STEM FATE • part 1 • 3. Kapitola: Říše havranů

10. března 2017 v 9:24 | LussyNda |  STEM FATE

3. Kapitola: Říše havranů

Název: Vřeteno osudu Série: Stem Fate I.Žánr: Fantasy, history, romancePřipadal si, jako v mrákotách, kde ho obklopovala temnota projiskřená bílou mlhou.

Tenhle sen se mu zdál v poslední době až moc často.

Opět se ocitl v lese, kde nebyla ani živáčka. Jen lesní zvěř, která se chovala, jako by tam ani nebyl a když se k ní přiblížil, vzhlédla, ale nepolekala se. Tak to bylo každou noc. Každou noc snil ten samý sen o světě, kde nikdy nebude jen sluhou ve znamení království, kde si bude moci svobodně vybrat, co chce a čím chce být. To byl dokonalý snový sen.

Problém byl v tom, že to byl skutečně snový sen, v normálním životě to takhle nechodí a už vůbec by si nemohl svobodně vybrat. Jednou byl dědicem trůnu a tím to končilo, ale tady se od toho mohl odpoutat. Mohl být tím Sebastiánem kterým chtěl vždycky být.

Dnes se, ale zdál být jeho sen v něčem jiným, jako by obestavěný tajemstvím. Mlha se průzračně vlnila kolem jeho nohou a zanechávala za sebou stříbrné nitky.

"Halo?" Z jeho snění ho vytrhl sametový hlas. Otočil se a zahlédl průzračnou záři. Popošel do stínů stromů a zahlédl ženu, která jako by vystupovala ze stříbrné záře, nebo jí snad byla součástí každopádně ho okouzlila. Snažil se postavit, tak aby jí viděl do tváře, ale stála tak že tvář měla zahalenou ve stínu mlhy, Sebastian viděl jen její tmavé vlasy, které se jí vlnily po zádech a třpytily se jako diamanty.

A pak najednou se to stalo otočila se, ale ve stejnou chvíli, jeho zahalila temnota a on padal. Padal do temnoty zatracení.

Sebastian se posadil na provizorním lůžku ve svém stanu a zrychleně dýchal. Tohle bylo poprvé, kdy se mu zdálo o nějaké ženě a poprvé, kdy se cítil, jako by ho někdo bodal, hluboko a hluboko do jeho chladného srdce. Sebastian vstal a došel k umyvadlu a nastříkal si na obličej studenou vodu.

Potřeboval se probudit, podepřel se o stůl a hleděl na svůj odraz ve vodě. Někdy si připadal tak ztracený a bylo mu líto sebe samého.

Byl to vůbec ještě on a nebo byl jen loutkou ve hře jeho matky, jak si podmanit další a další země a udělat z té naší jednu z nejsilnějších?

Někdy si sám říkal, jestli je to správné.

Z násilí nikdy nevzniklo nic dobrého, ale i přesto bylo násilí jen nutné zlo, aby dosáhli svého cíle. Nemohli jen tak ukázat že jsou slabí a Sebastian už vůbec ne. Byl vzorem síly a moci. Jediná jeho chyba ho mohla stát všechno za co tak tvrdě bojoval a jeho místo ve společnosti.

A to nemohl riskovat.


***


Stála u okna a pozorovala, dění před hradem.

V poslední době se zdálo, jako by jí něco obklopovalo, jako by se něco mělo stát. Bylo to už léta, co tuhle sílu cítila, ale to už bylo dávno, mělo být. Jenomže Margaretha si připadala slabá. Její síla, se kterou se nemohl nikdo rovnat slábla a byla si toho vědoma. Všechno se to stalo před pár měsíci a ona věděla, že její nepřátelé budou zbrojit proti ní. Hledala východisko, jak zabránit, aby jí sesadily z trůnu, když to byla ona, kdo toto království pozvedl na vrchol.

"Má královno." Margareth pootočila hlavu a setkala se s pohledem vojáka, který si klekl a sklopil pohled k zemi.

"Co přinášíš za zprávu?" zeptala se.

"Přináším zprávu o vítězství má královno." Krátce na ní pohlédl a pak znovu sklonil hlavu k zemi. "Náš princ bojoval na severních hranicích a opět zvítězil." Ano Náš princ, pomyslela si královna hořce. Její jediné dítě, které jí osudu dál, aby mohla vládnout světu. A k jejímu nadšení to byl syn.

Navíc stejný jako jeho otec, kterého Margareth nenáviděla.

Všichni muži jsou stejní. O tom se Margareth přesvědčila už dávno, když jí snoubenec utekl s její nejlepší přítelkyní, která ale byla proradná bestie. Sebrala jí snoubence a nakonec i Arthura a zářnou budoucnost. Kdyby tenkrát Arthur nepřivezl svou sestru Auroru na hrad nic z toho by se nestalo a Margareth by teď měla větší šanci udržet si trůn, to se ale nikdy nestalo.

Jedinou její nadějí byl teď Arthurův syn, který nyní bojoval pod jejím jménem. Zatím její plán vycházel. Margareth věděla moc dobře, jakým provázkem měla zatáhnout v případě jejího syna Sebastiana. Sebastian byl stejně jako mnozí muži lehce ovladatelný, stačilo mu dát jen ten nejlepší alkohol a ženy, které pečlivě a hlavně tajně Margareth vybírala. Proč by měl její syn vědět, že všechny služtičky, kuchtičky a dokonce i dvorní dámy Margaretha nastrčila, aby jeho synovce zabavili. Ona si mohla v klidu vládnout po svém.

Sebastian byl prozatím ze hry, ale sama věděla, že jednou přijde den a i Sebastian si bude nárokovat trůn. Patřil mu a pokud za ním bude stát celá rada, tak ho získá. Když zemřel její bratr bylo lehké radu přesvědčit, že by ona měla nastoupit na trůn.

Měla přece syna. Následníka trůnu. Rada byla nadšená a ona mohla vládnout vlastním jménem, protože desetileté dítě nemůže vládnout a tak dali vládu jí, ale ten čas se rychle ztrácel a Margaretha musela jednat, aby nepřišla o všechno co si za ta léta vydobyla.Pokračování příště ...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

STEM FATE • part 1 • 3. Kapitola

ANO, četl/a jsem ... 100% (5)

Komentáře

1 Kulisek129 Kulisek129 | E-mail | 10. března 2017 v 16:53 | Reagovat

Moc hezká kapča :-). Vidím to na dost zajímavý boj o trůn. Už se nemůžu dočkat :-D

2 Jackie Jackie | 10. března 2017 v 21:28 | Reagovat

Tá Margaret je veľmi zaujímavá postava :-) A Sebastian sa mi páči :-D Super kapitola :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama