Tajemství pravdy/The Secret Truth || Kapitola Dvacátá || Baroni z Bane

11. ledna 2016 v 10:00 | LussyNda |  The Secret Truth/Tajemství Pravdy
20. Kapitola: Baroni z Bane DÍL: I. SERIE: The Secret TruthAUTOR:LussyNdaŽÁNR:Fantasy, Romantica
Jasmína POV:Nevěděla jsem, co mám dělat. Jen jsem seděla na posteli a mé tělo, jako by bylo zmrazené a odmítlo vydat jakýkoliv pohyb.


"Zbláznila si se!" udělal krok do místnosti. "Ty si vážně nevážíš života, copak nedokážeš se alespoň jednou řídit rozkazy?" skoro až se mi zdálo, že na mně vrčí.


"Já." Začala jsem, ale on mně přerušil.

"Co?" ptal se a šel ke mně. "Stratila jsi jazyk? Jsi blázen má paní, když si nevážíš vlastního života." Položil tác na stůl. A začal otvírat nádoby.

"Na co to je?" zeptala jsem se ho.

"Nic co by tě mělo zajímat." Odpověděl aniž by se na mně otočil.

Otočila jsem se k muži, který ležel nyní nehybně na posteli. "Má horečku." Vydechla jsem roztřeseně.

"Nepovídej." Podívala jsem se znovu na Nicholase, který mě nyní opět propaloval pohledem. "Měla by si jít paní. Už tak víš víc než dost." Ve stejnou chvíli se muž na posteli začal násilně házet a vrčet. "Proklatě." Nicholas mě odstrčil stranou a běžel k němu. Chytl ho za obě končetiny a snažil se je držet na místě. "Tentokrát mě poslechni a odejdi, nevím jestli ho udržím." Otočil se znovu k němu a snažil se ho držet na posteli a taky zároveň spoutat jeho končetiny. Vypadalo to hrozně a mně najednou napadlo, že bych opravdu měla jít. Jenomže jsem překvapila samu sebe. Vydala jsem se znovu k posteli a pomohla Nicholase jeho pána spoutat a když ho držel, utáhla jsem provazy, tak pevně jak to jen šlo.


Jelena věděla moc dobře, proč mně má naučit věci, které normálně dělali muži, ale oni byli sami a možná že tušila, že se jí to jednoho dne bude hodit. Nicholas uvolnil sevření a pohlédl na ní. "Ty jsi opravdu nevážíš vlastního života, že jo?" nevšímala si ho, došla ke stolku, namočila obklad do studené vody a pak jsem jí položila pánovi na čelo. Podívala jsem se na Nicholase, který se mračil a měl přivřené oči.


"Říká se to o mně." Usmála se. Nicholas si povzdechl a natáhl k ní ruku.

"Pojďte paní. Měla byste se převléci do něčeho vhodnějšího a pak se najíst." Přikývla, ještě jednou se podívala na pána a pak společně s Nicholasem odešla z pokoje, kde už na ní čekala komorná společně s jejími novými šaty. Bily to jednoduché šaty bledě modré barvy, s rozevlátými sněhově bílými rukávy.

Služebná ji pomohla svléknout a pak jí nechala, aby se umyla. Voda byla úžasná, voněla počerstvých květinách. Usmála se a opláchla si své dlouhé vlasy. Služebná jí pomohla usušit, oblékla jí župan a posadila jí ke krbu, kde jí začala pročesávat vlasy, dokud nebyli suché a hedvábně hladké. Sponou jí sepnula několik pramenu a pak už jí jen oblékla do té nádhery.


"Děkuji." Usmála se. Uklonila se.

"Nemáte zač paní. Pane Nicholas pro vás nechal připravit jídlo v hlavním sále." Přikývla a vydala se po schodech dolů. Tentokrát už nezabloudila, jako by to tady znala. Sešla schody dolů a vešla do hlavního sálu, kde už čekal Nicholas i jídlem. Dovedl jí ke stolu a začali jíst.

Při jídlo bylo slyšet jen cinkání příborů a to mně dopalovalo. Chtěla znát pravdu, vědět proti čemu a komu vlastně stojí, protože si nedokázala představit, že to co se stalo je pravda a ona tomu chtěla přijít na kloub. Tohle přece není normální, nemůže být. Nicholas si musel všimnout jejího zamyšlení, protože vlastně ani moc nejedla, spíš postrkovala jídlo z jedné strany talíře na druhé.

"Něco vás trápí, má paní?" Zeptal se a dál žvýkal kus jehněčí pečeně.

"Máte pravdu, pane." Vydechla a odložila příbor stranou. "Skutečně mně něco trápí."


"Tak povězte paní, co to je a já se pokusím vám pomoci." Natáhl se po poháru s vínem a zhluboka se napil.

"Chtěla bych znát důvod, proč se pán tohoto hradu proměňuje za úplňku ve zvíře." Nicholas se zakuckal a pohlédl na ní.


"Vy to víte?" Řekl, ale nezdál se překvapeně. Co také čekal?


"Ano." Odpověděla a olízla si rty. "Ale nechápu to, není to přece normální, takhle se člověk nerodí. A tenhle hrad nevypadá, jako by nebyl osídlen roky. Nejsem hloupá Lorde Nicholasi všimla jsem si obrazů, visících na zdech. Pokud by pán tohoto hradu nepocházel odtud, tak by se portrétu zbavil." Dodala a čekala co jí odpoví. Nicholas neměl moc na vybranou a proto si povzdechl.

"Má paní, tohle není něco o čem bych vám měl vyprávět, ale vlastně máte pravdu. Baron Michael opravdu pochází z tohoto kraje. Je pánem tohoto hradu." Povytáhla jsem obočí.

"Ale proč o něm nikdo neví? Proč si všichni myslí, že praví páni vymřeli už dávno? Copak je tak bezcitný, že nechá svůj lid trpět? Co je to jen za člověka." Vydechla jsem pobouřeně.


"Neměla byste takhle mluvit, protože je to jinak, má paní. Lord Michael nemůže jen tak převzít vládu nad vesnicí i tímto hradem, není to možné." Strčil sousto do úst.

"Ale proč?" Nechápala jsem. Vždyť to přece nemůže být tak složité, když je pánem na tomto hradu, tak proč by nemohl převzít vládu i nad vesnicí.

"Tohle není něco, co bych vám měl říkat." Dodal Nicholas a pak si znovu povzdechl. "Řeknu vám jen jediné, nikdo z vesničanů by pána neviděl rád, to vám povídám." Zamračila se a nechápavě vystrčila bradu, než stačila se zeptat proč, tak pokračoval. "Michael by totiž již neměl existovat. Je jedním z původních pánů tohoto hradu. Baron z Bane." Vykulila jsem na něj oči.

"Ale, ale to není možné. Baroni z Banu už přeci nežíjí sto let. To je nesmysl." Nechápala, ale zarazila se. "Chcete mi snad říct, pane že váš pán..." Nedořekla to, protože tomu sama nechtěla uvěřit.

"Ano má paní." Souhlasil Nicholas. "Můj pán žije na tomto hradě již sto let, ve svém prokletí." Dodal a vrátil se k jídlu. "Pokud chcete vědět proč, tak běžte za ním a zeptejte se, protože já jsem přísahal na slib mlčenlivosti a ten hodlám splnit." Jasmíne skoro ani nedutala, bylo toho na ní už moc. Nejdřív zjištění, že pán je zvíře a pak tohle prokletí?


Co jí ještě jen může čekat?Copak už toho nebylo dost i na ní?Pokračování příště ....

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Tajemství pravdy/The Secret Truth || Kapitola Dvacátá ||

ANO, četl/a jsem 100% (7)

Komentáře

1 Natali Natali | 11. ledna 2016 v 16:14 | Reagovat

To střídání pohledů!! Halo! Copak to nevidíš?! :O Fajn.. Hm.. To je fuk xD Jinak je to boží. Doufám, že už je Mikael a Jasmine potkají xD

2 Ketty Ketty | Web | 11. ledna 2016 v 19:37 | Reagovat

Stále netrpělivě čekám, co se z toho všeho vyvrbí ;-)

3 petra petra | 11. ledna 2016 v 20:58 | Reagovat

Som zvedavá, čo z toho vyvstane, keď je takmer každá časť tak napínavá! :-)

4 Andy Andy | 14. ledna 2016 v 17:23 | Reagovat

Už se těším když se Michael probudí. Myslím že Jasmin se o něj bude starat a čekat na to dokud jí řekne celou pravdu. Už aby bylo pokračování. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama