SHADOWS OF DESTINY || Epilog

31. prosince 2014 v 19:42 | LussyNda |  Shadows of Destiny
KAPITOLA: Epilog DÍL: I. SERIE: Shadows of Destiny AUTOR: LussyNda ŽÁNR: Fantasy


Vítr ohýbal větve stromu, teplé paprsky slunce prosvítali mezi stromy a já jsem si po dlouhé době připadala volná, jako pták. Připadalo mi to, jako včera, když jsem objevila tuhle starou a skoro rozpadlou zříceninu.

Ani ve snu mě nenapadlo, že se od tohoto místa bude odvíjet celý můj život.

Vždycky jsem si říkala, že nic v mém životě mě už nemůže překvapit, že neexistuje nic, o čem bych nevěděla, anebo to nedokázala pochopit, ale zmýlila jsem se a to opravdu hodně. V našem světě je spousta nevysvětlitelných věcí, které nikdo nechápe, které možná nikdy nikdo nepochopí.

"Čekal jsem, že tady budeš."

Otočila jsem hlavu za zvukem jeho hlasu a zahleděla se do jeho temných očí, které jsem tolik milovala. Jeho tvář měla v sobě vepsané jizvy času, ale mě to nevadilo, přes všechny předsudky ostatních, pro mě byl ten nejlepší kluk, kterého jsem mohla kdy potkat.

"A kde bych taky měla být?" povytáhla jsem obočí a jeho rty se změnili do oslňujícího úsměvu, který mě vždycky dostával do kolen, stačilo se jen usmát a už jsem tála.

"No já nevím. Máš za sebou letní semestr na vysoké, myslel jsem, že se Sophii a partou půjdete pařit. Nebo aspoň tak se o tom zmínil Math." Protočila jsem očima.

"No jo, Math, ten aby všechno hned nevykecal." Zahleděla jsem se znovu na něj, ozařovalo ho slunce a vypadal skoro až božský, kdybych nevěděla, že je ĎÁBEL.


"Ale no tak." Přešel rychlými kroky ke mně, popadl mě za ruce a zvedl mě na nohy. "Žárlíš snad na svého bývalého přítele, hm?" Objal mě a přitiskl ke svému tělu.

"Já a žárlit, hm?" zamyslela jsem se. "A víš, že to tak už bude. Math s tebou totiž tráví mnohem více času než já a to je opravdu zločin." Usmála jsem se a obtočila mu ruce kolem krku. "Měla bych tě potrestat." Zkousla jsem si spodní ret.

"Vážně, hm a jak byste si to potrestání představovala, mladá slečno." Zacukali mu koutky úst. "Chtěla byste mě snad začarovat, abych byl hodnější, hm?"


"Myslím, že je to spravedlivé, ale začarovala bych tě líp." Usmál se. "Moc by si trpěl."

"Vážně? A jak přesně?" mrkl na mně.

"Musel by si dvacet let vydržet jen a jen v mé přítomnosti." Prohrábla jsem rukami jeho černé vlasy.
"Vážně?" zatvářil se zděšeně. "Dvacet?" Zděšení se začalo měnit na úsměv. "A není to málo." Povytáhl obočí. Chvíli jsem na něj zírala, ale pak jsme oba propukli v smích a Dereck mě pevně přitiskl proti němu.

Zvedla jsem zrak k nebi, ke kterému právě vzlétala havraní křídla a mizela ke slunečnímu světlu.
Jak už jsem říkala, někdy existují věci, které nemůže nikdo z nás vysvětlit, ale to neznamená, že jsou špatné a že je musíme odsuzovat, je to prostě tak.


Život je zkrátka nevyzpytatelný. Je jen a jen na nás jak s ním naložíme. Důležité na tom, všem je, že to musíme zkoušet stále dál a dál, protože někdy se objeví něco, nebo někdo, komu nebo čemu sice nebudeme rozumět, ale my někde v hloubi srdce víme, že ten někdo nebo něco, stojí za to bojovat.


… až do roztrhání těla…

… naše stíny jsou totiž jedinečné a ty, co jsou naším, osudem stojí za boj, bolest, štěstí a lásku.KONEC

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Domčííí Domčííí | 1. ledna 2015 v 1:16 | Reagovat

Wau, super konec. :-) už jsem ti odpustila tu předešlou kapču :D minidotaz- rodiče jsou teda naživu??? O_O

2 LussyNda LussyNda | Web | 1. ledna 2015 v 12:53 | Reagovat

[1]: rodiče jsou samozřejmě živý

3 Romitri Romitri | 24. května 2015 v 22:30 | Reagovat

WOW nemam slov uzasna povidka a libovej konec. A bude pokracovani na tuhle povidku??????? :-D  :-D  :-)  :-)

4 Kulisek129 Kulisek129 | 29. března 2016 v 0:20 | Reagovat

Že začátku jsem si myslela, že tuhle povídku ani nedočtu, ale postupně jsem se ho ní zabrala tak, že jsem ji přečetla za pár hodin. Byla dost dobrá.
A pardon, že jsem moc nekomentovala, ale přišlo mi trapný u každý kapitoly psát, jak se mi líbila :-)  :-D  :-)  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama