Stephanie Laurensová • Cynsterovská sága I. • Nevinné potěšení

29. února 2016 v 17:57 | LussyNda |  Recenze Knih
NÁZEV: Nevinné potěšení
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Devil´s Bride
AUTOR: Stephanie Laurensová
ŽÁNR: Romantika, historická
SÉRIE: Cynsterovská sága
DÍL: I.
POČET STRAN: 304
ROK VYDÁNÍ: 2004
NAKLADATELSTVÍ: Ikar
ANOTACE:
Emancipovaná vychovatelka Honorie touží po dobrodružství a osud jí jednoho dne skutečně vyjde vstříc: nastraží jí do cesty neznámého umírajícího mladíka. Záhy vyjde najevo, že chlapec byl blízký příbuzný Sylvestera Sebastiana Cynstera, zvaného Ďábel, a stal se obětí vraždy. Mladá žena se nešťastnou náhodou dostane do řečí, avšak semknutý rodinný klan Cynsterů ji ochrání. Ďábel si totiž, sotva krásku poprvé spatřil, usmyslel, že si ji odvede k oltáři. A tak má Honorie, která se vdávat rozhodně nemíní, spoustu starostí - pátrat po vrahovi a ještě odolávat svodům nenapravitelného sukničkáře a bouřliváka…


RECENZE
Honorie nikdy neměla potřebu se vdávat. Vlastně ani nechtěla. Proč by měla mít manžela, když má brata, který jí plně podporuje. Proto se rozhodne využít svých schopností příkladně vychované mladé dámy a to co umí předat dál.
Právě proto se stane vychovatelkou, ale osud má pro ní naplánováno něco úplně jiného.
Když se Honorie vrací z nedělní mši, začne bouřka a proto se rozhodne zkrátit si cestu přes les. Shodou okolností narazí na cestě ležet postřeleného mladého muže. Snaží se mu pomoct, ale je sama v lese a její kůň se splašil a utekl. Najednou se od nikud vynoří muž na černém hřebci, skoro jako ze samotného pekla.
Muž pomůže Honorii odvést chlapce do lesní chaty, ale poznává v něm svého bratrance Tollyho Cynstera, který se ho snaží varovat, ale než stačí něco říct, tak umírá.
Sylvester Cynster, vévoda ze ST. Ives, přezdívaný jako ďábel chce zjistit, co se jeho bratranci stalo, ale zároveň se chce pomstít. Po smrti svého bratrance je nucený přečkat noc v lesní hájence s mladou ženou a když jsou pak ráno přistiženi dalším jeho bratrancem a Honoriinými zaměstnavately, neváhá. Vůbec ho nezajímá Honoriino tvrzení, že se mezi nimi nic nestalo. Pro něj ne. Už dávno věděl, že si musí najít maželku a Honorie je krásná, mladá, chytrá, dobře vychovaná z dobré rodiny, je nejvíc vhodnou manželkou než jakou si mohl přát.
Honorie se, ale jeho vůli brání a nechce se mu podřídit, proč by také měla? Starala se o sebe a o bratra od té doby co jejich rodiče zemřeli, nepotřebuje k sobě přece žádného chlapa, který úmí jen poroučet a nařizovat protože takový rozhodně Ďábel Cynster je.
Ďábel se rozhodne svojí nastávající předhodit své matce, která by jí mohla do hlavy vnést trochu rozumu, ale jak to zatím vypadá, tak Honorie se zatím nevzdává, ale ani ona nemůže odolat touze a citu který se mezi nimi začne vyvíjet. Jejich vztah a vražda Tollyho Cynstera rozjede v jejich životech peklo.
Ďábel se musí vypořádat se svojí budoucí ženou a najít vraha, který se umí nádherně skrývat, ale ani Honorie se nevzdává, přes Ďáblův zákaz hledá důkazy, které by jim mohli pomoct, otázkou jen zůstává, kdo mohl chtít Tollyho zabít a proč?
Jejich společné pátrání je dostane na cestě k pravdě, která je oba svede dohromady a před oltář. Následně poté se jejich život obrátí vzhůru nohami, když zjistí pravou totožnost vraha Tollyho a jeho pravé důvody proč vraždil a nejednou se oba ocitají ve smrtelném nebezpečí.

HODNOCENÍ: 10/10

Musím říct, že jsem se téhle knihy opravdu dlouho bránila, po přečtení zadní strany, o čem kniha je se mi to moc nelíbilo, ale to je asi u všeho. Musím říct, že mě osobně se kniha velice líbila a vřele ji každému doporučuji, skvělý relax na odreágování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliza Eliza | Web | 6. března 2016 v 0:39 | Reagovat

Koukám na tu knížku a říkám si, že to asi nebude nic moc pro mě, ale překvapilo mě, že je tak zajímavá. I tvoje hodnocení je pozitivní...Vážně mě to překvapilo, nejspíš si jí přečtu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama