série BOUŘLIVÉ NÁMLUVY || Nicole Jordan

16. prosince 2014 v 20:45 | LussyNda |  Recenze Knih
NÁZEV ČJ: Potěšit dámu
SÉRIE: Bouřlivé námluvy
POŘÁDÍ KNIH: 1.
AUTOR: Nicole Jordan
VYDAVATELSTVÍ: Domino
ROK VYDÁNÍ: 2009

Marcus Pierce má urozený původ, krásnou tvář a nyní je i bohatý. Součástí dědictví po strýci nejsou však jen pozemské statky, nýbrž i opatrovnictví ke třem sestrám Loringovým. A protože Marcus nemá pro vlastní zálety na obstarávání jakýchsi slečinek čas, rozhodne se je co nejrychleji provdat. Jaké je ovšem jeho rozčarování, když k němu zavítá nejstarší ze sester Arabella a prohlásí, že ona ani její sestry se vdávat nemíní, a už vůbec ne za ženichy, které jim vybral někdo jiný.
Když Marcus překoná prvotní úžas, začne vnímat i to, jak je Arabella krásná. A právě v té chvíli se rozhodne, že jí ženicha skutečně hledat nebude - protože se s ní ožení sám. Předloží proto dámě svého srdce odvážnou nabídku: jestliže se mu podaří ji do dvou týdnů svést a získat si její srdce, získá i její ruku. Pokud však neuspěje, Arabella i její sestry dostanou naprostou volnost a on jim už nebude zasahovat do života.
Hrdá Arabella si je jistá výhrou a bez zaváhání přijímá. Netrvá však dlouho a ona pochopí, že odolat zkušenému svůdci je úkol, na který možná nebude mít dost sil a vůle...


NÁZEV ČJ: Okouzlit krásku
SÉRIE: Bouřlivé námluvy
POŘÁDÍ KNIH: 2.
AUTOR: Nicole Jordan
VYDAVATELSTVÍ: Domino
ROK VYDÁNÍ: 2009

Okouzlující Roslyn velmi dobře ví, že skutečné štěstí lze nalézt pouze v manželství uzavřeném z lásky - a její srdce je zcela oddáno hraběti ze sousedního panství. Protože však není naivní dívenka, nezavírá oči před nepopiratelnou pravdou: gentlemani dávají přednost vášnivým nocím s milenkami než chladnému manželskému loži.
A Roslyn se nehodlá stát přehlíženou manželkou, to tedy ne! Odhodlána nalézt klíč k trvalému udržení touhy a náklonnosti svého budoucího chotě osloví Drewa Moneriefa, vévodu z Ardenu, aby ji zasvětil do tajů milostného umění. Sotva by v Londýně našla povolanějšího muže: Drewa provází pověst nejvášnivějšího a nejnápaditějšího milence, a jeho první polibky Roslyn ubezpečí, že si lepšího učitele nemohla vybrat.
Drew se ochotně ujme svého úkolu. Zpočátku je to pro něj sice příjemná, ale poměrně rutinní záležitost, ale pak, po noci plné vášně, mohou Drew a Roslyn pouze bezmocně sledovat, jak se z lekcí rozkoše pozvolna stávají lekce lásky…
NÁZEV ČJ: Svést nevěstu
SÉRIE: Bouřlivé námluvy
POŘÁDÍ KNIH: 3.
AUTOR: Nicole Jordan
VYDAVATELSTVÍ: Domino
ROK VYDÁNÍ: 2010

Nejmladší ze sester Loringových, Lily, zastává názor, že láska je veskrze nebezpečná záležitost a že manželství je dobré se úplně vyhnout. Na svém postoji nehodlá nic změnit ani ve chvíli, kdy jí do života vstoupí okouzlující gentleman Heath Griffin, markýz z Claybournu. A když Lily hrozí, že by nemusela nadále odolat jeho smyslným polibkům, rozhodne se utéct. Čím dále, tím lépe. Anebo na místo, kde ji nikdo nebude hledat: do domu neřesti.
Heath Griffin už získal řadu ženských srdcí, ale tentokrát je to zcela jiné. Temperamentní Lily ho očarovala natolik, že je ji rozhodnut najít, i kdyby se před ním schovala do samotného pekla. Nyní už mu nebude stačit, když získá její srdce - Heath chce Lily svést, aby z ní mohl učinit svou nevěstu.
Další knihy této autorky najdete v nabídce vydaných titulů.
NÁZEV ČJ: Napravit Hříšníka
SÉRIE: Bouřlivé námluvy
POŘÁDÍ KNIH: 4.
AUTOR: Nicole Jordan
VYDAVATELSTVÍ: Domino
ROK VYDÁNÍ: 2010

Když se Eleanor Pierceová zasnoubila s okouzlujícím vikomtem Damonem Staffordem, pociťovala čiré štěstí. Nemělo to však trvat dlouho: Damon se objevil na veřejnosti se svou bývalou milenkou, a to bylo na zamilovanou Eleanor příliš. Věděla sice, že Damon je její osudová láska, ale přesto zrušila zasnoubení, smířená i s tím, že se už nikdy neprovdá a stane se z ní stará panna.
Pokořený vikomt odjíždí na dva roky do Ameriky, aby po návratu zjistil, že Eleanor stále miluje - a že se o ni mezitím začal ucházet italský šlechtic. Tentokrát je ovšem Damon pevně rozhodnut bojovat o Eleanořino srdce a vyjít z toho boje jako vítěz. Po prvním vášnivém polibku si i Eleanor uvědomí, že Damona stále miluje.
Vše jako by spělo k dobrému konci, ale osud má jiné plány. Eleanořin cizokrajný ctitel má totiž jakéhosi záhadného nepřítele, který mu usiluje o život - a ohrožuje tím i Eleanor. Podaří se Damonovi ochránit milovanou ženu před nebezpečím a zároveň si zachovat přízeň jejího srdce?
NÁZEV ČJ: Zkrocení nebezpečného lorda
SÉRIE: Bouřlivé námluvy
POŘÁDÍ KNIH: 5.
AUTOR: Nicole Jordan
VYDAVATELSTVÍ: Domino
ROK VYDÁNÍ: 2011

Byl nebezpečně svůdný, hříšně bohatý a lhostejný k lásce. Rayne Kenyon však potřeboval dědice, jemuž by mohl odkázat titul hraběte a rodový majetek, a tudíž se musel porozhlédnout po své budoucí ženě. Jeho volba překvapivě padla na dívku, pro niž by mnohý užil označení šedá myška. Jak se ovšem vynašeč takovýchto rychlých soudů zmýlil! Pod nevýrazným zevnějškem se totiž skrývá břitká mysl a železná vůle…
Madeline po prvním polibku pochopí, že nalezla svou životní lásku v muži, který nechce mít s láskou nic společného. Nehodlá však trpně složit ruce do klína a je rozhodnuta učinit vše pro to, aby se do ní Rayne zamiloval. Díky pomoci přítelkyň vstupuje do manželského lože nikoli jako tuctová dívenka, nýbrž jako krásná svůdnice… Kdo jen mohl tušit, že obyčejné manželství z rozumu brzy po svatbě ovládne hrozivé nebezpečí, zrada - a také netušená láska?
NÁZEV ČJ: Milovat zhýralého vévodu
SÉRIE: Bouřlivé námluvy
POŘÁDÍ KNIH: 6.
AUTOR: Nicole Jordan
VYDAVATELSTVÍ: Domino
ROK VYDÁNÍ: 2011

Přede dvěma roky přišla Tess Blanchardová ve válce o milovaného snoubence, ale nyní cítí, že nadešel čas, kdy už bude schopna dát lásce novou šanci. Ani v nejhorším snu by ji nenapadlo, že se ocitne ve víru nebezpečného skandálu, v jehož důsledku je donucena k sňatku s odvěkým nepřítelem Ianem Sutherlandem, vévodou z Rothamu.
Ten neskutečně arogantní a neodolatelně přitažlivý šlechtic je posledním mužem, kterého si Tess dovedla po svém boku představit. A jako by toho ještě nebylo dost, odhalí v Rothamově minulosti tajemství, které ji přinutí prchnout z Londýna na jeho opuštěný hrad v Cornwallu.
Ian už po Tess dávno toužil, jen svou touhu pečlivě skrýval. Teď však zuří: proč utekla, proč ho vystavila posměchu a pomluvám? Vydává se za ní, aby na své otázky dostal odpověď - a aby zjistil to, co už mnozí před ním: že jiskření protichůdných názorů začasto končí vášnivou nocí. Může však doufat i v to, že do znesvářených srdcí někdy vstoupí láska?
HODNOCENÍ: 10/10
Musím přiznát, že se žánrem Historicko-romantickým se tenhle rok roztrhl pytel a opravdu mě tyhle knížky začali bavit. Nojo, co by člověk neudělal pro inspiraci, že? A víte jak to dopadlo???

Nijak!!!
Námětu mám spousty, ale nic jsem si nevybrala. No tak jdeme na recenzi.
Knihy mi doporučila kamarádka, která je kdysi četla. To měla tato Autorka napsané jen první tři z této série.
Příběh začínal o třech sestrach, které dostal jako dědictví mladý muž po svém strýci, a aby nemusel starat o tři ženy rozhodl se je provdat.
Už ta první scéna, když se Markus setkává s Arabelou (Hrdinové první knihy :-) ) je opravdu zábavna.
Arabale přijede do Londýna Markuse přesvědčit, aby netrval na sňatku, ale on nesvolí, nakonec se ho rozhodne probodnout kordém :-) samozřejmě se jí to nepovede.
Už jen tahle scéna napovídala tomu, že všechno nepůjde podle jeho plánu a nakonec se oba do sebe zamilují.
Druhá kniha je o druhé sestře Roslyn, která se rozhodne najít si manžela sama a tak požádá nejlepšího přítele svého švagra, aby ji zasvětil do tajů svádění. Drew se role učitele zhostí velice dobře a dokonce to vypadá, že Roslyn je vynikající žákyně, ale po nějaké době ho její metody začnou pobuřovat a rozhodne se zakročit.
Jestli se má Roslyn za někoho vdát, bude to právě on.
Třetí kniha je o té nejmladší Lilien, která po svatbě své druhé sestry odjede do Londýna ke vzdálené kamarádce, která se stala jednou z nejlepších londýnských kurtizán, aby se tak vyhnula nejlepšímu přítely svých nových švagrů. Vztah mezi Lily a Heartem se začal rozvíjen na svatbě Roslyn a Drewa, když jí Hearth načapal v seně s koťaty.
Lily odjíždí žít s Kurtizánou Fany a v jejím domě se zhostí role učitelky, aby si zdejší kurtizány mohli najít bohaté sponzory a tak zachránili dům ve kterém žijí.
Lilin útěk, ale nemůže konat do nekonečna, Hearth jí nakonec stejně dostihne a pokusí se jí skutečně získat. Lili dlouhé vzdoruje Heartovému nátlaku, ale nakonec se rozhodne pro jinou roly, než kterou jí nabízí. Nestane se jeho manželkou, ale chce být jeho MILENKOU.
To Hearth odmítá, ale ví, že i přes vzpurnost a zatvrzelost k němu Lili chová hluboké city a tak se rozhodne nastrojit past, do které se Lili nakonec velice ráda chytí.
Nejdřív to vypadalo, že tato série opravdu po třech knihách skončí, ale nakonec se autorka rozhodla tuto sérii protáhnout. A myslím, že udělala velice dobře. Další kniha se točila kolem mladší sestry Markuse Eleanor a jejího prvního snoubence, kterého načapala s jinou a zrušila jejich zasnoubení. Pátá kniha byla o Lordu Raynovi, na kterého původně měla políčeno Roslyn. A ta poslední o nejlepší přítelkyni Arabely, Roslyn a Lilien. Tess, která před roky přišla o manžela.

Vím, že jsem ty poslední tři knihy opravdu zestručnila, ale co mám psát??? I když se mi ty knihy líbí, tak všechno nakonec dopadne dobře :-)
je to skvělé odreágování pro někoho, kdo chce aspoň chvíli zapomenout, na čas a na život ve kterém žije. Řekněme si to narovinu, nic v životě není opravdu dokonalé, ale můžu knihy vřele doporučit, jak tyto tak i další od této autorky. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenny Lenny | Web | 17. prosince 2014 v 8:38 | Reagovat

Tak tenhle design se mi hoodně líbí! ty vlci aaa nádhera! opravdu se povedl!!! :) líbily se mi všechny tvé designy, ale tenhle je prostě nejlepšíííí! :))

2 Eliz Eliz | Web | 17. prosince 2014 v 18:43 | Reagovat

Ještě, než se dostanu k samotné recenzi, musím se přidat k Lenny, protože současný desing blogu je úžasný!
A k recenzi: Mě už děsí jen ten počet knih v sérii... protože už tak mám rozečteno nepočitatelně sérií a dá mi práci se dostat k poslednímu dílu... nebo čekat, než vyjde. Ale jina k pěkná rc. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama