HISTORICKÁ POVÍDKA: několik verzí, ale která je ta pravá?

31. srpna 2014 v 16:08 | LussyNda |  pripravované pribehy
... tak dneska jsem dopsala několik verzí na povídku :-) ...
... neznamená to, že je napíšu všechny, ale nemůžu si vybrat :-) to je prostě těmi knížkami, které jsem za poslední dobu přečetla ...
... tak co poradíte mi???

1. Verze
Rose byla jako malé dítě poslaná na výchovu do kláštera.
Odstřižená od své rodiny a přátel vyrůstá ve zdech kláštera. Jednoho dne přijede Rosyna matka a oznámí jí, že kvůli záchraně jejich sídla se musí vdát.
Rose je zničená a odmítne se podrobit muži, který je dvakrát starší než ona. Lord Bartone, není jen zlý a starý, ale také zhýralý a všichni to o něm vědí, ale krása Rosemarie ho odzbrojí. Žádá její podrobení, ale ona odmítá.
Nezbývá mu nic jiného, než jí získat násilím, ale než k něčemu dojde, Rose za pomoci své služebné utíká z rodného sídla. Za pomoci se dostává na Ruskou loď, která přiváží budoucí královnu do Ruska.
Po první setkání si Princezna Rosemarii velmi oblíbí a přijme ji do svých služeb.
Nic, ale není takové, jaké by se na první pohled zdálo. A rose se bude muset vyrovnat z mnohem špatnějších tajemství, které jí obklopuje, než si kdy myslela.
2. Verze
Rosemarie je považována za nejkrásnější ženu Turecka, o kterou se uchází hned několik mužů najednou, ale jelikož je sirotek bez rodiny i věna rozhodne se jí Královna provdat za jednoho z králových oddaných mužů.
Rosemarie se rozhodně nechce vdát za starého a chlípného muže, ale sama chápe, že nejspíš nebude mít na vybranou. Lord Henry je okouzlen její krásou, ale taky už si plánuje, jak svojí nevěstu naučí poslušnosti.
Turecko, je ale stále ve válce s Ruským královstvím, které se nehodlá jen tak vzdát. Největší zásluhu na válce nese Lord Henry, který je největším nepřítelem Ruska a Ruský král ví, že pokud chce vyhrát, musí nejdříve zabít králova nejvěrnějšího muže.
3. Verze
Rosemarie žila celý svůj život v Ruském království, v patnácti letech jí zasnoubili s vévodou z Petersburgu. Rose se do Mikhaela zamilovala na první pohled, takže pro ni nebylo těžké souhlasit se sňatkem, který měl přivést rodině její matky bohatství.
V den obřadu, ale Mikhail onemocněl na velice vážnou chorobu a zemřel. Rose přísahala, že už nikdy v životě se do nikoho nezamiluje a aby utekla svému strýci, a matce ukryje se k jedné ze svých tet, které žijí v exilu.
Uplynou dva roky, když její teta umírá na stejnou nemoc jako její snoubenec a Rose je nucena se vrátit domů a podrobit se novému hraběti jejich rodinného jména, který zdědil rodinný titul.
4. Verze
Sultan Sulejman ožení svého syna s dcerou anglického hraběte Janine Hathawayovou. Ibrahim je dívkou velice fascinován a dokonce se po čase do ní zamiluje, ale Janine jeho lásku neopětuje. Během manželství mu porodí nejdříve syna Mehmeda, poté syna Abrahama, třetí dítě je jejímu nechuti děvče Esma, čtvrté a páté dítě jsou dvě dcery Valerie a Kader, šesté dítě k její opravdu velké nechuti je další dcera, kterou se Ibrahim rozhodne pojmenovat po jméně, které slyšel v dalekých zemích, a moc se mu líbilo a pasovalo k dceři, když ji spatřil - Rosemarie/Rose/, sedmé dítě je k jejímu štěstí konečně další syn.
Děti pomalu dospívají, silní synové, na které je Janine pyšná dospívají a brzy bude načase přemýšlet o jejich budoucnosti, ale Janine nepřemýšlí nyní o synech, ale rozhodne se, že bude nejlepší se nejdřív zbavit dcer a zajistit tak svým synům snadnou budoucnost po rozmluvě se Sultánem, který vybere pro každou z jejich dcer vhodného nápadníka. Ibrahimovi se to vůbec nelíbí. Nejstarší dcera Esma, se vdá jako první za Tureckého velvyslance z Francie Asima. Druhá dcera Valerie je provdána za Velkovezíra jeho veličenstva Mustafu. Zbývá Kader, kterého se tolik podobá matce a pak Ibrahimova nejmilejší dcera Rosemarie, kterou zbožňuje a nechce o ni přijít. Je z jeho dcer nejkrásnější a taky nejchytřejší. Kader padne do oka Perskému Princi, který hned nabídne spojenectví, ale co Rosemarie? Její povaha je potíž. Neuctivá, vzpurná, ale přesto krásna jako měsíc na noční obloze.
Po dlouhých měsících se Sultan rozhodne synovu dceru využít ke spojenectví s Ruskem a předat jeho dceru Ruskému králi.
5. Verze
Ibrahim je ženatý s Janine. S kterou má dva syny a dceru. Sultan se rozhodne synovu jedinou dceru provdat, aby se dostal k moci. Sňatkem s Perským králem. Rosemarie umírá smutkem. Perský král je považován za velice zlého a hrubého muže a hlavně je starý. Za jeho život nechal popravit už 10 žen a má 10 potomků.
Ibrahim je nešťastný z osudu a trápení své jediné milované dcery, ale rozhodne se tomu učinit přítrž. Vezme svojí dceru a odjíždí z Turecka do Gruzie ke svému příteli Erickovi Dragomírovi, který mu a jeho dceři poskytne přístřeší a poté vyřeší jeho situaci, ale ví, že nemůže zůstat se svojí dcerou v Gruzijském paláci a tak se rozhodne odjet do nedalekého města, které protíná gruzii a Ruské království.
Zde chce znovu rozjet svůj obchod s velice drahými věcmi, od šperků, šatů, laskomin, zbraní a zvířat.
Jenomže ještě netuší, že svým počínám, rozpoutá něco, co postihne obě tři země.
6. Verze
Rosemarie žije celý svůj život v Gruzijském královském paláci, do kterého se dostala náhodou a stala se něco jako adoptivní dcerou Gruzijské královské rodiny a nejlepší přítelkyní Princezny Vasilissy.
Rose se nikdy nesmířila s požadavky, které jakožto žena musí splnit. Vždycky dělala všechno, proto aby nebyla stejná jako ostatní mladé ženy v její době a to jí často dostávalo do velikých problémů.
Její život se má, ale zásadně změnit.
Rose by udělala, cokoliv, aby splnila požadavky a udělala šťastnou svojí adoptivní rodinu, která se o ni celý život starala.
Ale bude vděčnost stačit? A co rudý diamant s hadem, který zdobí její krk? Změní její ztracená minulost její plánovaná budoucnost???
7 7. Verze
Rosemarie žije celý svůj život v Ruském paláci, do kterého se dostala náhodou a stala se něco jako adoptivní dcerou Ruské královny a přítelkyní Ruské princezny.
Rose se nikdy nesmířila s požadavky, které jakožto žena musí splnit. Vždycky dělala všechno, proto aby nebyla stejná jako ostatní mladé ženy v její době a to jí často dostávalo do velikých problémů.
Nyní se vrací i se svojí přítelkyní a princeznou Soniou do paláce, kde na ní čeká spousta neznámého a taky spousta problémů.
Dokáže se Rose podvolit pravidlům Ruského paláce?
Co když potká někoho, kdo jí navždycky změní a co tajemný diamant, který ukrývá tajemství jejího života???
8. Verze
Ruský Král Alexander Belikov V. je považován za nejvíce krutého a nesoudného krále, které kdy Rusko vidělo a to hlavně pro jeho krutou vládu a veřejné vystupování. Nikdy se neomezoval s ponižování druhých lidí a hlavně žen.
Oženil se v den jeho korunovace s Krymskou vévodkyní Olenou Alexandrovnou, dcerou Natashy Alexandrovny, která zemřela po porodu, a její otec se poté stal Papežem.
Olena po několika potratech nakonec dala Alexandrovi dva potomky dceru Caroline II. a Dimitrie Alexandra III.
Člověk by řekl, že už bude všechno jen lepší, ale všechno se změní, když na nemoc zemře Olenina dcera Caroline a Olena chce i svého pěti-letého syna odvést z hradu, ale to Alexander nemůže připustit. Po Olenině útěku se svým synem, který nevyjde, jí Alexander vypoví z hradu. Zhrzená žena nakonec opouští svého jediného syna a uchyluje se do jejího sídla na Krymu
O 15 let později Olena stále žije na Krymském hradě, které obléhají stále víc a víc znepřátelené vojska. Kromě Oleny žije na hradě i její schovanka Rosemarie, kterou Olena přijala jako malé miminko a vychovala ji. Olena, ale onemocní a ve stejnou chvíli, kdy Olena leží na smrtelné posteli a Rosemarie je s ní, tak do její ložnice přijde její manžel. Po Olenině smrti uzavře hrad a všechny služebníky a stráže povolá do jeho hradu a společně s nimi i Rosemarii.
Dimitri má nastoupit na trůn a do paláce přijíždí schovanka jeho matky.
Krásna a nespoutaná Rosemarie upoutá Dimitrie jak svojí krásou, tak i svým netradičním chováním a rozhodne se jí získat pro sebe, jako svojí další trofej.
Tak co myslíte, která se vám nejvíce líbí???
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sissa sissa | 31. srpna 2014 v 16:22 | Reagovat

Ahoj mne sa strašne pačí 4,5 a 8 verzia :-D  :-D neviem sa medzi nimi rozhodnúť ale asi ako prvú by som si prečítala tú 4 :-D

2 An An | 1. září 2014 v 13:28 | Reagovat

nejlepší je asi 4 a 5 :D

3 Nats Nats | E-mail | Web | 1. září 2014 v 17:38 | Reagovat

No mě se nejvíc líbí 8 verze :)

4 Jackie Jackie | 3. září 2014 v 10:48 | Reagovat

Najviac sa mi páči jednoznačne 8, ale aj 4. je dobrá :D

5 Eliza Eliza | Web | 3. září 2014 v 17:40 | Reagovat

Mě se líbí dvojka :D A koukáš na Velkolepý století, že jo? xD

6 Anonym Anonym | 4. září 2014 v 23:55 | Reagovat

Tá 8. je perfektná <3 :-)

7 Christie Christie | E-mail | Web | 11. září 2014 v 12:21 | Reagovat

Myslím si, že ta osmička je nejlepší, i když bych asi zapracovala na anotacích :-) ;-)

8 LussyNda LussyNda | E-mail | Web | 11. září 2014 v 13:26 | Reagovat

[7]: S TÍM SE POČÍTÁ :-) TOHLE JE JEN TAKOVÉ INFORMATIVNÍ ... JA NA TOM POTOM NĚJAK ZAPRACUJU AŽ TO BUDU VYDAVAT :-) :-D

9 Natali Natali | 11. října 2014 v 18:54 | Reagovat

4 nebo 8 nejlépe.. Tvoje povídky jsou totálo boží!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama