STEM FATE • part 1 • 1. Kapitola: Nejistá budoucnost

4. února 2017 v 16:15 | LussyNda |  STEM FATE

1. Kapitola: Nejistá budoucnost

Název: Vřeteno osudu Série: Stem Fate I.Žánr: Fantasy, history, romance
Když by se jí někdo zeptal, co miluje ze všeho nejvíc, odpověď by byla jasná.

Tohle.


Milovala vítr, který jí cuchal vlasy, chladný vánek, který se jí otíral o tváře. Ano milovala rychlou jízdu na koňském hřbetě. Byla to jediná radost, kterou měla ve svém životě. Rosalyn nikdy nepoznala své rodiče. Jako novorozeně jí nechali pohozenou v lese napospas kruté zimě.


Zachránili jí až projíždějící cikáni, kteří jí odvezli do místního kláštera k jeptiškám. Rosalyn nechápala, proč jí odvezli zrovna tam. Nikdy to nepochopila, protože ona není ta správná, která má žít s jeptiškami.


I když vypadala jako každá mladá dívka v jejím věku, Rosalyn se tak necítila. Vždycky si přišla zvláštní. Prostě jiná a všichni to věděli.

Dokonce i kněz, který jí nikdy neměl rád, ale u něj to bylo hlavně kvůli jejímu přátelství s Ethanem, které se místnímu knězi bylo proti srsti. Chtěl aby Ethan jednoho dne vstoupil do kněžského stavu a nastoupil na jeho místo a Rosalyn mu kazila plány. Byla krásná to věděl každý a rozhodně by dokázala každému muži zamotat hlavu. A to prostě nemohl dopustit.


Všichni věděli, že Rosalyn často navštěvuje cikánský tábor a taky místní bylinkářku, ale nikdo ještě nesebral odvahu jí obvinit z čarodějnictví.


Rosalyn dojela nakonec lesa, kde začínal cikánský tábor. Vždycky se mezi cikány cítila dobře, táhlo jí to k nim. Přála si, aby jí nechali u sebe, když jí jako novorozeně našli pohozenou v lese, jenomže cikáni mezi své lidi nepouštěli cizí. I Přestože si jí měli všichni rádi, byla pro ně cizí krve, nepatřila k nim a věděla to, ale i přesto to byl únik před neustálými modlitbami a dohadováním s jeptiškami, které jí nenáviděli.


Rosalyn dojela k prvnímu stanu.

"Ale Lady Rosalyn dorazila." Zahulákal Adron a vysekl jí poklonu až k zemi. Rosalyn se zasmála. Adron byl o pár let starší než ona a byl to hrozný šašek.

"Jsi šašek." Prohlásila. Adron se zasmál, chytnul uzdu jejího koně, aby Rosalyn mohla pohodlně seskočit, když byla nohami na zemi, Adron jí pevně objal. "Jsem moc ráda, že jste zpátky." Cikáni byli stěhovavý a každý měsíc byli někde jinde, ale na zimu se vždycky vraceli zpátky.


"No jo už bylo načase." Odpověděl a Rosalyn přikývla. "Ale abychom neodbočovali, babička s tebou chce mluvit." Rosalyn se podivila.

Adronova babička byla jedna z nejlepších věštkyní a u cikánů jí přezdívali čarodějnice, neboť všechny její věštby se splnily. Rosalyn vždy od ní chtěla vyložit svůj osud, ale ona jí vždycky odmítla a tvrdila, že ještě nepřišel její čas a teď najednou z ničeho nic chce s ní mluvit?


"A nevíš o čem?" zeptala se, ale Adron jen pokrčil rameny a odvedl jejího koně, aby ho přivázal. Rosalyn si povzdechla a vydala se ke stanu ve kterém žila baba Agatha. Před stanem se zhluboka nadechla, odhrnula plachtu a vydala se dovnitř.


"No konečně, to ti to trvalo docela dlouho. Málem jsem z celého čekání umřela." Prohlásila Baba Agatha. Rosalyn zamrkala a nebyla schopna slova. "Tak na co čekáš? Až umřu nebo co?" Rosalyn se posadila na látkový polštář, který byl umístěný naproti ní a jediné co nás oddělovalo byl malý dřevěný stolek, na kterém měla křišťálovou kouli a rozházené karty.

Rosalyn připadalo, že jí chce mučit.***


Studený vítr tiše ohýbal větve zmrzlých stromů. V lese bylo ticho, ozývalo se jen praskání dřeva, z ohořelých stavení.


Sebastian projížděl na svém černém koni mezi mrtvými těly vesničanů a padlích vojáků. Ten pohled byl srdcervoucí pro všechny, kdy museli prožívat toto utrpení. Všichni až na Sebastiana. Na tenhle pohled byl zvyklý, smrt a boj zažil už mnohokrát. Byl k němu vychovaný. Všichni jeho předchůdci to měli stejně. Nemohl změnit svůj osud aniž by chtěl.


Ale on nechtěl. Vyhovoval mu tenhle kočovný život v sedle.


Už měl být doma před měsícem, ale návrat odkládal. Před touto výpravou už na něj všichni rádci jeho mrtvého otce tlačily, aby nastoupil na své pravoplatné místo, ale Sebastianovi se zatím nechtělo vládnout. Nechtěl si nechat svázat život korunou. Miloval tyhle toulky, i přesto jak se mu příčilo krveprolití, ale to bylo jen takové nuceno zlo, které musel pro svojí svobodu vytrpět. Nic nikdy není zadarmo.


Jak tvrdila jeho matka. Za svůj život se musí bojovat a Sebastian byl takhle šťastný. Neměl chuť žít na hradě s matkou, která ho vychovala, tedy spíš by měl žít že se snažila ho vychovávat, až do té doby než ho nechala odvést do vojenského tábora. Někdy měl, ale pocit, že ani tohle není to k čemu byl předurčen, že jeho osudem má být něco mnohem většího, že je předurčen k velkým věcem.Každý den bojoval stále víc a víc, probojovával se životem, pro svojí vlastní budoucnost, kterou si zvolil. Nechtěl vládnout téhle zemi, když sám nevěděl, co je pro tuhle zemi nejlepší, ale v poslední době ho napadalo, jestli tyhle boje a války nejsou to špatné, ale on sám to změnit nedokázal, prostě nemohl.


Pokračování příště ...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

STEM FATE • part 1 • Nejistá budoucnost

Líbí se mi 100% (5)
Nelíbí se mi 0% (0)

Komentáře

1 Kulisek129 Kulisek129 | E-mail | 4. února 2017 v 16:31 | Reagovat

Trochu nudnější začátek, ale tak je to vždycky. Jinak moc pěkný :-)  :-)

2 AriaLissa AriaLissa | E-mail | Web | 5. února 2017 v 11:48 | Reagovat

První kapitola se mi líbila a už se těším na další :-)

3 jill jill | 18. února 2017 v 21:01 | Reagovat

Krásná kapitolka jen mi pripada ze ti nejak z toho vypadla quileta teda aspon myslim ze se tak jmenuje :-D

4 LussyNda LussyNda | Web | 19. února 2017 v 12:50 | Reagovat

[3]: nevypadla to se neboj :D

5 moje-farby moje-farby | Web | 31. března 2017 v 23:54 | Reagovat

Celkom fajný začiatok - a ten obrázok hore to je akože Rosalyn a Sebastian?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama