a pak ji políbil, PKV, GTT, SVÁDĚNÍ JAKO LÉK || Laura Lee Guhrke

19. prosince 2014 v 22:01 | LussyNda |  Recenze Knih
Název: ... a pak ji políbil
Série: ----
Pořadí knihy: 1.
Autor: Laura Lee Guhrke
Vydavatelství: Domino
Datum Vydání: 2012
Ve ctnostných dámách někdy dřímá více vášně, než by se znalec žen domníval…
Emmalina Doveová je mladá půvabná dáma, která se může pyšnit všemi ctnostmi. Tajně si hýčká velký sen: vydat vlastní knihu o etiketě. Napsala jich už několik a všechny předložila k posouzení vikomtu Marloweovi, který vlastní největší londýnské nakladatelství. Jako jeho oddaná sekretářka chová velké naděje… ovšem jen do chvíle, kdy zjistí, že ten prolhaný darebák odmítal její knihy, aniž z nich přečetl jedinou stránku!
Harry jakožto zkušený nakladatel a znalec žen pokládá knihy o etiketě za vrchol nudy. Kromě toho nevěří, že by jeho spořádaná sekretářka dokázala napsat knihu, která by stála za přečtení. Je sice spolehlivá, ale nemá jiskru. I on se ovšem přepočítá - jednoho dne zjistí, že nevýrazná šedivka Emma odešla beze slova vysvětlení z práce a dokonce si dovolila začít psát do novin. Jak si něco takového vůbec mohla dovolit?
Na něco takového není miláček žen Harry zvyklý, a tak se rozhodne uštědřit Emmě lekci. Hodlá slečnu Doveovou naučit pár věcí, které jsou etiketě na hony vzdálené. Když ji ale políbí, ke svému úžasu zjistí, že jeho bývalá sekretářka v sobě skrývá více vášně, než by se nadál. A Emma si uvědomí, že si z touhy po spořádanosti nechala spoustu nádherných věcí proklouznout mezi prsty. Nyní je rozhodnuta dohnat, oč přišla - i když při tom bude muset hodit za hlavu všechny své ctnosti, na něž byla tolik pyšná…


Název: Pletichy krásného vévody
Série: ----
Pořadí knihy: 2.
Autor: Laura Lee Guhrke
Vydavatelství: Domino
Datum Vydání: 2013
Domnívala se, že je nejšťastnější ženou v Londýně… Byl to omyl?
Prudence Bosworthová dlouhá léta žila ze skrovného platu švadleny a z romantických představ o pravé lásce, která ji možná jednou potká. Dočkala se však něčeho zcela jiného: obrovského dědictví po otci, kterého nikdy neviděla. Stačí když se do roka provdá a bude z ní velmi bohatá mladá dáma. V tom Prudence velký problém nevidí - poté, co spatřila jistého vévodu, nemá o svém vyvoleném sebemenší pochyby…
Vévoda ze St. Gyres je světem protřelý muž, který svůj cynismus skrývá za maskou neodolatelného úsměvu. Topí se sice v dluzích, ale taková patálie se dá přece snadno vyřešit sňatkem s bohatou dědičkou. Například s tou naivní švadlenkou, které spadlo do klína celé jmění.
Romanticky založenou Prudence by nikdy nenapadlo, že se o ni krásný vévoda zajímal z čistě zištných důvodů. Když zjistí, že mu šlo od samého začátku jen o peníze, zhroutí se jí celý svět a zruší zasnoubení. A právě tehdy Rhys ke svému úžasu zjistí, že ji miluje. Bude mu však Prudence ochotna odpustit? A znovu uvěřit? Milovat ho totiž nikdy nepřestala…
Název: Gentlemanovy tajné touhy
Série: ----
Pořadí knihy: 3.
Autor: Laura Lee Guhrke
Vydavatelství: Domino
Datum Vydání: 2013
Věděl, co je jeho rodová povinnost. Ale nemohl popřít, co cítí…
Marie Martingaleová vyrůstala jako dcera kuchaře na panském sídle, vždy srozuměna s tím, do jaké společenské vrstvy patří a jaký život ji čeká. Nemohla tušit, že v sedmnácti se do ní zamiluje mladší syn domácího pána! Tajný sňatek je už na spadnutí, ale v té chvíli zakročí starší bratr Filip. Přece si kuchařova dcera
nemůže vzít šlechtice! Přesvědčen o své pravdě Filip chystaný sňatek překazí.
Uplyne dlouhých dvanáct let a Marie hledá místo, kde by si mohla zřídit vlastní pekárnu. Náhoda tomu chtěla, aby zvolila prostory v sousedství Filipova domu. Po letech se nečekaně potkávají - ona, které zhatil štěstí, a on, který... který v ní nachází zalíbení. Filip si to ale odmítá připustit: takový nerovný vztah, co by tomu řekli ostatní?
Jak ale plyne čas, ve Filipově srdci začnou převažovat city nad smyslem pro rodovou povinnost. Podléhá Mariinu kouzlu stále víc a jednoho dne ji požádá o ruku. K jeho úžasu však Marie odmítá - a Filip pochopí, že ji bude muset o upřímnosti své lásky přesvědčit způsobem, jaký by mu byl ještě nedávno zcela proti mysli...
Název: Svádění jako lék
Série: ----
Pořadí knihy: 4.
Autor: Laura Lee Guhrke
Vydavatelství: Domino
Datum Vydání: 2014
Odmítat lásku? To může být dobrý způsob, jak nakonec poznat tu pravou…
Londýnská vysoká společnost má pramálo pochopení pro mladou ženu bez patřičného rodinného zázemí, zejména pak pro takovou, která se musí sama starat o živobytí. Avšak když Daisy Merricková dostane výpověď z dalšího zaměstnání, v její nezkrotné mysli se zrodí plán, který by jí mohl zajistit budoucnost, o jaké se jí dříve ani nezdálo. Má to však háček. Úspěch celého plánu závisí na jednom konkrétním muži. A je to ten nejnesnesitelnější a nejtvrdohlavější muž, jakého kdy potkala.
Sebastian Grant, hrabě z Avermore, je proslulý spisovatel a prostopášník. Jeho tvorba však poslední dobou prochází krizí a i on sám si připadá vyhořelý, k ničemu. Nejvíce ho ovšem rozlítí, když mu nespokojený nakladatel pošle jako pomocnici mladou nezkušenou dívku. Zprvu ji úplně odmítá, pak se ji pokouší svést..., ale zakrátko zjistí, že mu Daisy přináší inspiraci. Navíc mu její přítomnost přestává být protivná, naopak cítí, že bez útlé rusovlásky si už neumí svůj další život představit...
HODNOCENÍ: 10/10
Jedná se o dálší sérii knih o 4 starých pannen, které se snaží protloukat životem, jak to jen jde a nakonci najdou štěstí i lásku.
První příběh je o Emmě, která dělá pracuje jako Sekretářka, což v té době nebylo vůbec běžné, většinou ženy pracovali nejvýše, jako písařky. Sekretáři byli vždycky jen muži, ale Emma si vydobila prestiž svým nadáním i schopnostmi. Nakonec, ale sama dává výpověď a odchází, když zjistí, že její zaměstnavatel je ničema, který ji tahal několik let za nos. Emma totiž psala knihy o etiketě a on jí slíbil, že si je přečte a pokud budou dobré tak je vydá, ale vždy ji odmítl.
To, ale nebyl hlavním důvod proč Emma odešla z jeho služeb. Díky vtipné poznámce pozná, že její šéf a nakladatel, její knihy nikdy v životě nečetl a tak odchází ke konkurenčnímu nakladately, kterému se její nápad líbí a tak jí začne vydávat.
Emma si pod spisovatelským pseudenimem brzy vydobije spousty fanoušků a Harry, Emmiin bývalý šéf zjišťuje, že Emmy nápad s radami o etiketě nebyl zase tak špatným nápadem.
Kupuje konkurenční noviny, které jsou před krachem a Emmě dává mnohem větší místo na psaní.
Po nějaké době, ale sám Harry zjišťuje, že Emma je úplně jiná než si jí celé roky představoval a sám ji záčíná vnímat v jiném světle a tak se po nějaké době nakonec stane, že k ní zahoří romantickými city...
Druhý příběh vypraví o švadleně Prudence, která utekla od svých jediných příbuzných, aby získala nezávislost. Jednoho dne se u jejích dveří objeví právník. Prudenčin otec, kterého nikdy neviděla zemřel a zanechal ji pohádkové jmění, ale bohatství má jedinou podmínku. Prudence se musí do rok provdat za vhodného manžela.
Prudence je po pár dnech uvedena do společnosti a v neustálém obletování Vévody St. Gyres, velice šarmantním mužem, který hledá manželku z jediného důvodu, aby zaplatil rodinné dluhy.
Díky své chytrosti Prudence poblouzní a brzy se pyšní zásnubami. Prudence, ale není tak hloupá, jak si Vévoda původně myslel. Při objížďce jeho skoro rozpadlých sídel, Prudence zjistí jeho zkutečné záměry a opouští ho.
Má Phys ještě u Prudence nějakou šanci, když najednou zjišťuje, že mu nezáleží ani na rodiném majetku ani na penězích, když nemá po svém boku Prudence???
Třetí kniha popisuje Krásnou a také schopnou cukrářku Marii, která díky své přítelkyni Prudence, která zbohatla po otcově smrti otvírá vlastní cukrárnu. Nikdy, ale netušila, že majitel objektu, ve kterém chce podnikat je muž, kterého už zná celá léta a půlku těch let ho neviděla.
Filip před několika lety zachránil svého mladšího bratra, aby udělal největší chybu svého života a oženil se se služkou a teď je najednou zase zpátky. Filip se snaží, co může, aby Marii vystrnadil z blízkosti jeho a jeho mladšího bratra, ale po několika neúspěšných pokusech zjišťuje, že to nebude jen tak lehké a tak ustupuje.
Marie si po několika dnech vede opravdu dobře a dokonce i Filip musí uznat, že Marie byla vždycky velice nadaná, hlavně v cukrářství.
Čtvrtá a závěrečná kniha (nejspíš- DOMINO už nevydává, takže opravdu asi poslední) Daisy si zoufá, už je to tu zase. Dostala další vypověď z práce a sama moc dobře ví, co jí čeká. Její starší sestra Lucy si jí zase pěkně podá, ale nakonec jí zase práci najde. Jenomže Daisy nechce být už jen a jen na obtíž a tak zajde do nakladatelství, které vlastní manžel jedné z jejích přítelkyň a požádá ho o práci.
Sebastian Grant, hrabě z Avermore, jeden z nejlepších spisovatelů doby má v poslední letech krizy. Svojí poslední knihu napsal už hodně dávno a jeho poslední divadelní hra, byla naprostý propadák.
Harry jeho nakladatel má už dost jeho výmluv a tak na něj vymyslí lest. Najme Daisy, aby se stala jeho korektorkou. Sebastian odjíždí na venkov za svojí tetou a za pár dnů za ním znenadání přijede i Daisy. Sebastian ji nejdřív chce vyhodit, ale díky Daisině urputnosti nakonec svolí, že svojí staro knihu, kterou nikdy nevydal přepíše. Mezi Daisy a jím se začne rodit velice silný vztah a Sebastian najednou zjišťuje, že už nepřepisuje starou knihu, ale píše rovnou novou a její hlavní postavou je právě DAISY.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristýn Kristýn | Web | 19. prosince 2014 v 22:49 | Reagovat

A pak ji políbil - četla jsem tu knížku, a můžu říct, že se mi strašně líbila, patří mezi mé TOP :3

-Máš strašně hezký blog :3 -určitě se tady ještě ukážu :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama