VD III. Zkouška Osudu • 13. Kapitola • Rozhovor

28. ledna 2017 v 14:01 | LussyNda |  VD III. - Zkouška osudu
13. KAPITOLA • Rozhovor

DÍL• VD III. Zkouška osudu

SERIE • Vykoupení Duše III.

AUTOR • LussyNda

ŽÁNR • Fantasy, Romantica
POSTAVY • Rosemarie Mazur, Dimitrij Belikov, Abé Mazur, Adrian Ivashkov, Vasilissa Dragomír, Christian Ozera

DIMITRI POV:


Nevěděl jsem co mám dělat. Ublížil jsem jí a ona měla právo utéct, ale byla venku už moc dlouho. I když co je dlouho pro člověka, který je zranění člověkem, který by měl za ním stát při každé příležitosti?
Ano Rose má právo být naštvaná. Dokonce má právo s ním dokonce života nepromluvit.
I když jsem věděl, že Rose taková není. Utekla jen proto aby mi dala čas přijít na všechno sám. Dělala to takhle vždycky, když jsme se pohádali. Nebylo to s ní jednoduché, jak řekl její otec, ale mě to nevadilo. Miloval jsem Rose. Skutečně miloval a neměl bych na to zapomínat ve chvílích, když mi někdo připomene mé nedostatky.
Rose je moje. Patříme k sobě a to pouto mezi námi nám nikdo z královského dvora nemůže sebrat. Dokonce ani královna ne.
Zrovna jsem se zvedal, když mě přepadla divná slabost a v uších mi začal znít Rosyn hlas. Musel jsem se přidržet pohovky, abych neupadl. Tohle propojení, co jsme mezi sebou měli se začínalo vymykat kontrole.
Oči se mi zamlžili a ja v jednu chvíli zahlédl vyděšenou Rose. Něco se s ní dělo. Posbíral jsem všechnu sílu, kterou jsem v sobě měl. Popadl kůl a klíče od bytu a vyrazil jí najít. Možná na mě byla naštvaná, ale přes to všechno jsem byl jejím oficiálním strážcem a měl jsem povinnost jí chránit.
Netrvalo dlouho a našel jsem jí ležet v trávě nedaleko vodní fontány. Její tělo se třáslo, byla při vědomí, ale jako by mně nevnímala.
"Rose... Roza no tak." Vydechl jsem jí do vlasů, když jsem její tělo přitáhl ke svému. "Tohle mi nedělej." Vydechl jsem jí znovu do vlasů, vzal její tělo do náručí a vydal se zpátky k ní domů. Byla tak prochladla, že nevnímala a během cesty propadla usnula.
Došel jsem k ní domů, položil jí na postel, svlékl jí promočené oblečení, oblékl jí jedno z mých triček a pořádně jí přikryl. Teprve, ale teď jsem si všimnul, jak z ní táhl alkohol.
Proklatě. Zanadával jsem v duchu. Něco zamumlala a překulila se na druhou stranu postele. Povzdechl jsem si. Rose byla tvrdý oříšek, to jsem věděl už na začátku, ale něco se zdálo být mnohem horší. Něco co bylo ve zdech tohoto sídla a já jsem musel zjistit, co to bylo, dřív než jí to pohltí.
Ozvalo se zaklepání na dveře. Už zase. Zavrčel jsem vnitřně a šel otevřít dveře. Za dveřmi stál její otec a netvářil se nadšeně. Chtěl jsem mu říct, aby přišel později, ale protlačil se kolem mě. Poraženecky jsem zavřel dveře.
"Kde sakra je?" Zeptal se Abé a z očí mu skoro pršeli blesky.
"Spí byla unavená." Řekl jsem mu a on si jen odfrkl.
"Jistě unavená!! Kdo by nebyl unavený! Neřekl jsi, že jí budeš hlídat? Zatím jí nechaš se toulat po královském dvoře a pít." Křičel na mě.
"Tak zaprvé. Nejsem její hlídací pes. Sám jste řekl, že na královském dvoře bude chráněná, ale zatím mě připadá, že je to přesně naopak." Zavrčel jsem na něj.
"Nemluv nesmysli." Odmávl to, ale já ho nenechal pokračovat.
"Nesmysli? To že jí vaše manželka vyhrožuje jsou podle Vás nesmysli?" Zeptal jsem se ho a on při zmínce jeho nové ženy sebou trhl. "Při vší úctě pane Mazure, ale myslím že není nejlepší řešení, aby Rose byla v blízkosti té ženy. Nevím sice proč tomu tak je, ale královna Rose nemá v lásce a Rose zase královnu. Nerad bych se dočkal dne, kdy se do sebe ty dvě pustí."
"Nemluv hlouposti. Neudělali by to. Tatiana moc dobře ví, co pro mě Rose znamená. Neublížila by jí a Rose ví jak se má chovat ke královně." Zasmál jsem se a on se na mně zamračil.
"Při vší úctě se mýlíte. Byl jsem u toho, když si nás královna zavolala. Královna nesouhlasí semnou jako strážcem Rose a nutí Rose do sňatku." Ibrahim protočil očima.
"Ano to vím a musím uznat, že toto mě stále trápí, ale pokouším se Tatianu přemluvit. Myslí na Rosyno štěstí, ale ona poleví." Dodal.
"Nejsem si tím moc jistý. Podle mě se jen Tatiana snaží dostat Rose ode dvora. A hlavně od Vás." Dodal jsem.
"Nesmysl. To by neudělala, ví co pro mě má dcera znamená." Řekl Abé a na jeho tváři se objevilo zamračení.
"Nejsem si jistý o co královně jde, ale rozhodně jí nejde o Rosyno blaho. A Rose to ví. Pane Mazure nejsem si jistý jestli jí dokážu držet na uzdě. Vaše dcera má velikou moc. Mnohem větší než to, co jste doposud viděli. Sama to nedokáže zatím ovládat a může se stát, že se stane něco co nikdo z nás nedokáže zastavit. A vaše nová žena je přes všechno královna a pokud by jí rose něco udělala, mohla by skončit ve vězení nebo nedejbůh mrtvá." Abé se zatvářil zděšeně. Nejprve kroutil hlavou, ale pak jako by mu to došlo.
"Co navrhuješ?" Zeptal se poraženecky.
"Zatím si moc nejsem jistý, ale Rose by měla být někde kde se bude cítit bezpečně. Někde kde bude moc studovat, co obnáší její moc. Prostě a jednoduše potřebuje být v klidu a nějak si myslím, že v tuto chvíli jí k tomu kamarádi moc nepomůžou." Prohrábl jsem si vlasy. "Víte sám, co se stalo ženám ve Vaší historii a doufám že nechcete, aby se to samé stalo Vaší dceři." Nehrál jsem fér a sám jsem to moc dobře věděl, ale musel vědět, že existují taková rizika. Potřeboval prozřít. Musel. Rose byla v ohrožení a jedině on to mohl zastavit.
Nakonec poraženecky svěsil ramena. "Máš pravdu. Zařídím to, ale bude to nějakou dobu trvat." Přikývl jsem. Ještě chvilku jsme si povídali, než konečně odešel.
Šel jsem se podívat na Rose do jejího pokoje. Spala a byla tak roztomilá, že jsem se musel usmát. Přešel jsem k, přilehl k ní na postel a přitáhl si jí do své náruče. Uvelebila e na mé hrudi a spokojeně vydechla.

Usmál jsem se a přitáhl jí k sobě víc. Zavřel jsem oči a vdechoval její vůní dokud jsem se nepropadl do temnoty spánku.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

VD III. Zkouška osudu II 13. Kapitola

ANO, četl/a jsem 100% (13)

Komentáře

1 Jackie Jackie | 28. ledna 2017 v 19:01 | Reagovat

No konečne!!! Trikrát hurá pre Dimitriho! 8-) Dúfam, že odtiaľ zmiznú svetelnou rýchlosťou. A dúfam, že Tatiane sa stane nehoda. :-D

2 petra petra | 29. ledna 2017 v 18:30 | Reagovat

No mám taký pocit, že sa to Táničke nebude veľmi páčiť! Inak výborná kapitola, teším sa na ďalšiu!

3 Kulisek129 Kulisek129 | E-mail | 31. ledna 2017 v 18:31 | Reagovat

Tak mu to konečně došlo! :-) Teď je na řadě Abe.

4 Larissa Larissa | 7. února 2017 v 23:11 | Reagovat

Krásna kapitola. Dimitri si to konečne uvedomil a dúfam že Rose bude v poriadku. Abe sa ale chová ako pribrzdený a stále mu nedošlo že Tatiana je jednoducho bitch. Dúfam ale že sa všetko dá do poriadku a teším sa na pokračovanie. :-D

5 Anabel Anabel | E-mail | 17. února 2017 v 23:14 | Reagovat

Konečně 🙂 Taky doufám,že rychle odejdou ze dvora. Jinak super kapča 🙂🙂

6 jill jill | 18. února 2017 v 20:31 | Reagovat

Krásná kapitolka jen doufam že si Abe uvědomi konečně jaky to má poklad ve své dceři a rozvede se s kralovnou(pak bych chtela videt jeji vyraz az by se dozvedela ze se s ni Abe rozvadi)jinak doufam ze bude brzy dalsi kapitolka :-D

7 Haruska Haruska | E-mail | 5. března 2017 v 23:08 | Reagovat

To je naprosto úžasný, dneska jsem blok objevila a mám většinu povídek přečtenou :-P těším se na další kapitolu :-)

8 Ladylucifer Ladylucifer | E-mail | 20. listopadu 2017 v 13:26 | Reagovat

Tak toto byla posledni povidka na motivy VA, ktera mi od tebe chybela precist. A musim rict, ze je paradni! :-) budes ji dokoncovat? Byla by skoda, kdyby ne ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama