... 2. Kapitola ... || DCERA TEMNOTY || DÍL: 1

17. prosince 2017 v 20:31 | LussyNda |  DCERA TEMNOTY novels Vampire Academy
2. Kapitola: První školní den


Christian POV:
"Vážně nechápu proč to tak řešíš." Vydechl jsem frustrovaně. Teta Tasha dokázala občas pěkně vyšilovat, ale takhle šílet jsem jí opravdu dlouho neviděl.
"Proč to tak řeší?! Copak to nechápeš?" zaburácela na mně. "Copak nechápeš, že ta holka může všechno zničit?" Nalila si whisky do skleničky a napila se z ní. "Je stejná, jako její matka. Naprosto stejná a já jsem si myslela, že budu mít od ní už do konce života pokoj a ona si jen tak umře a nechá mi tu její holku." Zvedla skleničku ke rtům a vypila jí. Pak si jen povzdechla. "Tohle je nějaký tvůj trest Janine." Zašeptala si sama pro sebe, ale já jí stejně slyšel.
"Prosím tě této Tasho, chce to klid. Dcera Janine tě přece nemůže rozházet. Vzala si jí sem. Musí ti být vděčná." Otočila se na mně a usmála se.
"Jsi jako tvůj otec. Moc hodný chlapec Christiane, ale chci ti dát radu. Nenech se zmást její nevinnou tvářičkou. Dokáže tě omámit, ale není tomu tak." Povzdechla si. "Nenech se s ní zmást."
"Neboj se této Tasho, mám svůj vlastní rozum." Objal jsem jí a pak šel ke dveřím. Ještě jsem slyšel, co za mnou šeptá.
"No právě…" s tím jsem zavřel dveře a šel vyzvednout svojí přítelkyni Lissu. Nevěděl jsem, co si mám s Tashou počít, když je v tomhle stavu.
Rose POV:
Připadala jsem si ztracená.
A mnohem víc než obvykle. Bylo to zvláštní, něco tady bylo divného.
A ne jako obyčejně, ale doopravdy ztracená. Tahle akademie vypadala jako každá jiná, ale bylo tu něco, co jí dělalo jinou. Všechno tady bylo až moc dokonalé a to nikdy neznamenalo nic dobrého, spíše naopak.
Procházela jsem se halou a snažila se najít tu správnou třídu, ale nějak jsem se v tom plánu, který dostala, doslova ztrácela. Jako by i osud byl proti ní.
Když procházela všichni se ní se zvědavostí otáčeli.
Což zase nebylo nic divného. Byla jsem tady nová a z vlastní zkušenosti jsem věděla, že studenti mají rádi drby. Navíc sem vždycky z nějakého důvodu působila na ostatní jako magnet. Ne že by se semnou chtěli hned vybavovat, ale spíš mně sledovali.
Na tohle jsem byla zvyklá.
Zahnula jsem za roh a myslela, že jsem konečně došla do svého cíle, ale místo toho jsem se srazila s nějakým klukem.
"Je soory, já tě neviděl." Vzhlédla jsem a on se zarazil. Jeho oči byli zelené a vlasy zrzavé. Dlouze se na mně zadíval a bylo vidět, že si mně s velikým zájmem prohlíží. Jeho rty se zvlnili do úsměvu. "To víš, tady musíš být ve střehu." Sehnul se a sebral ze země mé knihy, které mi při nárazu vypadli z rukou.
"Všimla jsem si." Vzala jsem si od něj knihy, které svíralo ve svých rukách.
"Mimo jiné jsem Mason." Natáhl ruku ke mně a roztáhl rty do oslnivého úsměvu, až se zaleskli jeho dokonale bílé zuby. "Mason Ashword."
"Rose. Rose Hathawayová." Potřásla jsem mu jeho rukou. Mason se najednou zarazil.
"Aha, tak to seš ty ta nová celebrita." Zasmál se a stiskl mi ruku.
"Celebrita?" zeptala jsem se nechápavě.
"No jasně. Všichni tady o tobě mluví. Neteř současné ředitelky, dcera nejlepší strážkyně, která odešla od svých povinností, aby se starala o své jediné dítě. Všichni říkali, že byla dlouho odsuzovanou moroji, ale zároveň obdivovaná dhampýry." Řekl rozvášněných hlasem.
"Tak pozor." Ukázala jsem na něj prstem. "Má matka neodešla od svých povinností. Pracovala dál, ale zároveň se o mně starala. Pracovala do posledního dechu." To poslední jsem jen zašeptala. Nebylo pro mě stále snadné o matce mluvit. Moc sem jí milovala, byla pro mě jediná rodina a bez ní jsem byla sama.
"Soory." Zvedl ruce v obraně. "Já to tak nemyslel." Obhajoval se. "Musí to být těžké přijít o mámu. Já tu svojí vlastně ani nepoznal vychoval mně otec a pak mně dal na akademii, abych se stal strážcem, jako on." Řekl pyšně. Moje matka taky mluvila o tom, že bych mohla být strážkyní, tedy mluvila o tom, když jsem byla malá. Jak jsem dospívala, tak o mém strážcovství už vůbec nemluvila. Spíš mi vždycky říkala, že jsem vijímečná a v budoucnosti dokážu velké věci. Někdy jsem jí podezírala z toho, že nechce, abych se stala strážcem, jenomže to byl vždycky můj sen. Být jako má matka a dokázat tolik dobra, co ona.
A teď mi tady tenhle kluk říká, že jí morojové opovrhovali, že odešla z aktivní služby, aby se mohla o mně postarat?
Nemělo by to být spíš hrdinství?
Nechápala jsem to. Na své dětství jsem si nemohla stěžovat. Máma se snažila, abych měla všechno. Stále mám před očima její smích a laskavý hlas, kterým mně utěšovala a já jsem si s ní opravdu připadala výjimečná. Jenomže tady ta výjmečnost nějak upadala. Byla jsem jako kterákoliv jiná Dhampýrka. Vlastně nebyla. Já neměla výcvik. Všechno ostatní dívky na této škole se od malička učili, jak zabít sttrigoje.
Já místo toho jsem se učila všechno, co bych mohla využít v lidském světě.
Opravdu jsem svou matku podezřívala z toho, že chtěla, abych do tohoto světa vůbec nevstoupila.
Bohužel to se jí nepovedlo.
"Hej budeme muset do třídy. Učitel nás jinak roztrhne." Řekl Mason a tím mně vytrhl z mého snění.
"Máš pravdu. Promiň nějak jsem se zamyslela." Přiznala jsem.
"Všiml jsem si, ale už pojď nebo fakt přijdeme pozdě." Otočil se a vyrazil do třídy. Povzdechla jsem si a pomalým krokem vyrazila za ním. Jakmile jsme vyšla do třídy, všechny rozhovory utichli a všechny pohledy se otočili se zájmem ke mně. Dokonce i učitel přestal psát na tabuli a věnoval mi veškerou svou pozornost.
A to bylo to co jsem nenáviděla. Nechtěla jsem být středem pozorností. Opravdu ne, ale jak se zdálo tak všichni byli mojí přítomností doslova fascinováni, i když každý student rozhodně jinak. Holky měli v očích zášť a kluci ti se na mně dívali s chtíčem v očím, přece jenom jsem byla Dhampýrka. Mé tělo bylo postaveno tak, abych upoutávala pozornost mužů. Nemohla jsem si vybírat.
"A ty budeš asi ta nová studentka o které mluvila ředitelka Ozerová." Usmála se na mně profesorka. Nezmohla jsem se na nic jiného než na přikývnutí. "Dobrá, posaď se zde do přední lavice, ať můžeme začít s výukou." A s tím se otočila zpět k tabuli
Došla jsem ke stolu, kam jsem se měla posadit, když jsem na sobě ucítila velmi intenzivní pohled. Zvedla jsem tedy zrak a setkala se s pohledem pronikavě, ledově, modrých očí. Stejných očích jako měla má teta Natasha. Nebyla jsem si jistá proč, ale už teď jsem věděla, že tento kluk mi pobyt v tomto "ústavu" nedaruje.

Nevěděla jsem proč jsem to věděla, ale prostě věděla.
 

19 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 veja veja | E-mail | 17. prosince 2017 v 21:21 | Reagovat

Strašně se těší. Na jejich první rozhovor doufám že nebudou nepřátele ..... A kde je sakra Dimitri mám takový pocit že ji bude doučovat to co neumí ale to je jen typ ;-)  ;-)

2 Ladylucifer Ladylucifer | E-mail | 17. prosince 2017 v 22:03 | Reagovat

Taky si myslim, ze s Christianem prece nemuzou byt nepratele, ale uvidime :-) urco ale bude kamoska s Lissou, tesim se, az se seznami ;-) o Dimitrijovi ani nemluvim :-D jaky asi on bude mit vztah s Tashou a nejak se mi nechce verit, ze by ho nechala jen tak dobrovolne doucovat Rose :-D no moc se tesim na pokracovani ;-)

3 Anabel Anabel | E-mail | 18. prosince 2017 v 16:18 | Reagovat

Taky nejsem ráda středem pozornosti, takže chápu 😀
No, tak jsem zvědavá na Dimitriho...a zase Taša jako mrcha, ale to by jinak nešlo 😂
Těším se na další díl, snad bude brzy ☺️☺️

4 Pewtra Pewtra | 19. prosince 2017 v 18:00 | Reagovat

Jsem zvědavá jak to bude pokračovat dále, jak se seznámí s Dimitrijem. Třeba to bude takové, že on bude ten žhavý strážce, co se za ním budou otáčet všichni a jediná ona bude proti jeho kouzlu imunní, jelikož, ho už miluje, hodně dlouho, a zná ho taky dlouho.

5 Bonito Bonito | Web | 22. ledna 2018 v 1:42 | Reagovat

zaujimavy design

6 Veja Veja | E-mail | 29. ledna 2018 v 17:31 | Reagovat

Prosím kdy bude další?

7 Ladylucifer Ladylucifer | E-mail | 29. ledna 2018 v 18:19 | Reagovat

[6]: přesně :-(

8 Jackie Jackie | 19. března 2018 v 16:06 | Reagovat

Ako to vyzerá s kapitolkou? :)

9 Leona91 Leona91 | 19. března 2018 v 16:23 | Reagovat

Krásný, ty nikdy nezklames. Už se nemůžu dočkat další kapitoly

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama