dar, který nikdy nebyl obnoven, protože naši předkové se bály, že tak ohrozí rození jejích potomků. Tenhle element nemá co spojené s ostatními živly. Je zcela jedinečný a má specifické znaky a schopnosti." Řekla a povzdechla si. Díval jsem se na ni v šoku. "Ten element neměl nikdy specifický název, ale moji předci ho popisují jako dar Světla a temnoty. Specifickými schopnostmi jsou ochromování, ozdravování duše z temnoty…" podívala se na mně se smutkem v očích. "A taky…"


"Co taky?" Ptal jsem se jí.

"Vykoupení Duše." Vyslovila to jako by to něco znamenalo.

"Co to má znamenat." Ptal jsem se jí znovu.

"Zázrak života znamená, navracení života, změnění do původního stavu." Vysvětlovala, ale já jsem pořád nereagoval. "Změna strigoje do jeho lidského, morojského nebo dhampýřího stavu pomocí speciálních byli, květy růže, které signalizovali krev a květy lilie, které znamenali čistotu a taky…" zvedla kůl. "Kůl, který byl nabytý všemi elementy, které v něm zůstávaly navždy. Je to speciálně ukovaný kůl a začarovaný tak, aby zůstal na věky z krve původních této krve." Podívala se na mně a já nevěděl, co mám dělat. "Tvoje žena nebyla ztělesněním zla. Zachraňovala životy všech, chtěla změnit svět a zbavit se všech strigojů a to by se podařilo, kdyby…" nedořekla to, protože jsem jí přerušil.


"Protože jsem jí zradil…"


pokračovní příště....
V dalším díle:

"Dimitriji, podívej se na mně."
"Jak? Podívej se na mně?"

"Postavil si tenhle dům...."
"Jak mám s tímhle žít?"

"Nesmíš se ho dotýkat. Je velice silný:"

"Roza." vydechl jsem v šoku. Najednou se její tvář změnila do nenávistné.

"Opravdu si myslíš, že tahle přezdívka ti pomůže?" ptala se a pak se zasmála. "Sobě k popukání, ale taky k pláči."

... tak co myslíte??? špatné nebo dobré ???...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám povídka vykoupení duše???

Ano, líbí se mi
Nevím
Ne, nelíbí se mi

Komentáře

1 Tessinka Tessinka | 4. srpna 2014 v 14:21 | Reagovat

krása !!! :)

2 Kačíí Kačíí | 4. srpna 2014 v 18:17 | Reagovat

Páni.! To bylo úžasný, že se k němu vždycky vrátila, když jí pustil :-D  :-D A konec byl ohromný... takže nakonec bude možná člověk.. super kapitola, moc se těším na další :-)  :-)

3 kumibo kumibo | 4. srpna 2014 v 21:34 | Reagovat

WOW :-) moc se těším na pokračování doufám že nás nenecháš dlouho čekat :D

4 ann ann | 5. srpna 2014 v 9:12 | Reagovat

super užasné, akorát chudák dimitri jestli jeho žena nebyla tak zlá a on ji nechal zabít i se svým dítětem ale je fakt super doufám že další díl bude brzo :D :D :-)  :-)  :-)

5 Ella Monurová Ella Monurová | E-mail | Web | 5. srpna 2014 v 11:41 | Reagovat

Wow! Těším se moc na další :)

6 Katie Katie | 5. srpna 2014 v 11:52 | Reagovat

:-D úžasná kapitola ;-) nemůžu se dočkat další :-)

7 Kikča Kikča | E-mail | Web | 5. srpna 2014 v 15:47 | Reagovat

Nádherná kapitola :3 :-) Těším se na další!! :3 :-)

8 natash natash | 6. srpna 2014 v 13:21 | Reagovat

Uzasna kapitola :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama