STEM FATE • part 1 • 4. Kapitola: Vyhoštění

25. března 2017 v 11:07 | LussyNda |  STEM FATE

4. Kapitola: Vyhoštění

Název: Vřeteno osudu Série: Stem Fate I.Žánr: Fantasy, history, romance
Hlavou jí vířilo tolik otázek, na které nedokázala odpověď. Agatha jí otevřela bránu poznání, ale Rosalyn nic nechápala a když pak položila otázky, tak jí Agatha vyhodila se slovy, že vše má svůj čas a vše se dozví v pravý čas. Rosalyn najednou litovala, že se nechala vtáhnout do Agathyných intrik. Vždyť to byla cikánka, proboha!


Otec David by jí označil za kacířku a čarodějnici. Dokonce možná by skončila na hranici. A takovou ženskou Rosalyn poslouchá a nechává se zblbnout. Vždyť přece ona se pyšní, že si nenechá od cizích lidí mluvit do svého života. Nebo alespoň taková nebyla.


A teď co?


Nechá se zmást jednou věštbou, kterou ani nerozumí? Vždyť jaká je pravdě podobnost, že se něco takového stane? Skoro nulová.
Rosalyn skoro ani nevěřila v boha, když na to přišlo, tak proč by měla věřit staré bláznivé ženské, že se v jejím životě něco takového stane?

Nemohla.


Rosalynin kůň pod ní zafrkal a Rosalyn ho pobídla k pohybu. Byla ještě pěkně daleko od kláštera a tak hluboko ve svých myšlenkách, že si ani nevšimla, že se kůň zastavil. Kůň znovu zařechtal a zastavil se.


"No tak nezlob. Víš, že musíme být zpátky dřív než někdo zjistí, že jsme zmizeli." Kůň si, ale jen dál stál a spokojeně přežvykoval trávu.

Rosalyn si povzdechla, seskočila z koně a snažila se ho přesvědčit k chůzi, ten si ale jen dál spokojeně stál a nereágoval. "Víš co! Tak si tady klidně zůstáň!" vyhubovala mu a otočila se k němu zády. "Nepotřebuji tě a klidně si tam dojdu pěšky." Vydala se směrem po cestě do temného lesa, ale koňovi to bylo naprosto jedno, proč se bude namáhat? Vždyť to nemá zapotřebí.


Cesta se stáčela a ona z ní musela sejít, aby se dostala ke klášteru z druhé strany. Nemohla jen tak přijít hlavní bránou. To nešlo, když nikdo neví, že utekla. Všichni si myslí, že leží v horečkách ve své posteli, tedy pokud jí někdo už nepřišel mezitím zkontrolovat.


Ono už bude velký problém, až se někdo dozví, že zmizel jeden z klášterních koní.


"Zatraceně." Vydechla , otočila se a chtěla se vrátit, když zahlédla skupinu mužů jet po cestě, rychle se schovala do hustého křoví a čekala až přejedou. Muži měli na hlavách helmy a dívali se upřeně před sebe. Ten poslední za sebou vedl jejího koně, kterého nechala na cestě a už teď litovala, že ho nedonutila chodit, ale nemohla s tím v tuto chvíli nic dělat. Jeho osud byl zpečetěn a Rosalyn teď musela myslet na svůj život. Musela co nejdříve zmizet.

Když se jí konečně ztratily z pohledu a vyrazila. Běžela lesem, co jí nohy stačily. Věděla jen jedno, že jestli se zastaví, tak jí můžou dostihnout nebo jí možná mohli být v patách, vždyť nevěděla přesně kolik můžu tam bylo, mohlo být několik opozdilců, kteří jí zahlédli a jsou jí na stopě, ale Rosalyn nemohla to zjišťovat.


Už byla skoro na vrcholku kopce ke klášteru, když jí najednou někdo popadl za ruku. Dostali jí a teď se s ní stane bůhví, co. Kdyby jen nebyla tak hloupá a poslouchala nemusela se do takové šlamastiky vůbec dostat.

"No podívejme máme tady jednu uprchlici." Rosalyn vzhlédla a zabodla oči do očí jednoho z dělníků, kteří pracují v klášteře. Skoro vydechla úlevou, ale pak si vzpomněla, jaký bude mít průšvih. "Tak pojď. Svatý otec a matka představená tě rozhodně budou chtít vidět a být tebou tak bych pro tentokrát nedráždil hada bosou nohou." Popadl jí za ruku a táhl jí za brány kláštera, kde byli všichni na nohách.


***

Rosalyn byla v průšvihu a všichni to věděli. Jakmile byla předvedena před svatého otce, strhlo se doslova peklo. Všichni křičeli, jak je hloupá a co se všechno mohlo stát. Svatého otce, ale podle Rosalynina názoru nejvíc rozčílil fakt, že díky ní přišel o jednoho z jeho koní, kterého už nikdy nezíská zpátky.

Přikázal Rosalyn uzavřít do kopky, která byla v podzemí kláštera. Měl to být její trest. Tedy než jí přišli oznámit, že už není v klášteře vítána a co nejdřív přijedou vojáci a odvedou jí ke královně a ta rozhodne o jejím osudu. Rosalyn se zachvěla po těle. O Královně se říkalo mnoho věcí a žádné nebyli dobré. Vlastně se stala tradice. Každý měsíc přijeli vojáci a se svolením svatého otce odvedli jedno děvče, které už poté nikdo nikdy neviděl. A tento měsíc se tím děvčetem měla stát zrovna ona?


Copak jejím osudem bylo zemřít skutečně tak mladá? A kde je Agathyna věštba? Kde je ta bitva kterou viděla ve svých vidinách?


Zaslechla otevírání dveří a pak kroky, které sebíhaly schody dolů až ke kopce, ve které byla Rosalyn. Že by pro ní přišli tak brzy? Ptala se sama sebe.

Před celou se zastavila známa tvář Rosalyna přítele z dětství Ethana.

"Tebe pro mě poslali? Máš to být ty kdo mě pošle pryč?" Zeptala se ho, ale on se jen nevěřícně zasmál.

"Myslíš si, že by mi strýc dál něco takového nastarost?" Podíval se na ní skepticky. "Samozřejmě že ne. Teprve před hodinou vyjel posel ke královně, ale proto tu nejsem."

"Tak proč?" Zeptala se ho.


"Jsem tu proto, abych ti pomohl." Rosalyn se na něj zamračila. "Netvař se takhle, když ti jde o život."

"A co jako mám udělat?" Zeptala se ho skepticky."V téhle zemi už není bezpečno." Řekl a podíval se jí do očí, ve stejnou chvíli, když otevřel dveře její cely. "Musíš z tohohle kláštera a království utéct."Pokračování příště ....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

STEM FATE • part 1 • 4. Kapitola

ANO, četl/a jsem 100% (4)

Komentáře

1 AriaLissa AriaLissa | E-mail | Web | 25. března 2017 v 17:17 | Reagovat

Příběh se mi líbí, ale zatím stále nevím, co mám očekávat. :D

2 Kulisek129 Kulisek129 | E-mail | 25. března 2017 v 20:15 | Reagovat

Hezký :-). Zápletka se rozvíjí - vojáci odváží dívky. Proč? To se jistě někdy dozvíme.
Akorát mi přišlo trochu hloupé se jen tak vykašlat na toho koně. :-)

3 jill jill | 1. dubna 2017 v 20:55 | Reagovat

Tvoje povídky mi připadají krásné ale v tehle se jaksi ztrácím ale mam takovy ppcit ze ty ztracené dívky jsou ty komorné sebastiana nebo ze bych se pletla no necham se prekvapit :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama