SHADOWS OF DESTINY || 9. Kapitola

1. srpna 2014 v 12:08 | LussyNda |  Shadows of Destiny
KAPITOLA: 9. DÍL: I. SERIE: Shadows of Destiny AUTOR: LussyNda ŽÁNR: FantasyKaždým dnem jsem byla pořád a pořád zmatenější. Nevěděla jsem, co si mám myslet o chování mé vlastní matky. Od toho dne, co jsem jí řekla o Matyášovi semnou už vůbec nepromluvila. Zase chodila od rána do večera do práce, a když mě náhodou potkala v kuchyni, tak se vymluvila, že musí něco důležitého udělat.

Začala jsem mít opravdu strach o tom, co se vlastně děje. Moje myšlenky byli zahalené těmito myšlenkami, ale zároveň jsem myslela i na Matyáše a na svojí závěrečnou zkoušku.
Dneska jsem se radši do školy vypařila tajně, abych mámu nepotkala. Nemohla jsem jí vidět a koukat na její zmučený výraz. Potřebovala jsem se uklidnit a začít zase normálně fungovat a myslet.


Škola byla tenhle rok důležitá a já se nemohla dát rozptylovat zbytečnými věcmi, které pro mě nebyli až tak důležité.


Vešla jsem do třídy, kde už byli skoro všichni studenti. Sedla jsem si na svoje obvyklé místo a čekala jsem, až začne vyučovací hodina.


Do třídy se jako tajfun vřítila Sophia a posadila se na židli hned vedle té mé.


"Kde si byla včera?" Ptala se mi a na její tváři byl divný výraz. "Snažila jsem se ti dovolat."

"Já vím. Promiň, měla jsem moc práce." Řekla jsem ji a dívala se do knihy.

"Měla si rande?" její obočí letělo vzhůru. Musela jsem se usmát, ale zároveň jsem protočila oči.


"Ne neměla. Snažila jsem se najít téma na závěrečnou zkoušku z historie." Pokrčila jsem rameny.

"Vážně? Máme ještě několik měsíců, tak proč se začít stresovat už teď?" ptala se mě se zvednutým obočím.

"Podívej se, já vím, že pro tebe to tak důležité není, ale pro mě jsou moje stupně velice důležité. Jen díky známkám se můžu dostat na školu. Bohužel moje rodina není tak bohatá jako ta tvoje, aby si mohla dovolit nejlepší vzdělání na světě."


"Tak jsem to nemyslela." Řekla najednou. "Dobře moje rodina má peníze, ale to neznamená, že si myslím, že jsem něco lepší, to." přerušila jsem ji.

"Já to vím Sophio, nemusíš se mi omlouvat, jde jen o to, že nechci skončit na zdejší univerzitě a zůstat tu do konce svého života. Není to nic proti sobě, ale pro mě ej to velice důležité."


"Já vím, promiň je to jen, že chci, aby sis taky něco užila, než se začneš, plně věnovat studium na vysoké škole, víš, bude to mnohem těžší a už se nebudeme tolik vídat, když odjedeš pryč."

"Já to vím, věř mi, jen jsem chtěla téma vybrat teď a pak mít víc času na psaní a i tu zábavu, o které mi pořád mluvíš." Usmála jsem se na ní a její úsměv se rozšířil.

"Vážně?" Ptala se a já jsem přikývla. "Takže šla bys semnou dneska na party?" ptala se mně a já jsem zasténala.

"Sophio…" začala jsem, ale ona mě přerušila.

"No tak. Jenom jeden večer. Přísahám, že když mi to splníš, tak už přestanu otravovat." Smutně se na mě zadívala. Zasténala jsem, bylo to pořád stejné. Vždycky mě dokáže přesvědčit, tímhle smutným úsměvem.

"Já nevím." Řekla jsem ji. Chystala se něco říct, ale ve stejnou dobu si na své místo před mým stolem sednul Alexei.

"Ahoj Dámy. O čem je řeč?" hodil po nás okouzlující úsměv a ukázal své dokonalé zuby.
No jo. Jako všichni ostatní kluci, používají svůj šarm na ostatní, aby získali to, co chtějí a kdy chtějí.

"Snažím se Rayu přesvědčit, že jeden zábavný večer jí nezničí její stupně ve škole."
Řekla Sophia, ale byla zaměřená na Alexeie. Věděla jsem, že se jí Alexei líbí, ale taky si byla velice dobře vědoma, že Alexeiovi se líbím já, i když tedy opravdu nechápu, kde přišla k tomuto tvrzení.


Nevěděla jsem, proč by někdo, kdo vypadá jako Alexei chtěl semnou mít něco společného. Se svým vzhledem může mít každou holku, na kterou se jen podívá, tak proč by měl chtít někoho jako já, že? Je to naprostá pitomost. Holky jako já nikdy nedostávají to, co chtějí.

"To je pravda." Přiznal Alexei. "Měla by ses trochu pobavit. Dneska večer hraje v klubu ta nová kapela, nechtěli byste mě doprovodit… dámy…" dodal. Dámy? Vážně? Vážně nás takhle bude zvát?


"To je skvělý nápad." Vyjekla Sophia a podívala se na mně. "Viď Rayo. Určitě budeme moc rádi, když s námi půjdeš, aspoň se nebudeme tolik bát." Usmála se na něj.

"No já nevím. Máma je v poslední době nějaká divná a já ji chci pomoct." Začala jsem, ale oni mě přerušili.

"Ale no tak tvoje máma to zvládne v pohodě sama." Usmála se Sophia.

"Jo to je pravda. Je to určitě velká holka a zvládne jednu noc sama doma ne?" Ptal se a na jeho rtech se objevil úsměv. Povzdechla jsem si.

"Já vím, ale…" Sophia mě přerušila.

"Žádné, ale půjdeme ven a pěkně to roztočíme. Nikdy nevím, jak často během zkoušek budeme moci někam vypadnout." Rozzářila se znovu Sophia. "No tak Rayo aspoň pro tentokrát." Smutně se na mně podívala. Povzdechla jsem si.

"No fajn tak jo, ale je to naposledy, co jsem ti na to skočila."


"Hurá." Zajásala, až se po ní všichni otočili. "To bude fajn, zase si pořádně zařádíme, naposledy jsme se odvázali na začátku prázdnin." Rozplývala se Sophia.

"No dobře. Nepřeháněj to tak." Protočila jsem oči a podívala se na Alexeie, který mě velmi pečlivě sledoval a usmíval se.


"Budu mít to potěšení a dostanu první tanec?" ptal se Alexei s úsměvem.


"Vážně?" Ptala jsem se ho. "První tanec? Z kterého století jsi?" Alexeiovi něco zablýsklo v očích a otočil se za zvukem vrzání dveří a za učitelem, který vešel do třídy. Sophia do mě strčila a já se na ní podívala.


"Zbláznila ses." Zasyčela na mně. "Proč seš na něj tak hnusná, chová se mile."


"Jo až moc mile." Prohlásila jsem. Otočila jsem hlavu a zaměřila se na látku, kterou začal přednášet profesor. Neměla jsem chuť Sophii vysvětlovat svoje chování. Ona je prostě až moc zaměřená na Kluky a jediné, co řeší, jsou kluci a party.


Věděla jsem, že i když se mi teď podařilo Sophii umlčet, tak mi to spočítá hned, jak vylezeme ze třídy. Vážně budu potřebovat rychle utéct.


Vypořádám se s ní večer.


***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rebecca Rebecca | Web | 1. srpna 2014 v 17:38 | Reagovat

Super kapitola,píšeš skvěle..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama