STEM FATE • part 1 • 2. Kapitola: Věštba

12. února 2017 v 9:23 | LussyNda |  STEM FATE

2. Kapitola: Věštba

Název: Vřeteno osudu Série: Stem Fate I.Žánr: Fantasy, history, romance
Rosalyn seděla na polštáři před Agathou a čekala co se bude dít, ale Agatha jí zjevně pozvala, aby jí mohla trápit. Věděla moc dobře, že Rosalyn není nejtrpělivější člověk na světě. Rosalyn si snad po sté povzdechla a začala přejíždět očima po interiéru Agathina stanu. Na to, že to byl obyčejný lněný stan, byl velmi vkusně zařízený. Agatha měla vkus, ale Rosalyn se trochu bála těch rozsvícených svící kolem.


"Ještě jednou vzdychneš a půjdeš ven." Poznamenala z ničeho nic Agatha, Rosalyn sebou trhla a opět se na ní podívala. Agatha seděla stejně jako před chvíli se zavřenýma očima. Po chvíli Agatha konečně otevřela oči. "Myslela jsem si, že chceš znát, co ti sudičky připravili do života ne?" zeptala se, kdyby se netvářila tak vážně tak by se Rosalyn i začala smát, ale takhle to nešlo a tak prostě přikývla. "Dobrá, tak začneme." Agatha znovu zavřela oči a své staré, vrásčité ruce položila na křišťálovou kouli.

Rosalyn měla tentokrát pocit, jako by se zem pod ní začala třást a jako by pálila. Agatha najednou zvedla levou ruku z křišťálové koule a natáhla jí směrem k Rosalyn. Rosalyn nemohla mluvit, ale poslechla. Podala Agathě ruku a ta si něco povídala v nějakém jiném jazyce, když najednou Rosalyn silně chytla za ruku, otevřela oči, které byli najednou bílé. Rosalyn připadalo, že se jí skoro zastavilo srdce. Nejraději by se zvedla a utekla pryč, ale to nešlo. Agatha jí drtila ruku a opakovala stále dokola nějaká cizí slova a tentokrát jí opravdu připadalo, že se všechno točí.

"Agatho?" vydechla Rosalyn, ale nebylo jí to nic platné, protože jí stiskla ruku mnohem víc a Rosalyn se najednou zdálo, jako by začala hořet.

Ohromná horkost se jí rozprostírala po těle a Rosalyn najednou cítila, jako by se propadala někam do černočerné temnoty.

Rosalyn byla jako v mrákotách, slyšela jak vykřikl a pustila Agathininu ruku. Pak už jen slyšela Agathinin hlas, když se propadla do temnoty spánku.

Rosalyn padala ve spánku do černočerné temnoty a v jednu chvíli jí připadalo, jako by jí někdo hodil do temných hlubin moře a ona se snažila plavat, ale něco jako by jí drželo pod hladinou. Zahlédla světlo nad hladinou a snažila se o to víc dostat se z temných hlubin a už to vypadalo, že se jí to podaří, když jí něco silně chytlo za nohu a stáhlo jí hluboko do temných hlubin.

Pak ty temné hlubiny prořízlo zářivé bílé světlo.


Rosalyn se najednou ocitla uprostřed temného lesa a kolem nohou jí plynula bílá mlha.


"Halo?!" vydechla Rosalyn do temného lesa. "Je tady někdo?" ale nikdo se neozýval. Kam jí zatraceně zatáhla, myslela si Rosalyn v duchu.

Najednou za sebou zaslechla praskání větví. Otočila se a zahlédla temný stín. "Je tam někdo?" stín stál a nehýbal se. "Agatho? Si to ty?" zeptala se roztřeseně. Stín jen stál a tak Rosalyn udělala několik kroků dopředu, když v tom najednou se stín pohnul a začal se rozplývat. Jen černý dým vyrazil proti ní. Rosalyn zavrávorala dozadu, vykřikla a upadla na chladnou lesní půdu. Roztřeseně se posadila, srdce jí bilo v hrudi tak silně, že měla pocit, že se jí vytrhne z hrudi.

Pomalu se postavila, v jejím periferním vidění zahlídla se cosi zalesknout a vydala se tím směrem. Světlo zářilo mezi stromy a Rosalyn měla pocit, jako by se ztrácelo neznámo kam. Zrychlila krok a po chvíli už běžela. Srdce jí bilo, jako na poplach a to světlo jí k sobě táhlo skoro nadpřirozenou silou, která Rosalyn pobízela, aby zrychlila a co nejdřív se k ní dostala a tak běžela, co jí její nohy stačily.


Doběhla na konec lesa, aby se před ní objevila rozsáhla černá skála. Zvedla oči k nebesům a zahlédla bílou zář nad její hlavou. Rozhlédla se kolem, aby našla cestu a vydala se směrem k záři.

Když vyšla nahoru už skoro nepopadala dech.


"No konečně už jsem si myslela, že tady zestárnu." Rosalyn vzhlédla a zahlédla Agathu, ale nebyla to Agatha, tedy vypadala jako ona, jen její mnohem mladší verze s černými havraními vlasy a na sobě měla černé šaty, které ve tmě zářily.


"Agatho?" zeptala se znovu.

"Nestůj děvče." Usmála se a pokynula mi rukou. "Přistup blíže a pohlédni do studně poznání." Rosalyn nechápala, o čem to mluví, ale vydala se ke kamenné kašně, u které Agatha stála. "Nahlédni a poznej." Rosalyn přistoupila ke kašně, dotkla se kamene a pohlédla do průzračné vody. Zprvu se zdálo, že je všechno jako vždycky, normální voda v kašně a už chtěla Agathě vynadat, že si z ní tropí žerty, když najednou voda začala bublat a točit se dokola.


"Panebože.." to bylo jediné, co Rosalyn stačila vykřiknout, když jí neviditelná ruka stáhla do proudu. A Rosalyn měla opět pocit, jako že se topí, akorát kolem sebe viděla obrazy, obrazy které jí nedávali smysl, které jí trápily a nedávali jí spát. Viděla ženu zahalenou v černé, s krvavou dýkou v ruku a kolem ní poletovalo snad tisíc krkavců, viděla plameny, jak ničí domy vesničanů, vojáky, kteří mrzačí a zabijí, kostel ve kterém žila v plamenech a pak tvář rytíře pod železnou helmicí, ovládaného černou rukou, jak s taseným kordem jde proti ženě, která mu stojí v cestě a v tu se ta žena otočila a Rosalyn v ní poznala sebe. Vykřikla a do ústa se jí začala plnit vodou, Rosalyn křičela kopala nohama a snažila se dostat ven. Proklínala Agathu, že jí do tohohle dostala, vždyť ona se jí přece nikdy o nic neprosila. Nechtěla tohle. V jednu chvíli se zdálo, že křičí Agathino jméno, když opět všechno zčernalo.


Z křikem se probudila a cítila se dezorientovaně. Najednou se před ní objevila číše s čistou vodu. Rosalyn pohlédla do již staré tváře Babě

Agathě a nebyla schopná slova. Zhluboka se napila a snažila se uklidnit rozrušení a splašeně bijící srdce v hrudi.


"Tvůj osud tě stále čeká." Prohlásila Agatha, ale Rosalyn se zdálo, jako by její osud dneškem právě skončil.Pokračování příště ...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

STEM FATE • part 1 • 2. Kapitola

Líbí se mi 100% (5)
Nelíbí se mi 0% (0)

Komentáře

1 Jackie Jackie | 12. února 2017 v 13:12 | Reagovat

Fuh. Som asi rovnako zmätená ako Rosalyn :-D Skvelá kapitola. Mám zimomriavky :-D

2 Kulisek129 Kulisek129 | E-mail | 12. února 2017 v 16:11 | Reagovat

Mám v tom stejný zmatek jako Rosalyn. Snad se to všechno nějak vyjasní.
Skvěle píšeš, vždycky mě to tak pohltí :-D

3 Jill Jill | 18. února 2017 v 21:10 | Reagovat

Pěkne ale trochu zmatene teda jestli nebylo ve tvem zameru nas splest tak nevim , sice jsem nejake obrazy poznala a pochopila ale nejake zase ne , no a kdy bude dalsi kapitolka ? ;-)  :-D

4 AriaLissa AriaLissa | E-mail | Web | 22. února 2017 v 18:13 | Reagovat

Úžasná kapitola, jako vždy. :-D Už se těším, co se stane dál. Ta věštba určitě nebude jen tak :-D
A chtěla jsem se zeptat: Z jakých filmů jsi vyráběla trailer? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama