SELEKCE || Kiara Cass

28. prosince 2014 v 8:49 | LussyNda |  Recenze Knih

NÁZEV: Selekce
DÍL: I.
AUTOR: Kiara Cass
VYDAVATEL: CooBoo
DATUM VYDÁNÍ: 09/2014

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunku. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala - a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.

HODNOCENÍ: 10/10
Tuto knihu jsem scháněla opravdu dlouho, ale musím říct, že se čekání na překlad a vydání opravdu vyplatilo. Knihu jsem měla přečtenou během jediného dne a mohu ji všem vřele doporučit.
V knize jsou lidé děleni do různých kast, podle povolání. Nejvyšší kastou je královská rodina. Amerika Singerová pochází ze čtvrté kasty. Už od malička je zamilovaná do chlapce jménem Aspen, ale jejich láska má menší zádrhel. Aspen patří do mnohem nižší kasty než Amerika.
Královská rodina hledá vhodnou manželku pro jejich syna Maxona a okolnosti donutí přihlásit i Ameriku, která nedoufá, že vyhraje a ani vyhrát za žádnou cenu nechce, ale osud tomu chtěl a Amerika je z jejich obce vybrána do soutěže o ruku prince Maxima. Den před odjezdem se s Aspen pohádají.
Amerika odjíždí do palác, kde se už první noc setkává s Maxonem. Hned na prvním oficiálním setkáním mu poví, že nestojí o to stát se jeho manželkou. Amerika, ale svým chováním Maxona ihned zaujme a tak se rozhodne jí nechat v paláci s tím, že bude jeho pravá ruka, ale Maxon přes všechno co Amerika vyřkla doufá, že jednoho dne změní názor, protože tato dívka ho nezvykle přitahuje.
V paláci se najednou objeví Aspen, jako královská stráž. Amerika nedokáže ani říct, co vlastně cítí. Dřív by se Aspenovi vrhla kolem krku, ale teď? Když její srdce zahořelo k Princi Maximovi??? Jak se má nakonec rozhodnout, když Aspen se jí nehodlá vzdát a chce za ni bojovat?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Já | 30. července 2016 v 16:11 | Reagovat

Nechci rýpat, ale America byla pátá :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama