MEANING of LIFE | 2. | ŘEŠENÍ

10. srpna 2014 v 22:48 | LussyNda |  Meaning of Life

KAPITOLA: 2. Kapitola: Řešení DÍL: I. SERIE: MEANING of LIFE AUTOR: LussyNda ŽÁNR: Romantika
Celý den jsem přemýšlel, jak vyřeším problém se svojí dcerou, ale popravdě jsem na nic nepřišel. Začínala být nezvladatelná a to jí bylo teprve pět let a já se opravdu začínal bát, co bude za pár let, až trochu povyroste.


Nechtěl jsem k ní být nespravedlivý, ale taky jsem jí nemohl nechat, aby vyrůstala, jako dříví v lese. Paní Nortnová byla skvělá chůva, ale už byla stará a nemohla jí dát to, co Nadia potřebovala a tak jsem jí ani nebránil, aby odešla, ale zároveň jsem zavrhl všechny chůvy, které mi doporučila. Nechtěl jsem starší paní, která jí nezvládne. Chtěl jsem někoho, kdo pro ni bude a ukáže ji, co je správné a špatné.
Ozvalo se zaklepání na dveře a do mých dveří strčil hlavu můj nejlepší kamarád Adam.

"Neruším tě?" zeptal se mě s úsměvem. Povzdechl jsem si. Vždycky, když se objevil v mé práci, sbalil jednu ze sestřiček a já pak musel řešit všechny problémy, které s jeho flirty způsobil, ale to nebylo jediné. Vždycky mi dokázal zvednout náladu a to hlavně v době, kdy jsem přišel o ženu. Nikdo nemohl pochopit mojí bolest a to dokonce i moji bratři ne. Nikdo nevěděl jaké to je, přijít o milovanou bytost, která pro mě byla celý svět.

"Ne vůbec ne. Pojď dál." Řekl jsem mu a protřel si rukou obličej.


"Co je?" zeptal se Adam. "Vypadáš unaveně."

"Taky že jsem." Povzdechnu si znovu. "V poslední době moc době nespím a navíc Nadia pořad zlobí a já už opravdu nevím, co si s ní mám počít."


Adam se zasměje a posadí se na křeslo naproti stolu. "Copak mála princeznička neposlouchá pana domu?" povytáhne obočí a já si znovu povzdechnu.

"Ne." Odpovím. "Dohání všechny k šílenství a hlavně paní Nortnovou, která jí nezvládá. Dneska dokonce shodila na zem mísu s omáčkou na oběd." Řekl jsem mu a Adam vyprskl smíchy. "Hej to není vůbec vtipné. Už nevím, co mám dělat."

"Prosím tě." Řekne mi a zatřepe hlavou. "Nadia je dítě. Musím to brát s nadhledem. Má prostě jen takové období. Uvidíš, že z toho vyroste."


"No já nevím. V poslední době zlobí čím dál tím víc a víc a já se už děsím, co jen ještě dokáže vymyslet." Zašklebím se. "Navíc, teď mě čeká výběr nové chůvy a absolutně netuším, kde mám vlastně začít anebo co se vlastně v tomhle případě dělá. Tyhle věci, vždycky zajišťovala Ashley a já jsem bez ní úplně ztracený." Povzdechnu si.

"Ale prosím tě, nemůže to být jen tak těžké." Řekne a naleje nám z mého baru dva panáky whisky. "Přece, jaký je problém oslovit nějakou studentku, která si potřebuje přivydělat, hm?" podíval jsem se na něj, jako by se zbláznil.

"Studentku?" vykulil jsem oči a on přikývl. "Mám nechat svojí dceru hlídat nějakou holkou, která ani neví, co a jak? A nezbláznil ses jako?"


"Ani trochu ne. Hele Nadia je nezvladatelná a pochybuju, že by jí jiná starší chůva zvládla líp, tak proč nezkusit třeba studentku pedagogiky? Je mladá a v jistém směru Nadia potřebuje mít kolem sebe ženskou přítomnost. Její matka je pryč a třeba je to důvod, proč takhle vyvádí." Začal jsem nad tím uvažovat. "Přemýšlej o tom."

"No dobře, i kdyby to tak bylo, tak kde asi mám někoho takového sehnat?" povytáhl jsem na něj obočí.

"Dej inzerát na katedru pedagogiky a věřím, že na sto procent někoho seženeš." Usměje se a nakloní hlavu na stranu a já vím, že přijde i něco dalšího. "Jen vyber nějakou, na kterou bude pěkný pohled." Mrkne na mě a já se na něj zašklebím.

"To víš, že jo a pak už se tě nezbavíme vid." Řekl jsem se smíchem a napil jsem se whisky. Adam byly pitomec, ale muselo se uznat, že měl pravdu. Nechtěl jsem, aby někdo nahrazoval Nadiinu matku, ale v jednom má Adam pravdu. Nadia potřebuje kolem sebe ženský vzor, který ji ani já ani můj bratr dát nemůžeme a moje sestra je daleko. Ne, že bych chtěl, aby jí Bianca ukazovala, jak má žít. Nerad bych, aby moje dcera skončila někdy v budoucnosti, jako ona. To bylo, něco co bych opravdu nepřežil.

"Tak, co máš dneska něco v plánu?" Ptal se Adam s úsměvem.

"No popravdě ani ne, proč?" nadzvedl jsem jedno obočí.

"No napadlo mě, že bychom si mohli zase vyhodit s kopýtka. Přece jen jsme už dlouho nikde nebyli a pořádně nezapařili." Zasmál se a já jsem musela protočit oči. Adam byl králem všech mejdanů a pokaždé, když jsme někam šli, sbalil skoro všechny ženské, které stály za hřích. Tolik mně to nevadilo, protože já jsem stejně chodil jen kvůli alkoholu na otupení bolesti, ale věděl jsem, že tyhle pařby dělá hlavně, proto aby mě vytáhl ven z mé ulity, do které jsem se po smrti Ashley uzavřel.

"No já nevím. Zrovna dneska jsem chtěl vyřešit problém s chůvou." řekl jsem mu, ale on se zamračil.

"Jo jasně. Na to bude čas i zítra, když budeš chtít, poptám se i holek u mě v klubu jestli by nevěděla o někom, kdo si potřebuje přivydělat a má rád děti." usmál se a já si povzdechl. A bylo to. Adam si prostě nenechal odporovat. Nikdy! Dělal prostě to, co chtěl a ne nebral jako odpověď. Slovo NE! Pro něj prostě nebylo žádné slovo. A když mu někdo řekl ne, tak ho otravoval do té doby, než řekl Ano.

Tak to s ním bylo a já jsem věděl, že v mém případě to bude naprosto stejné a tak jsem prostě souhlasil. Nic jiného mi prostě nezbývalo.

"Tak v tom případě se uvidíme dneska večer v klubu. Myslím, že se ti dnešní téma bude líbit." Mrkl na mě, když odcházel ze dveří. Povzdechl jsem si. Bylo to tu zase. Díky tomu, že vlastnil sportovní klub, ve kterém zřídil bar a taneční klub, tak pořádal několikrát do týdne tematické večery. Netušil jsem, co vymyslel pro teď a bylo mi to docela jedno.Jenomže představa dobře vychlazené whisky se mi zdála jako sen. V jednom měl skutečně pravdu. Musel jsem se trochu odreagovat a začít skutečně žít a ne jen přežívat. Svojí ženu jsem miloval, ale tu už mi nikdy nikdo nevrátí a já nemůžu do konce života truchlit, nikomu ani ničemu by to nepomohlo.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

líbí se Vám povídka MEANING of LIFE ???

1. ANO
2. NEVÍM
3. NE

Komentáře

1 Lady E. Dark Lady E. Dark | Web | 11. srpna 2014 v 11:30 | Reagovat

Ano, dlouho jsem nic od tebe nečetla, přiznávám to a stydím se za sebe, ale tady tento nápad se mi moc zamlouval po shlédnutí traileru a proto jsem se dala do přečtení první a následně i druhé kapitoly a... wow! Moc se mi to líbí, vždy se mi líbilo, jak píšeš, ale tohle je naprosto dokonalé. Moc se těším na další kapitolu, jelikož kdybych mohla přečetla bych všechno za jeden den. :3 Líbí se mi, jaké pocity do toho dáváš a pak to na mě z vět, slov dokonce i z písmem dýchne. :) Takže se těším na další, ale to už jsem řekla. :)

2 Nats Nats | E-mail | Web | 11. srpna 2014 v 21:16 | Reagovat

Pěkná kapitola :) Jsem trochu jako Adam-otravuju tak dlouho dokud někdo neřekne ano :D Snad si to konečně uvědomil že potřebuje žít dál :) Těším se na další kapi :)

3 Eliza Eliza | Web | 14. srpna 2014 v 14:53 | Reagovat

Tak jsem se jako rozhodla, že to teda zkusím...:D
Povídka má v sobě určitě tvůj typický styl psaní, takže se čte dobře, vlastně jsi mě mile překvapila :) Nejoblíbenější od tebe asi nebude, ale myslím, že budu číst dál ;) Je taková dospělejší se mi zdá.

4 veronika veronika | 29. září 2014 v 21:53 | Reagovat

Je pěkná těším se na další :-)  :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama